Šokių kolektyvai

2015 m. lapkričio 6 d. Utenoje įvykusiame renginyje „Iš močiutės skrynios“ buvo pristatomi šokiai, muzikos kūriniai, kuriuos ateinančią vasarą moksleivių Dainų šventės Ansamblių vakaro Kalnų parke metu atliks moksleiviai iš visos Lietuvos. Koncertas įvyko pilnoje žiūrovų Utenos kultūros rūmų salėje. Aštuoni šokių kolektyvai ir vienas liaudies instrumentų orkestras su vokaline grupe (virš 200 dalyvių) sukūrė gražų ir smagų reginį, įrodantį, jog moksleiviai žino ir vertina tautinį meną. Džiugu, jog Trakų meno mokyklos šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“ (vad. Birutė Mažrimienė) buvo tarp jų!

Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras ir vokalinė grupė „Subatėlė“ (vad. Loreta ir Anatolijus Tumanovai) akompanavo „Žvaigždūnės“ atliekamiems šokiams „Kurapkytė“ ir „Malūnėlis“. Pastarąjį šokį kolektyvas šoko kartu su Vilniaus vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro dainų ir šokių ansambliu „Ugnelė“ (vad. Ramona Butkutė).

Kolektyvo „Žvaigždūnė“ vadovės B. Mažrimienės teigimu, Trakų, Vilniaus ir Klaipėdos šokėjai bei muzikantai turėjo tik vieną bendrą repeticiją, tačiau kūrinius Utenos kultūros rūmų salėje atliko puikiai. Toks bendradarbiavimas labai įprasmina kasdienių pamokų ir repeticijų pastangas, kelia mokinių savivertę, ugdo atsakomybę ir kelia pasitenkinimą matomu rezultatu.

2014 m. gegužės 10 d. Šiaulių arenoje vyko dešimtosios Lietuvos folklorinių šokių „Patrepsynė 2014″ finalinės varžytuvės. Geriausi šokėjai buvo atrenkami visuose šalies rajonuose. Į Šiaulius suvažiavo 121 pora geriausių šokėjų. Iš jų išrinkti patys geriausieji apdovanoti puikiais prizais.

 Nuotraukoje: Trakų meno mokyklos choreografijos skyriaus 4 kl. moksleiviai su mokytoja Birute Mažrimiene “Patrepsynės” atrankos etape Trakų kultūros rūmuose.
 

 Nuotraukoje: Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus 2 kl. moksleiviai Gabrielė Ilgavižytė ir Benediktas Sakalius su mokytoja Akvile Prakapiene “Patrepsynės” finale Šiaulių arenoje.
 

Choreografijos skyriaus mokiniai dalyvavo tautinių šokių šventėje „Šokių pynė“ Varėnos kultūros centre (2013 m. lapkričio 29 d.).

Mokytojos Birutė Mažrimienė ir Vida Bagdonienė.