Kas naujo

Lapkričio 18 d. Lentvario bibliotekoje vyko projekto ,,Interaktyvusis Lentvaris QR-2“ baigiamasis renginys. Bibliotekos vedėja Dalia Bagdžiuvienė  pristatė interaktyvų Lentvario žemėlapį su miestą garsinančiais ir garsinusiais žmonėmis. Renginyje dalyvavo, projekto dalyviai, partneriai, rėmėjai. Buvo galima pasigrožėti respublikinio  tapybos plenero darbų paroda ,,Lentvaris kitaip“. Akordeonu grojo Trakų meno mokyklos mokinys Linas Mečkovskis, kurį paruošė mokytoja Rasa Mikiškienė.

Dėkojame Daliai Bagdžiuvienei už kvietimą dalyvauti, dėmesį ir šviesius įspūdžius.

 
***
Lapkričio 17 d. Trakų meno mokyklos jaunieji saksofonininkai Vincentas Stanaitis, Mindaugas Stasiūnas, Mantas Aliukonis ir Arnas Kareiva dalyvavo IV respublikiniame festivalyje „Papa Jazz“, vykusiame Grigiškių meno mokykloje. Ačiū jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojui Ričardui Čiupkovui už garbingą atstovavimą mokyklai ir nuotaikingus pasirodymus. Dėkojame Eglei Sereičikienei už įamžintas koncerto akimirkas.
 
***
Lapkričio 15 dienos popietę, dailės skyriaus 4 klasė sulaukė svečio iš Trakų istorijos muziejaus – rinkinių apskaitos, skaitmeninimo ir restauravimo skyriaus pirmos kategorijos istorinio metalo restauratoriaus Simono Senulio.
Restauratoriaus edukacinė pamoka – eksponato pristatymas „Kavalerijos eilinio palašo restauravimas“ jauniesiems dailininkams tapo įspūdinga pažintimi su restauravimo procesu, ginklų istorija, konstrukcija. AČIŪ už puikią popietę ir įdomiaipateiktą pasakojimą bei praktinę užduotį restauratoriui Simonui Senuliui.
***
Lapkričio 15 d. vakarą Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje skambėjo smuiko ir fortepijono muzika. Klausytojai išgirdo baroko, romantizmo ir šiuolaikinių kompozitorių kūrinius. Už puikų koncertą ir nuostabų atlikimą dėkojame Julijai Andersson, Pauliui Andersson ir Adrianai Černiukaitei.

***
2023 m. spalio 28 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko respublikinis muzikos ir meno mokyklų akordeonistų festivalis „Akordeonas šokio ritmu“. Festivalyje dalyvavo ir jau nemažą sceninę patirtį turintis Trakų meno mokyklos akordeonų duetas Dominik Kieras ir Linas Mečkovskis. Dėkojame už puikų pasirodymą mokiniams ir jų mokytojai Rasai Mikiškienei.
***
Spalio 27 dieną Aukštadvario bibliotekoje Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus mokiniai dalyvavo Monikos Gustevičiūtės kūrybinėse dirbtuvėlėse ir mokėsi netradicinio karpinio technikos.
Monika Gustevičiūtė 2017 metais baigė Trakų meno mokyklą. Mokėsi dailės Aukštadvario skyriuje. Šiuo metu Monika yra Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos III kurso studentė. Ji studijuoja leidybos ir iliustracijo, bei grafikos dizainą ir siekia savo svajonės tapti vaikiškų knygųiliustratore. Kūrybinėse dirbtuvėlese Monika pristatė savo darbų parodą ,,Pasakos keliu“. Įdomi karpinių technika, jaukumu bei ramybę spinduliuojantys pastelinių spalvų darbai iš tikrųjų nukelia į pasakų bei fantazijos šalį. Monikos užsidegimas kurti, drąsiai ir ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų, savo svajonių yra didžiausia dovana Aukštadvario dailės mokytojai Nijolei Mečkovskajai. Kiekvienam mokytojui yra labai malonu, kai mokiniai nenustoja mokytis, tobulėja ir siekia savo tikslų, auga kaip asmenybės ir grįžta pasidalinti savo patirtimi- mokytojui tai yra jo darbo įprasminimas.
***
Spalio 26 dieną Aukštadvario bendruomenės namuose vyko atvira integruota pamoka tema – „Ritmas, kontrastas, dinamika šokyje, muzikoje, dailėje“. Pamokoje dalyvavo Trakų meno mokyklos muzikos skyriaus mokiniai ir solfedžio mokytoja Sandra Stasiūnaitė Luskevičienė, Aukštadvario skyriaus šokio skyriaus mokiniai ir mokytoja Akvilė Prakapienė, dailės mokiniai ir mokytoja Nijolė Mečkovskaja.
Šokis, muzika ir dailė yra skirtingos meno rūšys, tačiau jose galime išgirsti tuospačius terminus- ritmas, kontrastas, dinamika. Atviroje integruotoje pamokoje šokėjai, muzikantai ir dailininkai supažindino vieni kitus su vienodų terminų reikšmėmis jų meno rūšyje, įtraukė vieni kitus į savo veiklas. Mokiniai dalyvavo vieni kitų parengtose užduotyse, dalinosi patirtimi, gera nuotaika ir stebėjosi, kokią reikšmę tie patys terminai turi skirtingose meno rūšyse. Atviroje integruotoje pamokoje dalyvavo ir pedagogai iš Aukštadvario mokyklos – darželio „Gandriukas“ ir mokinių tėveliai.
Ačiū mokytojams ir mokiniams už be galo įdomią, informatyvią, kupiną patirties pamoką, taip pat ir svečiams, kurie buvo drauge, stebėjo ir palaikė jaunuosius dalyvius.
 
 
***
Spalio 25 d Aukštadvario šokio skyriaus III klasėje vyko netradicinė klasikinio šokio pamoka su balerina KristinaTarasevičiūte.
Pamoką organizavo Aukštadvario šokio skyriaus mokytoja Akvilė Prakapienė.
***
Nuskambėjo III respublikinis akordeono pramoginės muzikos festivalis „ACCORUDUO 2023“
.
Spalio 21 dieną Trakų meno mokykloje skambėjo akordeono muzika: valsai, fokstrotai, tango ir kita pramoginė muzika akordeonui. Grojo Trakų r. Rūdiškių, Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Prienų, Druskininkų muzikos ir meno mokyklų jaunieji akordeonistai. Net 34 atlikėjai demonstravo puikią atlikimo techniką, stiliaus pojūtį, artistiškumą. Festivalio svečiai mėgavosi puikia koncertinės salės akustika, dailės mokinių darbaispapuoštomis mokyklos erdvėmis ir šiltu priėmimu. Trakų meno mokyklą atstovavo mokiniai Adomas Surdokas, Lukas Stašaitis, Linas Mečkovskis, Dominik Kieras (mokytoja Rasa Mikiškienė), Arnold Žilinskij (mokytoja Vaida Baronienė), Mantvydas Šiaulys, Norbertas Laptevas (mokytojas Martynas Žemaitis).
Išsiskyrėme susitarę būtinai susitikti kitų metų festivalyje „ACCORUDUO 2024“!

                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                   ***

Spalio 20 d. penktadienio vakarą Trakų meno mokyklos mokiniai klausėsi nuostabaus Elbės filharmonijos valtornų kvarteto (Hamburgas) koncerto, vykusio Kauno filharmonijoje.
Kvartetas grojo sudėtingą ir retai atliekamą Robert Schumann koncertą keturioms valtornoms ir orkestrui F-Dur, op. 86.
Spalio 21 d. šeštadienį Trakų meno mokyklos valtornininkai dalyvavo valtornų meistriškumo kursuose ,,Skamba valtornos” Vilniaus J. Tallat Kelpšos konservatorijoje. Mokiniai labaidžiaugėsi produktyviai praleidę laiką ir pasitobulinę kursuose!
                                                                                                                                                                                                                  ***

Spalio 17 d. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje įvyks II-ojo respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso „GENIUS ARTS“  akordeono kategorijos GRAND PRIX laimėtojos Evos Narauskaitės koncertas.  Dėkojame Evai už nuostabų koncertą ir linkime sėkmės!

                                                                                                                                                                                                                  ***

Spalio 16 d. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje skambėjo fortepijono muzika. Koncerte „Popietė su F. Listu“ du jauni atlikėjai – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos XI kl. mokinys Joris Mikužis ir LMTA III kurso studentė Saulė Pukauskaitė atliko F. Listo kūrinius ir sužavėjo visus klausytojus. Linkme jauniems pianistams didžiausios sėkmės, einant profesionaliu muzikos keliu, ir dėkojame prof. Aleksandrai Žvirblytei.

***

Sveikiname IV respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso “MUZIKA-@” – 2023 dalyvius. Konkurse dalyvavo ir laureatų vardus pelnė Trakų meno mokyklos mokiniai – Goda Malinauskaitė (akordeonas – I vieta), Adomas Surdokas (akordeonas – II vieta), Austėja Baranauskaitė (fortepijonas – II vieta), Arijus Meškela (fortepijonas -II vieta), Danielė Garbačionkaitė (fortepijonas – II vieta). Sveikiname talentingą jaunimą, dėkojame mokytojams Neringai Mišeikienei, Loretai Bakučionienei, Rasai Mikiškienei ir Vaidai Baronienei.

                                                                                                                                                                                                                     ***

Birželio 5 d. Trakų meno mokykloje vyko Metodinė diena, kurią inicijavo Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla. Tarp abiejų mokyklų užsimezgę draugiški ryšiai paskatino pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir dar labiau praplėsti bendradarbiavimo galimybes. Boniaus Jonušo mokyklos mokytojai susipažino su mūsų mokyklos istorija, dabartine veikla ir vykdomais projektais. Taip pat turėjo galimybę apžiūrėti mokyklos patalpas ir klases. Abiejų mokyklų administracijos atstovai ir dalykų mokytojai dirbo grupėse, dalyvavo diskusijose, dalinosi įvairiapuse patirtimi ir žiniomis atvirose meistriškumo pamokose.

                                                                                                                                                                                                                               ***

2023 m. birželio 2 d. atnaujintoje Trakų meno mokyklos terasoje įvyko koncertas/dailės darbų paroda „Sveika, Trakų vasara“. Įspūdingi mokyklos muzikantų, šokėjų, fanfarinio orkestro pasirodymai, langus puošiantys dailės darbai pritraukė daug žiūrovų ir meno mylėtojų!

 

Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis iš Trakų meno mokyklos koncerto ,,Mes – laisvės vaikai”, vykusio gegužės 25 d. Trakų kultūros rūmuose.

Gegužės 15-30 dienomis Gargždų muzikos mokykloje įvyko III respublikinis virtualus jaunųjų atlikėjų konkursas „In Corpore“. Konkurse dalyvavo ir laureatų vardus pelnė Trakų meno mokyklos mokiniai – Linas Mečkovskis ir Dominik Kieras (akordeonų duetas - I vieta), Goda Malinauskaitė (akordeonas - II vieta), Austėja Baranauskaitė (fortepijonas - II vieta), Arijus Meškela (fortepijonas - III vieta). Sveikiname talentingą jaunimą, dėkojame mokytojams Neringai Mišeikienei, Rasai Mikiškienei ir Vaidai Baronienei.

 

***
Keičiasi metų laikai, keičiasi ir mokinių laidos meno mokykloje. Gegužės 26 d. nuskambėjo 56-osios Trakų meno mokyklos laidos išleistuvių akordai. Šiais metais dailės skyrių baigė 13 mokinių, iš jų 5 Aukštadvario skyriuje, o muzikos skyrių – 25 mokiniai, 8 iš jų Lentvario skyriuje. Nuostabiais dailės darbais pasidabino mokyklos terasa, dailės klasės, o salėje skambėjo baigiančiųjų koncerto melodijos. Ačiū už smagų ir malonų laiką kartu, įsimenančias akimirkas. Aukšto ir plataus jums skrydžio, mieli mokiniai!
 
***
Gegužės 22 d. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje vyko mokytojų Rasos Kanišauskaitės ir Ingridos Šimulionienės smuiko ir fortepijono dalyko mokinių koncertas „Klavišais ir stygom pasitinkame vasarą“. Mokiniai koncerte grojo solo, duetuose, ansambliuose ir padovanojo gausiai susirinkusiems klausytojams saulėtos nuotaikos ir ir spalvingų emocijų kupinus pasirodymus. Norime pasidžiaugti kolegišku mokytojų bendradarbiavimu ir mokinių draugyste, nes koncerte dalyvavo ir mokytojų Ievos Tijūnelienės bei Astos Kvasytes mokinės. Dėkojame koncertmesiterėms Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei. Linkime jauniesiems atlikėjams didžiausios sėkmės, baigiant mokslo metus.
***
Gegužės 19 d. Trakų meno mokykloje svečiavosi Druskininkų M. K Čiurlionio meno mokyklos mokytojai ir administracijos atstovai. Svečiams buvo parodytos mokyklos patalpos, klasės.Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė papasakojo apie mokyklo istoriją, pristatė vykdomus projektus, pasidalino dabarties ir ateities planais. Buvo labai įdomu pabendrauti su kolegomis ir pasidalinti įvairiapuse patirtimi.
***
Gegužės 8 d. Užutrakio dvaro Baltojoje salėje įvyko Trakų meno mokyklos 7 kl. mokinės smuikininkės Arijos Karpovčiūtės baigiamasis koncertas – rečitalis. Šis renginys buvo puiki proga artimiesiems, bičiuliams, mokslo draugams ne tik pabūti kartu, bet ir pasimėgauti muzika bei pasidžiaugti gražiais Arijos pasiekimais. Koncerte skambėjo G. F. Hendel, Ch. Dancla, V. Monti, A. Piazzolla, E. Elgar, C. Gardeli ir kt. kompozitorių kūriniai. Muzikuodama solo ir ansambliuose Arija pademonstravo puikius muzikos atlikimo įgūdžius, muzikalumą, artistiškumą, jautrumą. Drauge su Arija koncerte pasirodė ir buvusi mokslo draugė, šiuo metu Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė – fleitininkė Rūta Tijūnėlytė. Pasak Arijos mokytojos Ievos Tijūnėlienės – „brangiausia dovana, kurią ji išsineša iš Trakų meno mokyklos yra meilė muzikai“. Linkime, Arija, kad ji ir toliau skleistųsi Tavo širdyje bei kaskart pakylėtų virš kasdienybės! Dėkojame jaunosioms atlikėjoms koncerte akompanavusioms koncertmeisterėms Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
Dalinamės D. Buinickaitės užfiksuotomis renginio akimirkomis.
***
2023 m. gegužės 9 d. Trakų meno mokykloje įvyko šventinis koncertas „Muzikinė puokštė mamai“. Jaunieji muzikantai pasiruošė šiam koncertui su ypatingu dėmesiu ir meile. Skambanti muzika, džiaugsmas ir gėlės sukūrė nepakartojamą atmosferą, kurią jautė visi koncerto svečiai. Nuoširdžiai dėkojame visiems mokiniams bei mokytojams surengusiems nuostabią šventę!
***
2023 m. gegužės 5 d. Trakų meno mokykloje įvyko koncertas skirtas Pasaulinei akordeono dienai paminėti. Koncerto klausytojams savo pasirodymus dovanojo Vievio, Elektrėnų ir Trakų meno mokyklų jaunieji akordeonistai. Tikimės, kad šis koncertas taps tradicija ir skatins mokinius dar labiau pamilti akordeoną, tobulinti savo muzikinius įgūdžius ir džiuginti savo grojimu tėvų bei draugų širdis.
***
 
Gegužės 4 dieną Trakų meno mokykloje ir Trakų bazilikoje vyko renginiai, skirti paminėti šv. Floriono dieną. Gražiausius muzikinius sveikinimus Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Trakų rajono priešgaisrinės gelbėjimo įstaigos pareigūnams skyrė Trakų meno mokyklos mokiniai ir mokytojai, padėkos žodžius tarė rajono savivaldybės vadovai – meras Andrius Šatevičius, vicemerai Jolanta Abucevičienė, Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, Tarybos nariai, Trakų seniūnė Vilma Puišienė. Labiausiai nusipelniusiems ugniagesiams gelbėtojams buvo įteikti garbingi apdovanojimai – „ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“ ir tarnybos pasižymėjimo ženklai “už garbingą tarnybą”. Trakų meno mokykloje renginio metu taip pat buvo pasveikinti ir Trakų rajono mokinių piešinių konkurso, skirto šiai dienai paminėti, nugalėtojai.
 
***
Puoselėdami ilgametes tradicijas Balandžio 28 d. Lentvario šokio skyriaus (vadovė Birutė Mažrimienė) ir Aukštadvario šokio skyriaus (vadovė Akvilė Prakapienė) mokiniai dalyvavo renginyje Tarptautinei šokio dienai paminėti „Batų natos“. Renginys buvo skirtas atkreipti dėmesį į savitas Dzūkijos (Dainavos) krašto tradicijas, aktualizuoti jų išsaugojimą ir dalyvauti liaudiškų šokių bei muzikos šventėje „Dzūkų natos“, skirtoje Dzūkijos (Dainavos) metams atminti.
***
Balandžio 29 d. jaunesniųjų smuikininkų ansamblis dalyvavo II respublikiniame jaunųjų stygininkų konkurse „Pavasario styga“ ir pelnė diplomanto vardą. Sveikiname smuikininkes Patriciją Jasiulevičiūtę, Elzę Tijūnelytę, Elzę Jakaitę, Rašelę Petrauskaitę, jų mokytoją Ievą Tijūnelienę ir dėkojame koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.
***
Balandžio 27 d. Trakų meno mokykla pakvietė į vakarą su žinomu žemiečiu, kilusiu iš Vievio, kompozitoriumi, aranžuotoju, daugybės dainų autoriumi, muzikos pedagogu Jaroslavu Cechanovičiumi. Pilnutėlė meno mokyklos salė skambėjo nuo mokinių atliekamų kūrinių, kuriuos maestro sukūrė. Klausytojai sužinojo, kad kompozitorius pradėjo muzikinį kelią Vievio muzikos mokyklos smuiko klasėje, vėliau tęsė mokslus grodamas trombonu M. K. Čiurlionio menų mokykloje, dar vėliau- Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, kurioje dėstė trombono specialybę. Beveik 40 m. dirbta Lietuvos Radijo ir Televizijos orkestre: iš jų 20 m. muzikanto pozicijoje, o vėliau ir dirigento bei meno vadovo. Toliau sekė darbas su Šiaulių big bendu ir dar daugybė įvairiapusės veiklos. Smagu, kad susitikime dalyvavo ir maestro žmona Alfreda Cechanovičienė, žinoma ilgametė muzikos pedagogė. Koncerto pabaigoje labai prasmingai nuskambėjo dvi kompozitoriaus dainos, kurias atliko mokytoja Sandra Stasiūnaitė – Luskevičienė, o jai akompanavo pats Maestro. Susitikimo pabaigoje mokyklos direktorė padėkojo kompozitoriui už jaukų vakarą ir įteikė simbolinius meno mokyklos suvenyrus. Nuoširdus ačiū visiems klausytojams už sukurtą puikią nuotaiką, jaukią atmosferą!
***
Balandžio mėn. 26 d. Trakų meno mokyklos Didžiiojoje salėje skambėjo fortepijono garsai. Jau dvidešimtą kartą į respublikinį fortepijono muzikos festivalį „XX amžiaus muzika“ susirinkę jaunieji pianistai iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Grigiškių, Elektrėnų, Rūdiškių, Pagirių, Rudaminos, Jašiūnų, Veiverių, Trakų meno ir muzikos mokyklų atliko XX a. ir šiuolaikinių lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrinius fortepijonui. Nepaprastai malonu buvo sulaukti tiek daug svečių – mokinių ir mokytojų, dalintis gerąja patirtimi, pasiekimais ir ateities planais. Linkime sėkmės visiems jauniesiems pianistams, dėkojame jų mokytojams ir iki XXI fortepijono muzikos festivalio „XX amžiaus muzika“!
***
Balandžio 25 dieną Trakų meno mokykloje sulaukėme gausaus būrio vaikų – susipažinti su mūsų meno mokykla, paklausyti mokinių koncerto atvyko Trakų ugdymo įstaigų priešmokyklinių grupių vaikai, lydimi savo mokytojų ir auklėtojų. Ačiū mokytojoms Indrei Kuleševičienei ir Ievai Kašėtienei už puikų įvairių instrumentų, gyvenančių muzikos karalystėje pristatymą. Labai tikimės, kad smalsieji vaikai, suras savo mėgiamą muzikos instrumentą ir sugrįš į mūsų mokyklą, jau kaip mokiniai.
***
2023 m. balandžio 22–23 dienomis Turkijoje, Alanijoje vykusiame Nacionalinio suvereniteto ir vaikų festivalyje dalyvavo Trakų meno mokyklos Aukštadvario šokio skyriaus liaudiškų šokių grupė „Gandriukas“ su vadove Akvile Prakapiene. Tai išskirtinis festivalis vaikams.
Puikiu Trakų meno mokyklos mokinių pasirodymu džiaugėsi ir Alanijos meras Adem Murat Yücel, susitikęs ir susipažinęs su kolektyvo nariais.
Nuoširdžiai dėkojame Alanijos miestui – Trakų partneriui – už kvietimą ir bendradarbiavimą, o „Gandriukui“ – už talentą, nepriekaištingą pasirodymą ir padovanotas puikias emocijas!
***
2023 m. balandžio 20 d. Trakų meno mokyklos muzikos ir šokio skyriaus mokiniai bei mokytojai svečiavosi Lentvario kultūros rūmuose. Čia jaunieji šokėjai ir muzikantai pristatė spalvingą ir įtraukiančią programą „Pavasario šokdynės“. Renginio metu mažieji žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su muzikos instrumentais – smuiku ir fortepijonu, bei su lietuvių liaudies sceniniu, klasikiniu, šiuolaikiniu šokiais. Dėkojame koncerto dalyviams bei juos paruošusioms mokytojoms BiruteiMažrimienei, Vidai Bagdonienei, Rasai Kanišauskaitei ir Ingridai Šimulionienei!
Kviečiame visus norinčius vaikus tapti Trakų meno mokyklos Lentvario šokio ir muzikos skyriaus mokiniais. Drąsiai atrask kelią į Trakų meno mokyklą – laukiame tavęs!
Nuotraukos – Aleksandr Barabanov
***
Sveikiname II virtualaus respublikinio jaunųjų pianistų konkurso „PASAULIS MUZIKOS VAIZDAIS“ laureatus – Libertą Stropų ir Austėją Baranauskaitę. Jauniesiems atlikėjams linkime sėkmės ir dėkojame mokytojoms Rasai Kanišauskaitėi ir Neringai Mišeikienei.
 
***
Balandžio 14 d. vyko iškilminga 2023-2027 metų kadencijos Trakų rajono savivaldybės tarybos ir mero Andriaus Šatevičiaus inauguracija Užutrakio dvare. Ačiū renginyje dalyvavusiems Trakų meno mokyklos mokiniams ir mokytojams.  Evaldo Čingos nuotr.

***

Ačiū Trakų istorijos muziejuj ir direktorei Alvygai Zmejevskienei už padėką Trakų meno mokyklai ir puikų renginį Pasaulinės kultūros dienos proga Trakų salos pilies Didžiojoje menėje.

***

Balandžio 7 d. penktadienis Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje aidėjo pučiamųjų instrumentų garsai. Koncerte grojo varinių pučiamųjų instrumentų dalyko mokiniai. Dėkojame jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojams Indrei Kuleševičienei, Arvydui Mišeikiui, Valentui Marozui ir koncertmeisterei Astai Kvasytei.

***

2023-04-06 Trakų meno mokykloje vyko mokinių ir mokytojų koncertas skirtas Trakų „TAU“ (trečiojo amžiaus universitetas) studentams. Nuoširdžiai dėkojame visiems mokiniams bei mokytojams surengusiems nuostabią šventę!

 

  

 

***

Trakų meno mokykloje išsiskleidė „Jaunystės sparnai“ 

2023-04-05 Trakų meno mokykloje vyko X respublikinis stygininkų festivalis „Sparnus jaunystei“. Šią gražią idėją puoselėja Kauno miesto meno ir muzikos mokyklų styginių instrumentų mokytojai, kiekvienais metais organizuodami renginį vis kitame Lietuvos kampelyje. Per ilgus festivalio gyvavimo metus koncertuota Rokiškio, Jurbarko, Molėtų, Anykščių, Birštono, Prienų, Utenos, Marijampolės, Jonavos meno ir muzikos mokyklose. Na o šį pavasarį festivalis sparnus išskleidė Trakuose. Gausus būrys atlikėjų dovanojo klausytojams spalvingą, įtraukiančią programą. Pasirodė ir mūsų mokyklos mokiniai: Patricija Jasiulevičiūtė, Elzė Tijūnėlytė, Rašelė Petrauskaitė, Elzė Jakaitė, Arija Karpovičiūtė. Mokinius paruošė mokytoja Ieva Tijūnėlienė, akompanavo Jovita Tumasonienė.Dėkojame Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno M. Petrausko, Kauno A. Kačanausko, Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus mokiniams ir mokytojams už bendrystę, nuoširdų ir jautrų muzikavimą. Džiaugiamės puoselėjama gražia ir prasminga idėja, skatinančia bendradarbiavimą bei suteikiančia galimybę mokiniams kaupti koncertinę patirtį! 

***

Balandžio 3 d. Vilniaus r. Rudaminos meno mokykloje vyko dailės darbų konkurso ,,Vilniaus portretas“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.
Milita Banuškevičiūtė – I vietos laureato diplomas
Aurėja Dūdytė – nominacija už kūrinio nuotaiką
Sveikiname konkurso laureates ir jų mokytoją Nijolę Mečkovskają.

***

SVEIKINAME!!! 

Kovo 31 – balandžio 1 dienomis vyko finalinis, trečiasis XXX-ojo Juozo Pakalnio respublikinio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurso turas, kuriame sėkmingai įveikę du turus, dalyvavo penki Trakų meno mokyklos mokiniai.
Sveikiname laureatus:

Bliujūtė Ieva, trimitas - I vieta, mokytojas Arvydas Mišeikis, koncertmeisterė Asta Kvasytė.

Komičiūtė Augustė, trombonas - II vieta,  mokytojas Valentas Marozas, koncertmeisterė Asta Kvasytė.

Zurlys Kasparas, trombonas - III vieta, mokytojas Valentas Marozas, koncertmeisterė Asta Kvasytė.

Dėkojame Mantei Puišytei, saksofonas, mokytojas Nojus Jurkus, koncertmeisterė Rasa Kanišauskaitė ir Jokūbui Rulevičiui, trombonas, mokytojas Valentas Marozas, koncertmeisterė Asta Kvasytė, garbingai atstovavusiems mokyklą prestižiniame konkurse.

***
Kovo 30 d. visas būrys Trakų meno mokyklos jaunųjų atlikėjų dalyvavo respublikiniame jaunųjų pianistų, fortepijoninių ir kamerinių ansamblių festivalyje „Muzikos žaismas 2023“ Rūdiškių kultūros centre. Dėkojame mūsų mokyklą festivalyje atstovavusiems Libertui Stropui, Rusnei Matuliūkštytei, Gabrielei Mumgaudytei, Urtei Taučiūtei, Rugilei Albertavičiūtei, Gabijai Lukrecijai Veličkaitei, Milanai Podgaiskai, Robertui ir Artūrui Birgiolams, o taip pat mokinius festivalio koncertui paruošusiems mokytojams Rasai Kanišauskaitei, Astai Kvasytei, Natalijai Šumskienei, Martynui Žemaičiui. Nuoširdus ačiū ir festivalio organizatoriams – Rūdiškių muzikos mokyklos mokytojams už kolegišką bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą.
***
Pirmas pavasario mėnuo Trakų meno mokyklos mokiniams buvo sėkmingas ir įsimintinas. Smuiko dalyko mokinės Arija Karpovičiūtė, Ieva Zamalaitytė ir pianistas Linas Karpovičius dalyvavo respublikiniame virtualiame jaunųjų atlikėjų konkurse ,,Naujieji atradimai 2023″ . Konkurse, kurį organizavo Utenos meno mokykla, dalyvavo apie 500 dalyvių iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Visą savaitę dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga vertinimo komisija, sudaryta iš garsių Lietuvos pedagogų ir atlikėjų. Šiame konkurse Linas Mečkovskis pelnė I vietos, smuikininkė Arija Karpovičiūtė II vietos, Ieva Zamalaitytė III vietos laureato diplomus. Mokinys Linas Mečkovskis dalyvavo ir VIII Respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „…nuo baroko iki romantizmo…“, kurį organizavo Naujos Vilnios muzikos mokykla, ir tapo diplomantu, o taip pat XXXIX Lietuvos pianistų konferencijoje ir mokytojos Liudmilos Kašėtienės – Mikkelsen interpretacijos seminare Juozo Tallat- Kelpšos konservatorijoje. Linkime mokiniams tolimesnės sėkmės ir dėkojame mokytojoms Rasai Kanišauskaitei, Ievai Tijūnelienei ir Ingridai Šimulionienei.

***

Kovo 29 d. Trakų meno mokyklos jaunieji pianistai dalyvavo koncerte „Skambantys paveikslėliai“ Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje. Šis renginys sumanytas, kaip tęstinis, trijų glaudžiai bendradarbiaujančių mokyklų – Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, Trakų ir Grigiškių meno mokyklų, muzikinis projektas. Pirmasis projekto jaunųjų pianistų ir ansamblių „Skambantys paveikslėliai“ koncertas vyko 2022 m. kovo mėn. Grigiškių meno mokykloje. 2024 m. pavasarį sulauksime svečių jau savo mokykloje. Puiku, kai skirtingų mokyklų atstovus apjungia viena idėja ir tikslas, kai galime dalintis savo pasiekimais ir kartu džiaugtis koncertinėmis akimirkomis. Ir šį kartą jaunieji fortepijono atlikėjai iš Trakų, Grigiškių meno ir Karoliniškių muzikos mokyklų gausiai susirinkusiems klausytojams padovanojo muzikinę puokštę skambių ir spalvingų pavasarinių emocijų ir šventinę nuotaiką. Dėkojame jauniesiems pianistams Urtėi Taučiūtei, Rugilei Albertavičiūtei, Gabijai Lukrecijai Veličkaitei, Linui Mečkovskiui, Arijui Meškelai, Austėjai Baranauskaitei, Rusnei Ustilaitei, Vilijai Punziūtei ir jų mokytojams Rasai Kanišauskaitei, Natalijai Šumskienei, Neringai Mišeikienei, Astai Kvasytei ir Loretai Bakučionienei.

***

Kovo paskutinis pirmadienis Trakų meno mokykloje suskambėjo nuotaikingais garsais. Visų instrumentų dalyko besimokantys antrokai padovanojo susirinkusiems tėveliams, artimiesiems ir mokyklos bendruomenei visą puokštę pavasarinių ir saulėtų emocijų. Nuoširdžiai dėkojame visiems koncerte „Pavasariniai žiedai“ dalyvavusiems jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojams.

***

Sveikiname Trakų meno mokyklos fanfarinį orkestrą Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato D kategorijoje laimėjusį 2 vietą ir dirigentą Roką Podelį, pelniusį geriausio dirigento vardą!!!

***

Kovo 11-oji su Trakų meno mokyklos fanfariniu orkestru (dir. Rokas Podelis) Lentvario kultūros rūmuose.

***

Kovo 11-osios išvakarėse, Trakų rajono savivaldybėje buvo apdovanoti rajono ugdymo įstaigų atstovai, aktyviai dalyvavę pilietinių iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą!“, skirtame mokinių pilietiniam švietimui. Projektą organizuoja Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus biuras. Renginyje grojo Trakų meno mokyklos mokinė Milda Gruodytė, kurią paruošė mokytojas Kastytis Mikiška ir koncertmeisterė Jovita Tumasonienė. Už nuotraukas dėkojame Sigitai Nemeikaitei.

***
Sveikiname ir dėkojame virtualaus XII Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso „Linksmoji polkutė – 2023“ laureatams!
Vasario mėnesį Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje įvykusiame polkos atlikimo konkurse sėkmingai dalyvavo Trakų meno mokyklos akordeonistas Adomas Surdokas, lamzdelininkė Milda Gruodytė ir birbynininkas Matas Petkevičius. Mokinius paruošė mokytojai Rasa Mikiškienė ir Kastytis Mikiška, akompanavo Jovita Tumasonienė.
 
***
Vasario 23 d. popietę Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje skambėjo klasikinė muzika. Neabejotinai, visus sužavėjo vieno geriausių Lietuvoje jaunos kartos fortepijono atlikėjų, nepaprastai talentingo pianisto Pauliaus Andersson W. A. Mozarto koncerto fortepijonui ir orkestrui d-moll atlikimas ir interpretacija. Klausytojai buvo nustebinti ir Pauliaus bisui atliktais ypatingu techniškumu pasižyminčiais F. Listo  „Trancendentiniais etiudais“. Koncerte dalyvavo ir orkestro partiją, aranžuotą fortepijonui atliko LMTA profesorė Aleksandra Žvirblytė – atlikėjo mama, viena iš pirmųjų jo fortepijono mokytojų. Linkime Pauliui Andersson didžiausios sėkmės ir iki kitų susitikimų įvairiose koncertinėse erdvėse.
***
Vasario 2 d. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje ir vėl skambėjo muzika. Šį kartą scenoje girdėjome ir matėme savo mokytojus – Ričardą Čiupkovą ir Rasą Kanišauskaitę. Mokytojai pristatė kompozitoriaus ir atlikėjo Donato Bukausko pjesių rinkinius saksofonui, trombonui ir smuikui. Mokytojai, kūrinius atlikdami saksofonu ir fortepijonu, nustebino klausytojus pjesių melodingumu, skirtingais charakteriais, džiazo elementais. Koncerte dalyvavo ir jaunasis saksafonininkas Vincentas Stanaitis, sulaukęs didelio klausytojų palaikymo. Labai malonu, kad šį rinkinį mokytojai jau pristatė tarptautinėje konferencijoje Grigiškių kultūros centre, Nacionalinėje M. K. Čiurlionio meno ir Dešimtmetėje Balio Dvariono muzikos mokykloje. Mokytojo Ričardo Čiupkovo, kuris ir aranžavo šias pjeses saksofonui, nuomone – tai rinkinys, galintis puikiai papildyti muzikos mokyklų repertuarą ir populiarinti naujausią lietuvių kompozitorių kūrybą.
***
Paskutinis sausio pirmadienis Trakų meno mokykloje tapo įsimintinas kamerinės muzikos koncertu „Šokių mozaika“. Ansamblio atlikėjos – smuikininkė Karolina Beinarytė-Palekauskienė ir pianistė Daiva Stulgytė padovanojo klausytojams visą emocingos ir romantiškos, sentimentalios ir dramatiškos muzikos puokštę. Dėkojame atlikėjoms už puikų koncertą ir nepaprastai jaudinantį šokių muzikos pristatymą.
***

Trakų meno mokykloje nuskambėjo VII respublikinis styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“

 

Sausio 28 d. Trakų meno mokykloje jau septintąjį kartą nuskambėjo respublikinis styginių instrumentų festivalis-konkursas „Romantikų įkvėpti“. Per 70 jaunųjų stygininkų iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Jonavos, Širvintų, Marijampolės, Alytaus, Raseinių ir Trakų meno ir muzikos mokyklų džiugino klausytojus savo profesionaliais pasirodymais, originaliais kūriniais ir spalvingomis aranžuotėmis.

Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija: Utenos meno mokyklos smuiko mokytoja metodininkė Gintarė Armonaitienė (komisijos pirmininkė), Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos violončelės mokytoja ekspertė Rima Ugianskienė ir Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos vyresnioji smuiko mokytoja Akvilė Brazauskienė.

Sveikiname Trakų meno mokyklos smuikininkę Andrėją Adrianą Nedveckytę ir jaunųjų smuikininkių ansamblį: Elzę, Jakaitę, Elzę Tijūnėlytę, Patriciją Jasiulevičiūtę, Rašelę Petrauskaitę tapus konkurso laureatėmis bei smuikininkę Ievą Zamalaitytę – tapus konkurso diplomante. Dėkojame mokytojoms Ingrdai Šimulionienei, Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

Drauge, žingsnis po žingsnio, puoselėjame gražią tradiciją, suteikiančią galimybes jaunųjų stygininkų meninei saviraiškai, auginančią jų kūrybinę patirtį, skatinančią pedagogų profesinę bendrystę.  Iki kitų metų!

***
Gera, kai Trakų meno mokykloje skamba ne tik muzikos garsai, bet girdisi ir nuoširdus juokas. Paskutinis mokslo metų tradicinis renginys sukvietė pilną Didžiąją salę klausytojų. Koncertas „Kalėdų žaismas“ visai Trakų meno mokyklos bendruomenei – mokiniams, mokytojams, tėveliams padovanojo tiesiog nepakartojamas emocijas ir šventinę nuotaiką. Scenoje girdėjome ne tik grojant įvairius ansamblius, bet matėme įvairius personažus. Linkėjome vieni kitiems ateinančių kūrybingų, sėkmingų metų ir sakėme – iki kitų susitikimų ir koncertų.
***
Gruodžio 10 d. Aukštadvario šokio skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupė dalyvavo Aukštadvario bendruomenės 20 – tame gimtadienyje. Mokytoja Akvilė Prakapienė.
***
Gruodžio 12 d. Trakų meno mokyklos Lentvario skyriuje įvyko integruota smuiko ir muzikos istorijos pamoka „Smuiko istorija. Paganinis“. Dalyvavo 6 kl. Mokiniai. Smuiku grojo Ieva Janulevičiūtė ir Patricija Trainovičiūtė. Pamoką organizavo ir pravedė smuiko mokytoja Ingrida Šimulionienė ir muzikos istorijos mokytoja Julija Vėželytė.
***

Gruodžio 9 d. Trakų rajono Rūdiškių kultūros centre įvyko II respublikinis akordeono muzikos festivalis „Akordeonų fiesta“, kurį suorganizavo Rūdiškių muzikos mokykla. Renginyje įvairaus žanro akordeono muziką atliko Lietuvos meno ir muzikos mokyklų jaunieji akordeonistai. Trakų meno mokyklą atstovavo mokiniai Adomas Surdokas, Lukas Stašaitis, Justas Radionovas, Dominyka Švelnikaitė, Goda Malinauskaitė. Mokinius paruošė mokytojos Rasa Mikiškienė ir Vaida Baronienė.

***

Gruodžio 4 d. Lentvario kultūros rūmuose įvyko tradicinis renginys – muzikinė popietė „Gerumo spindulėliai“. Trakų meno mokyklą atstovavo akordeono klasės mokinys Artiom Aladovič (mokytoja Vaida Baronienė).

***
Gruodžio 3 d. Trakų meno mokyklos mokinės Augustė Komičiūtė ir Ieva Bliujūtė dalyvavo respublikiniame jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkurse „Muzikos uostas 2022“, skirtame Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos 100-mečiui. Džiaugiamės puikiais laimėjimais ir sveikiname Augustę Komičiūtę, laimėjus II vietą (trombonas), Ieva Bliujūtę (trimitas), tapus diplomante. Nuoširdžiai dėkojame mokytojams Valentui Marozui, Arvydui Mišeikiui ir koncertmeisterei Astai Kvasytei.
***
Sveikiname smuikininkes Ariją Karpovičiūtę (2 vietos laureato diplomas) ir Sofiją Grudzinskaitę (3 vietos laureato diplomas) sėkmingai pasirodžius I-ame respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Melodijos ir ritmai“. Dėkojame mokytojai Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.
***
Trakų meno mokyklos mokiniai Mindaugas Stasiūnas ir Mantas Aliukonis su savo mokytoju Ričardu Čiupkovu dalyvavo jau trečią kartą Grigiškių meno mokyklos organizuotame festivalyje „Papa Jazz 2022“. Festivalyje skambėjo vien tik džiazo stiliaus kūriniai.
Be mūsų mokyklos bei kitų Lietuvos muzikos ir meno mokyklų bei konservatorijų atstovų koncerte grojo tokie scenos grandai kaip saksofonininkas Vytautas Labutis, akordeonininkas Andrius Balachovičius, violončelininkas JustasKulikauskas, pianistas Vytautas Stražys, Rytas Lingė ir kiti. Sveikiname festivalyje sėkmingai pasirodžiusius mūsų jaunuosius saksafonininkus ir jų mokytoją Ričardą Čiupkovą.
(Eglės Sereičikienės foto).

***

Lapkričio 28 dieną Trakų meno mokykos Aukštadvario skyriuje vyko edukacija „Senovės lietuvių dievai ir deivės“ . Užsiėmimą vedė Aukštadvario regioninio parko vyr. kultūrologė Rita Balsevičiūtė. Ji supažindino mokinius su lietuvių papročiais tradicijomis. Pasakojo mitus, legendas apie dievus, deives, laumes, kaukus. Mokiniai stebėjosi neįtikėtinais ir negirdėtais dievų ir deivių vardais, bandė įsivaizduoti kaip jie atrodė. Iš pasakojimo eskizuodami bandė atkurti jų veidus, kūno bruožus, drabužius jų valdomas stichijas, vietoves, kuriose dievybės gyveno ar valdė jas. Kelionė laiku į praeitį atskleidė, jog lietuvių gyvenimas buvo neatsiejamas nuo gamtos. Mūsų protėviai mylėjo, gerbė, saugojo gamtą ir tikėjo jos galia. Visa tai labai sena, bet kartu ir nauja mums lietuviams. Dėkojame mokytojai Nijolė Mečkovskajai.

***

Lapkričio 24 d. Trakų meno mokykloje vyko varinių pučiamųjų instrumentų kvinteto BRASSPALVOS koncertas. Nuoširdus ačiū atlikėjams – Dovui Lietuvninkui, Augustinui Malikėnui, Jurgitai Staniulytei-Jankevičienei, Valentui Marozui, Mindaugui Rarivanui už padovanotą širdžių šilumą, šventišką nuotaiką ir neabejotiną profesionalumą. Lauksime sugrįžtant!

 

 

***

Gera matyti vaikų šypsenas, švytinčias akis ir džiaugtis jų mažais žingsniukais į muzikos pasaulį. Trakų meno mokyklos pirmokės Beatričė Kerdokaitė (jauniausia festivalio dalyvė) ir Liepa Rulevičiūtė lapkričio 19 d. dalyvavo XII respublikiniame fortepijoninių ansamblių festivalyje „Šokių pasaulyje“ Organum salėje Vilniuje (festivalio organizatorius Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla). Džiaugiamės, kad kiekvienais metais tarp dalyvių iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų šiame festivalyje groja ir mūsų mokyklos fortepijoniniai duetai. Sveikiname mergaites su pirmu pasirodymu koncertinėje erdvėje ir dėkojame mokytojai Rasai Kanišauskaitei.

***

Lapkričio 7 d. Aukštadvario skyriuje vyko integruota pamoka „Žmogus. Judėjimas. Plastika.“ Pamokoje dalyvavo VII klasės dailės mokiniai ( mokytoja Nijolė Mečkovskaja ) ir II klasės šokio mokiniai (mokytoja Akvilė Prakapienė). Šokėjai demonstravo klasikinio šokio rankų ir kojų pozicijas, jungė jas į judesių elementus, o tuo tarpu dailininkai stebėjo, tyrė kūno proporcijas, eskizavo žmogaus judesius, žavėjosi šokėjų plastika, lengvumu. Visi mokiniai nuoširdžiai ir atsakingai stengėsi atlikti savo užduotis pamokoje. Tai buvo puiki patirtis skirtingų meno rūšių atstovams.


***

Spalio 27 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje vyko  III respublikinis jaunųjų pianistų konkursas Lietuvos šalelėj skirtas Jadvygai Čiurlionytei atminti. Konkurse sėkmingai dalyvavo ir laureato diplomą pelnė Trakų meno mokyklos mokinys Linas Mečkovskis. Dėkojame Linui ir jo fortepijono mokytojai Rasai Kanišauskaitei.

***

Nuskambėjo II-asis akordeono pramoginės muzikos festivalis

ACCORUDUO 2022 

Gražią rudenišką spalio15 dieną, Trakų meno mokykloje skambėjo akordeono muzika:  valsai, fokstrotai, tango ir kita pramoginė muzika akordeonui. Grojo Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Prienų, Vievio muzikos ir meno mokyklų jaunieji akordeonistai, kurių amžius – nuo penkerių iki aštuoniolikos metų.

Atlikėjai demonstravo puikią atlikimo techniką, stiliaus pojūtį, artistiškumą. Festivalio svečiai mėgavosi puikia koncertinės salės akustika, dailės mokinių darbais papuoštomis mokyklos erdvėmis ir šiltu priėmimu. Trakų meno mokyklą atstovavo mokiniai Adomas Surdokas, Lukas Stašaitis, Justas Radionovas, Linas Mečkovskis, Dominik Kieras (mokytoja Rasa Mikiškienė) ir Goda Malinauskaitė (mokytoja Vaida Baronienė). Renginį vedė akordeono mokytojas Martynas Žemaitis.  

Išsiskyrėme susitarę būtinai susitikti kitų metų festivalyje „ACCORUDUO 2023“! 

***
Nuaidėjo Trakų meno mokykloje ir jos Lentvario skyriuje pirmi muzikos garsai, skelbiantys naujų mokslo metų pradžią. Širdys pildosi tik pačiomis gražiausiomis emocijomis, kai matai tiek daug pirmokėlių, atvykusių į mokslo metų atidarymo šventę! Nuoširdžiai sveikiname visą Trakų meno mokyklos bendruomenę – mokinius ir jų tėvelius bei mokytojus su naujų mokslo metų pradžia ir linkime didžiausios sėkmės, einant muzikos, dailės ir šokio pažinimo keliu.
***
Trakų meno mokyklos Dailės skyriaus ir Aukštadvario skyriaus dailės specialybės mokiniai birželio 6-8 dienomis dalyvavo nuostabioje Rumšiškių aplinkoje vykusiame projekte „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“. Čia surengtos mokomosios praktinės dirbtuvėlės, ekskursijos, praleistas turiningas laisvalaikis gamtoje – nepakartojama patirtis, kūrybiškumo ugdymas ir dar vienas nuostabus vasaros pradžios nuotykis. Dėkojame šio projekto vadovei Evelinai Lazdanei-Jarukaitei, visiems edukatoriams ir sodybos „Pas poną“ šeimininkui.
***

Sveikiname muzikos ir dailės skyriaus absolventus  sėkmingai baigus

Trakų meno mokyklą!***
Nuaidėjo, nuskambėjo Trakų miesto šventė su begale įdomiausių renginių! Tiek spalvų, tiek muzikinių akordų, tiek nepakartojamų akimirkų ir patirtų emocijų! Trakų meno mokyklą atstovavo net keli kolektyvai- Fanfarinis orkestras grojo festivalyje ,,Atataria vamzdžiai“ (vadovas Rokas Podelis), jungtinio akordeonų ansamblio koncertiniame pasirodyme galėjome išvysti ir Trakų meno mokyklos akordeono mokinius bei mokytojus ( vadovai Rasa Mikiškienė ir Martynas Žemaitis.)
Ir dar vienas nepakartojamas Trakų miesto šventės spalvingasis akcentas- Trakų meno mokyklos organizuojamas IX-asis respublikinis jaunimo tautinių šokių festivalis „Žvaigždūnė“, puoselėjantis tautinės kultūros tradicijas, skatinantis jaunuosius šokėjus tobulėti, suteikiantis Trakų bendruomenei ir miesto svečiams galimybę pasimėgauti gražia tautinio šokio švente. Nuo festivalio pradžios (2004 m.) iki dabar, „Žvaigždūnės“ scenoje, čia, Trakuose, dalyvavo per pusę šimto šokio kolektyvų iš visos Lietuvos. Festivalio meno vadovė – Birutė Mažrimienė.
Šiais metais į festivalį atvyko Vilniaus dizaino ir technologijų kolegijos tautinių šokių ansamblis „Sietuva“. Vienas garsiausių ir kūrybiškiausių studentų tautinio meno kolektyvų atliko naujausią meno vadovo, choreografo Edmundo Žičkos šokio spektaklį „Kosmo“. Muziką šiam kūriniui parašė kompozitoriai Donatas Zakaras ir Remigijus Rančys. Gausus ansamblio liaudies instrumentų orkestras gyvai grojo scenoje, šokėjai kūrė įsimintiną šokio pasakojimą, kurio siužeto pagrindas – sakmė apie Saulę, Mėnulį ir Žemę.
Kitas garbingas festivalio svečias – Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“, vadovaujama Bronislovo Glovickio. 2012 m. ansamblis buvo nominuotas vienu prestižiškiausių apdovanojimų Lietuvoje – „Aukso paukšte“, 2021 metais šventė kolektyvo įkūrimo 50-metį.
Festivalio publiką savo pasirodymais džiugino vaikų kolektyvai: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos 25 metus tautinių šokių kolektyvas „Viltukas“ (vadovė Jūratė Urbonienė), Trakų meno mokyklos šokių grupės (vadovė Vida Bagdonienė), Aukštadvario mokinių kolektyvo „Gandriukas“ šokėjai (vadovė Akvilė Prakapienė) ir tik šiais mokslo metais įsteigto Lentvario skyriaus kolektyvas „Žvaigždūnė“ (vadovė Birutė Mažrimienė). Po kruopelytę, po lašelį gludindami kiekvieną žingsnį ar judesį, mokiniai kraunasi savo šokių žinių bagažą. Šokdami tautinius šokius, dėvėdami lietuviškus tautinius kostiumus, jie palaiko mūsų krašto tradicijas, papročius ir pamažu tampa tikrais Lietuvos kultūros puoselėtojais.
Iki susitikimo kitoje šventėje! Ir te jūsų vasara būna tokia pat spalvinga kaip „Trakų vasara“!
***
Sveikiname 2-ojo respublikinio valtornininkų konkurso ,,Hornissimo“ nugalėtojus. Aronas Ausėnas ir Austėja Valatkaitė pelnė bronzos medalius, Emilija Vaškevič – sidabro medalį, Ieva Ravinskytė apdovanota diplomu. Dėkojame laureatų mokytojai Indrei Kuleševičienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.
 
***
Gegužės 31 d. Aukštadvario skyriaus dailės mokiniai dalyvavo išvykoje ,,Kelionė paslaptingais miškų takais“. Kelionė prasidėjo Spindžiaus miške prie Strėvos įgriuvos apie, kurios kilmę mokiniams papasakojo vyr. ekologas Talvydas Špiliauskas praturtindamas pasakojimą sena legenda. Kelionė tęsėsi ,,Žaliuoju taku“ link šaltinių kalnelio Strėvos upės pakrante. Stebėdami aplinką per žiūronus, mokiniai matė plaukiančią gulbę. Ekologas papasakojo kokios gulbių rūšys aptinkamos Lietuvoje ir kaip jas atskirti. Nuostabą kėlė kitam upės krante tūnantis šernas, kurio maskuotė priminė didelį pilką akmenį.
Sengirės miško kertinėje buveinėje mokiniai grožėjosi medžiais galiūnais. Juosė rankomis medžių kamienus, išmatavo paprastosios eglės kamieno apimtį.
Kalnelyje – ,,Orchidėjų karalystė“ dailininkai kuoliukais pažymėjo plačialapes klumpaites. Dėl vėsaus pavasario nepavyko pasigrožėti lietuviškų orchidėjų žiedais, tačiau mokiniai sužinojo paslaptį, kodėl šios retos gėlės neįmanoma užauginti prie namų, gėlių darželyje.
Termofiliniame pušyne vaikai aptiko pakalnučių, žemuogių, bruknių. Smiltyninio gvazdiko trapumas ir žiedų grožis kėlė nuostabą, kaip ir medžio viršūnėje aptikta raganos šluota. Draugiją kelionėje mokiniams palaikė vikrusis driežas, miško paukščių garsai: gegutės, devynbalsės, kikilio, volungės, nendrinukės, meletos, genio jauniklio.
Grįžę po kelionės jaunieji dailininkai įspūdžius liejo popieriaus lape. Mokytoja Nijolė Mečkovskaja.
 
***
2022 m. gegužės 19 d. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje vyko respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalinis etapas. Tautiniais kostiumais pasipuošę Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus šokėjai šoko liaudiškus šokius, varžėsi dėl geriausių folklorinių šokių šokėjų titulo. Renginyje Trakų rajoną atstovavo atrankiniuose turuose laimėjusios šokėjų poros: Adrija Žuklytė ir Gabrielis Ramaneckas, Viktorija Špiliauskaitė ir Danielius Monginas, Rugilė Šniukaitė ir Airidas Juozapavičius, Jorė Daunoravičiūtė ir Tumas Darvidas.
Respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2022“ orientuotos į etninės kultūros puoselėjimą ir folklorinio šokio sklaidą. Jų metu ugdomas tautinės, regioninės ir vietos tapatybės ir folklorinio šokio autentiškumo ypatybių suvokimas. Visiems dalyviams sudaroma galimybė įgyti folkloriniam šokiui būtinas raiškos ypatybes ir patirtis juos pritaikant šiuolaikinėje visuomenėje. Dėkojame jauniesiems šokėjams ir šokėjų poras paruošusiai mokytoja Akvilė Prakapienei.
***
19 Trakų meno mokyklos mokinių ir Jonės Janickaitės mama dalyvavo Trakų istorijos muziejus (Trakai history museum) virtualioje edukacinėje pamokėlėje „Sukurk ukrainietišką tautinį vainiką“: kūrė gėlių vainikus, rašė žinutes Ukrainos mamoms ir dukroms motinos dienos proga, Larijos Leonavičiūtės tėtis surengė nuostabią fotosesiją Trakų Salos pilies fone su Ukrainos vėliava. Dėkojame dalyviams, dvylikai gražiausių sukurtų vainikų laimėtojų ir juos ruošusiems mokytojams Jonui Mečkovskiui ir Renatai Mečkovskienei ????????.
***
Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis iš Trakų meno mokyklos koncerto ,,Mes – laisvės vaikai”, vykusio gegužės 13 d. Trakų kultūros rūmuose. Puiku, kad šiame koncerte vėl susijungė visi Trakų meno mokyklos skyriai. Ačiū koncerte dalyvavusiems jauniesiems muzikantams, šokėjams ir dailininkams, kurių darbai skaidrėse papuošė salės sceną, o taip pat mokinius paruošusiems mokytojams, koncerto vedėjai bei koncertmeisterėms. Už nuotraukas dėkojame Aleksandrui Aziulevičiui.

***

2022 m. balandžio 29 – gegužės 1 d. įvyko XIV-asis Tarptautinis jaunųjų akordeonistų konkursas „Ascoltate 2022“. Virtualioje kategorijoje mūsų mokyklą atstovavusi mokinė Goda Malinauskaitė tapo II vietos laureate. Sveikiname Godą ir jos mokytoją Vaidą Baronienę. Linkime ir toliau tobulėti, aktyviai dalyvauti koncertinėje ir konkursinėje veikloje.

***
Gegužės 7 dieną Gargždų muzikos mokykloje įvyko II respublikinis virtualus jaunųjų atlikėjų konkursas „In Corpore“. Konkurse dalyvavo ir laureatų vardus pelnė Trakų meno mokyklos mokiniai – Arijus Meškela (I vieta), Urtė Tijūnėlytė (I vieta), Justas Radionovas (II vieta), Austėja Baranauskaitė (III vieta), Elzė Tijūnėlytė (diplomas), Sofija Grudzinskaitė (diplomas). Sveikiname talentingą jaunimą, dėkojame mokytojams Neringai Mišeikienei, Kastyčiui Mikiškai, Rasai Mikiškienei, Ievai Tijūnėlienei, koncertmeisterėms – Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
***
Gegužės 6 d. Utenos meno mokykloje vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Mažieji talentai 2022“. Jo dalyviai – patys jauniausi Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokiniai grojantys įvairiais instrumentais.
Nuoširdžiai sveikiname Trakų meno mokyklos smuikininkes Elzę Tijūnėlytę (diplomantė), Elzę Jakaitę (laureatė) ir Patriciją Jasiulevičiūtę (diplomantė) su puikiu pasirodymu konkurse ir linkime tolimesnės sėkmės. Dėkojame mokytojai Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei JovitaiTumasonienei.
***
Gegužės 6 d. Vievio meno mokykloje įvyko koncertas skirtas Pasaulinei akordeono dienai paminėti. Koncerto klausytojams savo pasirodymus dovanojo Vievio, Elektrėnų ir Trakų meno mokyklų jaunieji akordeonistai. Sveikiname mūsų mokyklą atstovavusius mokinius – Godą Malinauskaitę ir Artiom Aladovič bei jų mokytoją Vaida Baronienę.
***
Gegužės 3 d. 16.30 val. Trakų meno mokyklos Meno galerijoje atidaryta projekto „Trakų fanfarinė savaitė“ 2012-2020 metų nuotraukų paroda „SUSTOK, AKIMIRKA…“. Fotografijų autoriai - Dana Buinickaitė, Liudmila Felčinskaja ir Arvydas Mišeikis. Parodoje eksponuojama 60 įspūdingų fotografijų, kuriose atsiskleidžia ne tik projekto vadovų, lektorių, atlikėjų, kursų dalyvių ir koncertų klausytojų emocijos, bet ir nuostabios Trakų gamtos ir koncertinių erdvių grožis. Parodos atidarymą vainikavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų katedros profesoriaus Adomo Kontauto trimito klasės studentų koncertas mokyklos Didžiojoje salėje. Grojo Povilas Tiškus, Indrė Jonaitytė, Džiugita Bilevičiūtė, atlikėjams akompanavo Jūratė Baranauskienė. Džiaugiamės ir dėkojame parodos autoriams bei koncerto atlikėjams.

***

Balandžio 28 d. Trakų meno mokykla sulaukė didžiausio būrio svečių – priešmokyklinės grupės auklėtinių iš Trakų vaikų darželio „Ežerėlis“ ir „Obelėlė“. Vaikučiai sužinojo apie mūsų mokyklą, apsilankė dailės pamokoje ir susipažino su šokio skyriaus veikla. Ir aišku, kokia gi meno mokykla be koncerto! Kiek kilo klausimų, pirmą kartą matant kai kuriuos muzikos instrumentus, ir kokius audringus plojimus išgirdo mūsų jaunieji atlikėjai! O koncertas baigėsi bendra daina, kurią dainavom visi kartu – ir mūsų šaunieji darželinukai, ir Trakų meno mokyklos mokiniai, ir mokytojai! 

***
Balandžio 1-6 dienomis Jonavos meno mokykla organizavo II tarptautinį styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursą „Crescenco“. Šiame konkurse diplomante tapo Trakų meno mokyklos smuikininkė Arija Karpovičiūtė. Nuoširdžiai sveikiname!
Dėkojame Arijos mokytojai I. Tijūnėlienei bei koncrtmeisterėms Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
***
Kaip sako mūsų mokyklos fortepijono mokytojai – pavasaris Trakų meno mokykloje prasideda nuo festivalio „XX amžiaus muzika“. Ir ne tik dėl tos priežasties, kad dažniausiai festivalio diena būna saulėta ir šilta, bet todėl, kad mokykloje tampa giedra nuo vaikų šypsenų, klegesio ir nepaprasto bendrystės bei šventės širdyje jausmo. Galime tik pasidžiaugti, kad po dviejų metų jau devynioliktą kartą vykęs respublikinis fortepijono muzikos festivalis „XX amžiaus muzika“ ir vėl sukvietė didžiausią būrį jaunųjų pianistų ir jų mokytojų iš Vilniaus, Kauno, Garliavos, Veiverių, Druskininkų, Elektrėnų, Grigiškių, Rudaminos, Pagirių, Rūdiškių ir Trakų meno bei muzikos mokyklų. Gera buvo susitikti su seniai matytais kolegomis, o mokiniams pajusti muzikavimo scenoje džiaugsmą ir girdėti „gyvus“ plojimus. O kaip be festivalio tradicijų? Po koncerto jaunieji atlikėjai galėjo pasivaišinti „Senosios kibininės“ kibinais ir apžiūrėti mokyklą. Sekančią dieną mokytojai turėjo galimybę dalyvauti nuotoliniame seminare „Leidinių fortepijonui priešmokykliniam, pradiniam ir pagrindiniam ugdymui pristatymas“. Dėkojame lektorėms – Grigiškių meno mokyklos mokytojoms Jovitai Urbonienei ir Linai Poškienei bei Kauno Vyturio gimnazijos muzikos skyriaus mokytojai Sigutei Mikalauskaitei – Garšanovei už dalijimąsi praktine ir teorine darbo patirtimi.
Iki susitikimo 2023 m. pavasarį Trakuose! Iki sekančio – jubiliejinio festivalio„XX amžiaus muzika“!
***
Balandžio 9 d. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje įvyko I Tarptautinis Tauro Adomavičiaus jaunųjų atlikėjų žemaisiais variniais pučiamaisiais instrumentais festivalis - konkursas. Labai smagu, kad šiame konkurse dalyvavo ir Trakų meno mokyklos jaunieji trombonininkai. Sveikiname II vietos laureatus Jokūbą Rulevičių, Titą Bartkų, Augustę Komičiūtę, Kasparą Kvedaravičių, jų mokytoją Valentą Marozą bei koncertmeisterę Astą Kvasytę.
 
***
Balandzio 8 d. penktadienį Trakų meno mokykloje sulaukėme būrio jaunųjų dainininkų iš Vilniaus „Lyros“ muzikos mokyklos. Bendrą mokinių koncertą „Muzikinė draugystės skrynelė“ organizavusios vokalo mokytoja Aušra Cicėnaite ir fortepijono mokytoja Rasa Kanišauskaitė džiaugėsi, kad koncerte dainuoja ir groja abiejų mokyklų mokiniai. Jaunieji dainininkai su tėveliais turėjo galimybę apžiūrėti mūsų mokyklą, o mūsų mokiniai sulaukė kvietimo koncertuoti „Lyros“ muzikos mokykloje. Dėkojame „Lyros“ muzikos mokyklos mokytojai Aušrai Cicėnaitei bei akompaniatorei Erikai Visockienei, o taip Trakų meno mokyklos fortepijono mokytojai Rasai Kanišauskaitei ir smuiko mokytojoms Ievai Tijūnelienei bei Ingridai Šimulionienei už mokinių paruošimą.
***
2022-04-08 Trakų meno mokyklos šokio skyriaus mokiniai ir mokytojai svečiavosi Lentvario pradinėje mokykloje. Čia jaunieji šokėjai pristatė spalvingą ir įtraukiančią programą „Pavasario šokdynės“. Renginio metu Lentvario pradinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su lietuvių liaudies sceniniu, klasikiniu, šiuolaikiniu šokiais, šokio istorija, aktyviai atsakinėjo į renginio vedančiosios klausimus apie šokį.Susitikimo pabaigoje atlikėjai ir klausytojai drauge sušoko šokį „Matau tave“. Tikimės, šia iniciatyva ne tik populiarinti lietuvių sceninį šokį, bet ir pakviesti visus norinčius vaikus tapti Trakų meno mokyklos šokio skyriaus mokiniais.Drąsiai atrask kelią į Trakų meno mokyklos šokio skyrių – laukiame tavęs!
***
Balandžio 7 d. Trakų meno mokyklos jaunieji pianistai – Arijus Meškela, Libertas Stropus, Austėja Baranauskaitė, Rusnė Matuliūkštytė, Rugilė Albertavčiūtė ir Urtė Taučiūtė kartu su savo mokytojomis Neringa Mišeikiene ir Rasa Kanišauskaite dalyvavo I respublikiniame jaunųjų pianistų, fortepijoninių ansamblių festivalyje „Muzikos žaismas 2022“. Kaip gera patirti taip pasiilgtą muzikavimo scenoje džiaugsmą, jausti gyvą bendravimą bei koncertines emocijas! Didžiausias ačiū Rūdiškių muzikos mokyklos kolektyvui už puikią festivalio organizaciją ir šiltą priėmimą.
***
Šis pavasaris Trakų meno mokyklos mokinius bei mokytojus džiugina puikiais įvertinimais, kurie grįžta už atsakingą darbą bei įdėtas pastangas. Labai malonu, kad I respublikiniame virtualiame jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse ,,Žavingoji pjesė”, kurį organizavo Kaišiadorių meno mokykla ir kuriam savo įrašus pateikė 337 dalyviai, Trakų meno mokyklos jaunosios smuikininkės Elzė Jakaitė, Arija Karpovičiūtė bei pianistas Linas Mečkovskis buvo įvertinti I vietos laureatų diplomais. Nuoširdžiai sveikiname mokinius ir juos paruošusias mokytojas Ievą Tijūnelienę ir Rasą Kanišauskaitę bei dėkojame koncertmeisterėms Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
***
Puiki pirmo balandžio savaitgalio žinia! Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestro pasirodymas XXII Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato C kategorijoje buvo įvertintas I vietos, o dirigentas Rokas Podelis- Geriausio Dirigento diplomu! Nuoširdžiai sveikiname ir didžiuojamės!
***
Sveikiname virtualaus respublikinio konkurso „NAUJIEJI ATRADIMAI“ I-os vietos laureatus smuikininkę Ariją Karpovičiūtę ir akordeonistą Dominiką Kierą. Dėkojame mokytojoms Ievai Tijūnėlienei, Rasai Mikiškienei, koncertmeisterei Rasai Kanišauskaitei.
***
Taip lauktas pavasaris, bet jis dar nuostabesnis, kai mūsų mokyklos Didžiojoje salėje skamba muzikos garsai ir tvyro šventinė nuotaika. Paskutinis kovo penktadienis padovanojo jau tradicija tapusį mažųjų antrokėlių koncertą „Pavasario garsai ir spalvos“, o jis klausytojams – visą glėbį spalvotų emocijų, nepaprastai šiltą nuotaiką bei muzikinius pasakojimus, kurie atsispindėjo ir vaikų piešiniuose. Tai – nuostabi muzikos ir dailės, atlikėjo ir jo instrumento draugystė bei mūsų visų bendrystė! Didžiausias ačiū jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojams. Sėkmės, žygiuojant muzikos keliu!
***
Kovo 12 d. Trakų meno mokyklos mokinės Urtė Taučiūtė ir Rugilė Albertavičiūtė dalyvavo III respublikiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių festivalyje „Šokių maratonas“, kurį organizavo Vilniaus Naujos Vilnios muzikos mokykla. Labai džiugu, kad tarp daugelio jaunųjų atlikėjų mūsų fortepijoninio ansamblio nuotolinis pasirodymas buvo įvertintas Laureato diplomu. Sveikiname su sėkmingu pasirodymu Urtę ir Rugilę bei jų fortepijono mokytoją Rasa Kanišauskaitę.
***
Tęsiasi kūrybinis bendradarbiavimas su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla. Balandžio 18 d. Trakų meno mokykloje įvyko puikus Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fleitos klasės mokinių koncertas „Fleitų fiesta“. Dėkojame mokinius paruošusioms mokytojoms Ulai Čaplikaitei, Jonei Janiukštienei, Linai Baublytei, koncertmeisteriams Violetai Vaičiulienei, Simui Minkevičiui.
***
Kovo 18 d. Grigiškių meno mokykloje vykęs koncertas „Skambantys paveikslėliai“ sukvietė visą būrį jaunųjų pianistų iš Grigiškių,Trakų bei Karoliniškių meno ir muzikos mokyklų. Nepaprastai gera buvo koncertuot ,,gyvai” ir jausti taip išsiilgtas muzikavimo, buvimo scenoje džiaugsmo ir tuo pačiu jaudulio, ryšio su klausytojais emocijas- juk 2 metus dalyvauta tik nuotoliniuose koncertuose! Dėkojame mokiniams, atstovavusiems mūsų mokyklą- Austėjai Baranauskaitei, Medai Sokolovai, Urtėi Taučiūtei, Rugilei Albertavičiūtėi, Artūrui Birgiolui ir Linui Mečkovskiui bei mokytojoms Neringai Mišeikienei, Rasai Kanišauskaitei ir Nataljai Šumskienei.
***
Ar yra dar labiau vienijanti jėga nei muzika? Trakų meno mokyklos mokiniams ir mokytojams tikrai nėra. Juk muzika mums asocijuojasi su tokiomis sąvokomis kaip draugystė, susitelkimas, geros energijos skleidimas bei vieni kitų palaikymas. Kovo 14 d. vakarą Trakų kultūros rūmuose Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras padovanojo mums nuostabias emocijas, o tuo pačiu ir palaikymą Ukrainos žmonėms. Kaip gera buvo vėl visus kartu matyti ir girdėti scenoje – nuo mažiausių, grojančių orkestre pirmus metus, iki didžiausių, sugrįžtančių, kad pratęsti ilgametes orkestro draugystės ir muzikavimo tradicijas. Mes labai jumis didžiuojamės! Ir širdingas ačiū orkestro dirigentui Rokui Podeliui, mokiniams ir mokytojams už nuostabų koncertą, skirtą Laisvei!
***
Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje įvyko virtualus XI Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas „Linksmoji polkutė-2022“. Renginys skiriamas Vasario 16 – Lietuvos valstybės nepriklausomybės dienai. Konkurse sėkmingai dalyvavo Trakų meno mokyklos lamzdelininkės Milda Gruodytė (laureatė) ir Urtė Tijūnėlytė (diplomantė). Mokines paruošė mokytojas Kastytis Mikiška, akomponavo Rasa Kanišauskaitė. Sveikiname ir didžiuojamės!
***
2022 m. vasario 21 d. vyko III respublikinis jaunųjų pianistų Polifonijos nuotolinis konkursas, kurį organizavo Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla. Konkurso pagrindiniai tikslai ir uždaviniai: plėtoti talentingų Lietuvos jaunųjų pianistų paieškas ir gilinti jų gebėjimus, puoselėti polifoninio muzikavimo tradicijas, gilinti praktines ir teorines žinias, interpretuojant J. S. Bacho kūrinius bei pažinti įvairių epochų kompozitorių polifoninę muziką. Konkurse dalyvavo mokiniai iš įvairiausių Lietuvos meno ir muzikos mokyklų bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos. Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino kompetetinga komisija – LMTA profesorė Aleksandra Žvirblytė, LMTA katedros vedėjas, docentas Aidas Puodžiukas bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 1-5 kl. fortepijono metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė Inga Vyšniauskaitė. Trakų meno mokyklą konkurse atstovavo jaunasis pianistas Linas Mečkovskis. Sveikiname Liną ir jo mokytoją Rasą Kanišauskaitę su puikiu laimėjimu – II vietos laureato diplomu ir linkime tolesnės sėkmės.

***

2022-02-11 Trakų meno mokykloje viešėjo Elektrėnų meno mokyklos ir Vilniaus Ąžuoliuko muzikos mokyklos smuiko dalyko mokytoja Ona Abarytė Liaškovienė. Viešnia vedė meistriškumo pamokas Ievos Tijūnėlienės smuiko klasės mokiniams. Instrumento valdymo bei interpretacinius įgūdžius meistriškumo pamokose gilino jaunosios smuikininkės Elzė Tijūnėlytė, Elzė Jakaitė, Patricija Jasiulevičiūtė ir Arija Karpovičiūtė.

Dėkojame mokytojai Onai Abarytei Liaškovienei už pasidalinimą profesine patirtimi ir jau laukiame kitų susitikimų!

 

***

Sausio 31 d. Aukštadvario dailės skyriaus mokiniai dalyvavo susitikime su grafikos dizainere, rašytoja bei iliustruotoja Kotryna Zyle. Susitikimas vyko Trakų raj. savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštadvario filiale. Rašytoja supažindino mokinius su knygos „Didžioji būtybių knyga“ gyventojais.

Tai – mitinės būtybės, kurios šiais technologijų laikais nesijaučia saugiai mūsų pasaulyje. Anuomet gąsdinusios žmones, dabar pačios slapstosi pakampiais, nes bijo šviesos sklindančios iš šaldytuvo. Kotrynos Zylės istorijos puikios, o knygų iliustracijos bei jų kūrimo metodas iš tikrųjų suintrigavo mokinius. Rašytoja pademonstravo knygos „Sukeistas“ surišimą.

Nustebino bei sudomino ir piešimo metodas, ir visas kūrimo procesas. Ačiū Kotrynai Zylei už smagias, šiltas akimirkas prie židinio.

***

STYGININKŲ ŽIEMOS ŠVENTĖ TRAKŲ MENO MOKYKLOJE

Sausio 29 d. Trakų meno mokykloje įvyko VI-asis respublikinis styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“. Išsiilgę scenos ir „gyvo“ muzikavimo, festivalyje – konkurse griežė dalyviai iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Alytaus, Jonavos, Kauno, Elektrėnų, Panevėžio, Raseinių, Plungės, Varėnos ir Trakų meno ir muzikos mokyklų. Jaunieji atlikėjai festivalyje – konkurse ne tik pristatė spalvingą romantinę programą, bet ir demonstravo puikius techninius bei meninius gebėjimus.

Dalyvius vertino kompetentinga komisija: Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos smuiko mokytoja metodininkė Ingrida Grigaitienė (komisijos pirmininkė), Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos violončelės mokytoja metodininkė Roma Razmienė ir Nemenčinės muzikos mokyklos vyresnioji smuiko mokytoja bei Lietuvos Suzuki asociacijos prezidentė Violeta Ancienė.

Sveikiname Trakų meno mokyklos mokinę Medą Valkauskaitę (smuikas) tapus konkurso diplomante. Dėkojame mokytojai Ingrdai Šimulionienei ir koncertmeisterei Rasai Kanišauskaitei.

Drauge, žingsnis po žingsnio, puoselėjame gražią tradiciją, suteikiančią galimybes jaunųjų stygininkų meninei saviraiškai, auginančią jų kūrybinę patirtį, skatinančią pedagogų profesinę bendrystę.  Iki kitų metų!