Kas naujo

Gera, kai Trakų meno mokykloje skamba ne tik muzikos garsai, bet girdisi ir nuoširdus juokas. Paskutinis mokslo metų tradicinis renginys sukvietė pilną Didžiąją salę klausytojų. Koncertas „Kalėdų žaismas“ visai Trakų meno mokyklos bendruomenei – mokiniams, mokytojams, tėveliams padovanojo tiesiog nepakartojamas emocijas ir šventinę nuotaiką. Scenoje girdėjome ne tik grojant įvairius ansamblius, bet matėme įvairius personažus. Linkėjome vieni kitiems ateinančių kūrybingų, sėkmingų metų ir sakėme – iki kitų susitikimų ir koncertų.
***
Gruodžio 10 d. Aukštadvario šokio skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupė dalyvavo Aukštadvario bendruomenės 20 – tame gimtadienyje. Mokytoja Akvilė Prakapienė.
***
Gruodžio 12 d. Trakų meno mokyklos Lentvario skyriuje įvyko integruota smuiko ir muzikos istorijos pamoka „Smuiko istorija. Paganinis“. Dalyvavo 6 kl. Mokiniai. Smuiku grojo Ieva Janulevičiūtė ir Patricija Trainovičiūtė. Pamoką organizavo ir pravedė smuiko mokytoja Ingrida Šimulionienė ir muzikos istorijos mokytoja Julija Vėželytė.
***

Gruodžio 9 d. Trakų rajono Rūdiškių kultūros centre įvyko II respublikinis akordeono muzikos festivalis „Akordeonų fiesta“, kurį suorganizavo Rūdiškių muzikos mokykla. Renginyje įvairaus žanro akordeono muziką atliko Lietuvos meno ir muzikos mokyklų jaunieji akordeonistai. Trakų meno mokyklą atstovavo mokiniai Adomas Surdokas, Lukas Stašaitis, Justas Radionovas, Dominyka Švelnikaitė, Goda Malinauskaitė. Mokinius paruošė mokytojos Rasa Mikiškienė ir Vaida Baronienė.

***

Gruodžio 4 d. Lentvario kultūros rūmuose įvyko tradicinis renginys – muzikinė popietė „Gerumo spindulėliai“. Trakų meno mokyklą atstovavo akordeono klasės mokinys Artiom Aladovič (mokytoja Vaida Baronienė).

***
Gruodžio 3 d. Trakų meno mokyklos mokinės Augustė Komičiūtė ir Ieva Bliujūtė dalyvavo respublikiniame jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkurse „Muzikos uostas 2022“, skirtame Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos 100-mečiui. Džiaugiamės puikiais laimėjimais ir sveikiname Augustę Komičiūtę, laimėjus II vietą (trombonas), Ieva Bliujūtę (trimitas), tapus diplomante. Nuoširdžiai dėkojame mokytojams Valentui Marozui, Arvydui Mišeikiui ir koncertmeisterei Astai Kvasytei.
***
Sveikiname smuikininkes Ariją Karpovičiūtę (2 vietos laureato diplomas) ir Sofiją Grudzinskaitę (3 vietos laureato diplomas) sėkmingai pasirodžius I-ame respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Melodijos ir ritmai“. Dėkojame mokytojai Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.
***
Trakų meno mokyklos mokiniai Mindaugas Stasiūnas ir Mantas Aliukonis su savo mokytoju Ričardu Čiupkovu dalyvavo jau trečią kartą Grigiškių meno mokyklos organizuotame festivalyje „Papa Jazz 2022“. Festivalyje skambėjo vien tik džiazo stiliaus kūriniai.
Be mūsų mokyklos bei kitų Lietuvos muzikos ir meno mokyklų bei konservatorijų atstovų koncerte grojo tokie scenos grandai kaip saksofonininkas Vytautas Labutis, akordeonininkas Andrius Balachovičius, violončelininkas JustasKulikauskas, pianistas Vytautas Stražys, Rytas Lingė ir kiti. Sveikiname festivalyje sėkmingai pasirodžiusius mūsų jaunuosius saksafonininkus ir jų mokytoją Ričardą Čiupkovą.
(Eglės Sereičikienės foto).

***

Lapkričio 28 dieną Trakų meno mokykos Aukštadvario skyriuje vyko edukacija „Senovės lietuvių dievai ir deivės“ . Užsiėmimą vedė Aukštadvario regioninio parko vyr. kultūrologė Rita Balsevičiūtė. Ji supažindino mokinius su lietuvių papročiais tradicijomis. Pasakojo mitus, legendas apie dievus, deives, laumes, kaukus. Mokiniai stebėjosi neįtikėtinais ir negirdėtais dievų ir deivių vardais, bandė įsivaizduoti kaip jie atrodė. Iš pasakojimo eskizuodami bandė atkurti jų veidus, kūno bruožus, drabužius jų valdomas stichijas, vietoves, kuriose dievybės gyveno ar valdė jas. Kelionė laiku į praeitį atskleidė, jog lietuvių gyvenimas buvo neatsiejamas nuo gamtos. Mūsų protėviai mylėjo, gerbė, saugojo gamtą ir tikėjo jos galia. Visa tai labai sena, bet kartu ir nauja mums lietuviams. Dėkojame mokytojai Nijolė Mečkovskajai.

***

Lapkričio 24 d. Trakų meno mokykloje vyko varinių pučiamųjų instrumentų kvinteto BRASSPALVOS koncertas. Nuoširdus ačiū atlikėjams – Dovui Lietuvninkui, Augustinui Malikėnui, Jurgitai Staniulytei-Jankevičienei, Valentui Marozui, Mindaugui Rarivanui už padovanotą širdžių šilumą, šventišką nuotaiką ir neabejotiną profesionalumą. Lauksime sugrįžtant!

 

 

***

Gera matyti vaikų šypsenas, švytinčias akis ir džiaugtis jų mažais žingsniukais į muzikos pasaulį. Trakų meno mokyklos pirmokės Beatričė Kerdokaitė (jauniausia festivalio dalyvė) ir Liepa Rulevičiūtė lapkričio 19 d. dalyvavo XII respublikiniame fortepijoninių ansamblių festivalyje „Šokių pasaulyje“ Organum salėje Vilniuje (festivalio organizatorius Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla). Džiaugiamės, kad kiekvienais metais tarp dalyvių iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų šiame festivalyje groja ir mūsų mokyklos fortepijoniniai duetai. Sveikiname mergaites su pirmu pasirodymu koncertinėje erdvėje ir dėkojame mokytojai Rasai Kanišauskaitei.

***

Lapkričio 7 d. Aukštadvario skyriuje vyko integruota pamoka „Žmogus. Judėjimas. Plastika.“ Pamokoje dalyvavo VII klasės dailės mokiniai ( mokytoja Nijolė Mečkovskaja ) ir II klasės šokio mokiniai (mokytoja Akvilė Prakapienė). Šokėjai demonstravo klasikinio šokio rankų ir kojų pozicijas, jungė jas į judesių elementus, o tuo tarpu dailininkai stebėjo, tyrė kūno proporcijas, eskizavo žmogaus judesius, žavėjosi šokėjų plastika, lengvumu. Visi mokiniai nuoširdžiai ir atsakingai stengėsi atlikti savo užduotis pamokoje. Tai buvo puiki patirtis skirtingų meno rūšių atstovams.


***

Spalio 27 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje vyko  III respublikinis jaunųjų pianistų konkursas Lietuvos šalelėj skirtas Jadvygai Čiurlionytei atminti. Konkurse sėkmingai dalyvavo ir laureato diplomą pelnė Trakų meno mokyklos mokinys Linas Mečkovskis. Dėkojame Linui ir jo fortepijono mokytojai Rasai Kanišauskaitei.

***

Nuskambėjo II-asis akordeono pramoginės muzikos festivalis

ACCORUDUO 2022 

Gražią rudenišką spalio15 dieną, Trakų meno mokykloje skambėjo akordeono muzika:  valsai, fokstrotai, tango ir kita pramoginė muzika akordeonui. Grojo Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Prienų, Vievio muzikos ir meno mokyklų jaunieji akordeonistai, kurių amžius – nuo penkerių iki aštuoniolikos metų.

Atlikėjai demonstravo puikią atlikimo techniką, stiliaus pojūtį, artistiškumą. Festivalio svečiai mėgavosi puikia koncertinės salės akustika, dailės mokinių darbais papuoštomis mokyklos erdvėmis ir šiltu priėmimu. Trakų meno mokyklą atstovavo mokiniai Adomas Surdokas, Lukas Stašaitis, Justas Radionovas, Linas Mečkovskis, Dominik Kieras (mokytoja Rasa Mikiškienė) ir Goda Malinauskaitė (mokytoja Vaida Baronienė). Renginį vedė akordeono mokytojas Martynas Žemaitis.  

Išsiskyrėme susitarę būtinai susitikti kitų metų festivalyje „ACCORUDUO 2023“! 

***
Nuaidėjo Trakų meno mokykloje ir jos Lentvario skyriuje pirmi muzikos garsai, skelbiantys naujų mokslo metų pradžią. Širdys pildosi tik pačiomis gražiausiomis emocijomis, kai matai tiek daug pirmokėlių, atvykusių į mokslo metų atidarymo šventę! Nuoširdžiai sveikiname visą Trakų meno mokyklos bendruomenę – mokinius ir jų tėvelius bei mokytojus su naujų mokslo metų pradžia ir linkime didžiausios sėkmės, einant muzikos, dailės ir šokio pažinimo keliu.
***
Trakų meno mokyklos Dailės skyriaus ir Aukštadvario skyriaus dailės specialybės mokiniai birželio 6-8 dienomis dalyvavo nuostabioje Rumšiškių aplinkoje vykusiame projekte „Keliaujantis Aristavėlės dvaras“. Čia surengtos mokomosios praktinės dirbtuvėlės, ekskursijos, praleistas turiningas laisvalaikis gamtoje – nepakartojama patirtis, kūrybiškumo ugdymas ir dar vienas nuostabus vasaros pradžios nuotykis. Dėkojame šio projekto vadovei Evelinai Lazdanei-Jarukaitei, visiems edukatoriams ir sodybos „Pas poną“ šeimininkui.
***

Sveikiname muzikos ir dailės skyriaus absolventus  sėkmingai baigus

Trakų meno mokyklą!***
Nuaidėjo, nuskambėjo Trakų miesto šventė su begale įdomiausių renginių! Tiek spalvų, tiek muzikinių akordų, tiek nepakartojamų akimirkų ir patirtų emocijų! Trakų meno mokyklą atstovavo net keli kolektyvai- Fanfarinis orkestras grojo festivalyje ,,Atataria vamzdžiai“ (vadovas Rokas Podelis), jungtinio akordeonų ansamblio koncertiniame pasirodyme galėjome išvysti ir Trakų meno mokyklos akordeono mokinius bei mokytojus ( vadovai Rasa Mikiškienė ir Martynas Žemaitis.)
Ir dar vienas nepakartojamas Trakų miesto šventės spalvingasis akcentas- Trakų meno mokyklos organizuojamas IX-asis respublikinis jaunimo tautinių šokių festivalis „Žvaigždūnė“, puoselėjantis tautinės kultūros tradicijas, skatinantis jaunuosius šokėjus tobulėti, suteikiantis Trakų bendruomenei ir miesto svečiams galimybę pasimėgauti gražia tautinio šokio švente. Nuo festivalio pradžios (2004 m.) iki dabar, „Žvaigždūnės“ scenoje, čia, Trakuose, dalyvavo per pusę šimto šokio kolektyvų iš visos Lietuvos. Festivalio meno vadovė – Birutė Mažrimienė.
Šiais metais į festivalį atvyko Vilniaus dizaino ir technologijų kolegijos tautinių šokių ansamblis „Sietuva“. Vienas garsiausių ir kūrybiškiausių studentų tautinio meno kolektyvų atliko naujausią meno vadovo, choreografo Edmundo Žičkos šokio spektaklį „Kosmo“. Muziką šiam kūriniui parašė kompozitoriai Donatas Zakaras ir Remigijus Rančys. Gausus ansamblio liaudies instrumentų orkestras gyvai grojo scenoje, šokėjai kūrė įsimintiną šokio pasakojimą, kurio siužeto pagrindas – sakmė apie Saulę, Mėnulį ir Žemę.
Kitas garbingas festivalio svečias – Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“, vadovaujama Bronislovo Glovickio. 2012 m. ansamblis buvo nominuotas vienu prestižiškiausių apdovanojimų Lietuvoje – „Aukso paukšte“, 2021 metais šventė kolektyvo įkūrimo 50-metį.
Festivalio publiką savo pasirodymais džiugino vaikų kolektyvai: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos 25 metus tautinių šokių kolektyvas „Viltukas“ (vadovė Jūratė Urbonienė), Trakų meno mokyklos šokių grupės (vadovė Vida Bagdonienė), Aukštadvario mokinių kolektyvo „Gandriukas“ šokėjai (vadovė Akvilė Prakapienė) ir tik šiais mokslo metais įsteigto Lentvario skyriaus kolektyvas „Žvaigždūnė“ (vadovė Birutė Mažrimienė). Po kruopelytę, po lašelį gludindami kiekvieną žingsnį ar judesį, mokiniai kraunasi savo šokių žinių bagažą. Šokdami tautinius šokius, dėvėdami lietuviškus tautinius kostiumus, jie palaiko mūsų krašto tradicijas, papročius ir pamažu tampa tikrais Lietuvos kultūros puoselėtojais.
Iki susitikimo kitoje šventėje! Ir te jūsų vasara būna tokia pat spalvinga kaip „Trakų vasara“!
***
Sveikiname 2-ojo respublikinio valtornininkų konkurso ,,Hornissimo“ nugalėtojus. Aronas Ausėnas ir Austėja Valatkaitė pelnė bronzos medalius, Emilija Vaškevič – sidabro medalį, Ieva Ravinskytė apdovanota diplomu. Dėkojame laureatų mokytojai Indrei Kuleševičienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.
 
***
Gegužės 31 d. Aukštadvario skyriaus dailės mokiniai dalyvavo išvykoje ,,Kelionė paslaptingais miškų takais“. Kelionė prasidėjo Spindžiaus miške prie Strėvos įgriuvos apie, kurios kilmę mokiniams papasakojo vyr. ekologas Talvydas Špiliauskas praturtindamas pasakojimą sena legenda. Kelionė tęsėsi ,,Žaliuoju taku“ link šaltinių kalnelio Strėvos upės pakrante. Stebėdami aplinką per žiūronus, mokiniai matė plaukiančią gulbę. Ekologas papasakojo kokios gulbių rūšys aptinkamos Lietuvoje ir kaip jas atskirti. Nuostabą kėlė kitam upės krante tūnantis šernas, kurio maskuotė priminė didelį pilką akmenį.
Sengirės miško kertinėje buveinėje mokiniai grožėjosi medžiais galiūnais. Juosė rankomis medžių kamienus, išmatavo paprastosios eglės kamieno apimtį.
Kalnelyje – ,,Orchidėjų karalystė“ dailininkai kuoliukais pažymėjo plačialapes klumpaites. Dėl vėsaus pavasario nepavyko pasigrožėti lietuviškų orchidėjų žiedais, tačiau mokiniai sužinojo paslaptį, kodėl šios retos gėlės neįmanoma užauginti prie namų, gėlių darželyje.
Termofiliniame pušyne vaikai aptiko pakalnučių, žemuogių, bruknių. Smiltyninio gvazdiko trapumas ir žiedų grožis kėlė nuostabą, kaip ir medžio viršūnėje aptikta raganos šluota. Draugiją kelionėje mokiniams palaikė vikrusis driežas, miško paukščių garsai: gegutės, devynbalsės, kikilio, volungės, nendrinukės, meletos, genio jauniklio.
Grįžę po kelionės jaunieji dailininkai įspūdžius liejo popieriaus lape. Mokytoja Nijolė Mečkovskaja.
 
***
2022 m. gegužės 19 d. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje vyko respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalinis etapas. Tautiniais kostiumais pasipuošę Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus šokėjai šoko liaudiškus šokius, varžėsi dėl geriausių folklorinių šokių šokėjų titulo. Renginyje Trakų rajoną atstovavo atrankiniuose turuose laimėjusios šokėjų poros: Adrija Žuklytė ir Gabrielis Ramaneckas, Viktorija Špiliauskaitė ir Danielius Monginas, Rugilė Šniukaitė ir Airidas Juozapavičius, Jorė Daunoravičiūtė ir Tumas Darvidas.
Respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2022“ orientuotos į etninės kultūros puoselėjimą ir folklorinio šokio sklaidą. Jų metu ugdomas tautinės, regioninės ir vietos tapatybės ir folklorinio šokio autentiškumo ypatybių suvokimas. Visiems dalyviams sudaroma galimybė įgyti folkloriniam šokiui būtinas raiškos ypatybes ir patirtis juos pritaikant šiuolaikinėje visuomenėje. Dėkojame jauniesiems šokėjams ir šokėjų poras paruošusiai mokytoja Akvilė Prakapienei.
***
19 Trakų meno mokyklos mokinių ir Jonės Janickaitės mama dalyvavo Trakų istorijos muziejus (Trakai history museum) virtualioje edukacinėje pamokėlėje „Sukurk ukrainietišką tautinį vainiką“: kūrė gėlių vainikus, rašė žinutes Ukrainos mamoms ir dukroms motinos dienos proga, Larijos Leonavičiūtės tėtis surengė nuostabią fotosesiją Trakų Salos pilies fone su Ukrainos vėliava. Dėkojame dalyviams, dvylikai gražiausių sukurtų vainikų laimėtojų ir juos ruošusiems mokytojams Jonui Mečkovskiui ir Renatai Mečkovskienei ????????.
***
Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis iš Trakų meno mokyklos koncerto ,,Mes – laisvės vaikai”, vykusio gegužės 13 d. Trakų kultūros rūmuose. Puiku, kad šiame koncerte vėl susijungė visi Trakų meno mokyklos skyriai. Ačiū koncerte dalyvavusiems jauniesiems muzikantams, šokėjams ir dailininkams, kurių darbai skaidrėse papuošė salės sceną, o taip pat mokinius paruošusiems mokytojams, koncerto vedėjai bei koncertmeisterėms. Už nuotraukas dėkojame Aleksandrui Aziulevičiui.

***

2022 m. balandžio 29 – gegužės 1 d. įvyko XIV-asis Tarptautinis jaunųjų akordeonistų konkursas „Ascoltate 2022“. Virtualioje kategorijoje mūsų mokyklą atstovavusi mokinė Goda Malinauskaitė tapo II vietos laureate. Sveikiname Godą ir jos mokytoją Vaidą Baronienę. Linkime ir toliau tobulėti, aktyviai dalyvauti koncertinėje ir konkursinėje veikloje.

***
Gegužės 7 dieną Gargždų muzikos mokykloje įvyko II respublikinis virtualus jaunųjų atlikėjų konkursas „In Corpore“. Konkurse dalyvavo ir laureatų vardus pelnė Trakų meno mokyklos mokiniai – Arijus Meškela (I vieta), Urtė Tijūnėlytė (I vieta), Justas Radionovas (II vieta), Austėja Baranauskaitė (III vieta), Elzė Tijūnėlytė (diplomas), Sofija Grudzinskaitė (diplomas). Sveikiname talentingą jaunimą, dėkojame mokytojams Neringai Mišeikienei, Kastyčiui Mikiškai, Rasai Mikiškienei, Ievai Tijūnėlienei, koncertmeisterėms – Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
***
Gegužės 6 d. Utenos meno mokykloje vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Mažieji talentai 2022“. Jo dalyviai – patys jauniausi Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokiniai grojantys įvairiais instrumentais.
Nuoširdžiai sveikiname Trakų meno mokyklos smuikininkes Elzę Tijūnėlytę (diplomantė), Elzę Jakaitę (laureatė) ir Patriciją Jasiulevičiūtę (diplomantė) su puikiu pasirodymu konkurse ir linkime tolimesnės sėkmės. Dėkojame mokytojai Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei JovitaiTumasonienei.
***
Gegužės 6 d. Vievio meno mokykloje įvyko koncertas skirtas Pasaulinei akordeono dienai paminėti. Koncerto klausytojams savo pasirodymus dovanojo Vievio, Elektrėnų ir Trakų meno mokyklų jaunieji akordeonistai. Sveikiname mūsų mokyklą atstovavusius mokinius – Godą Malinauskaitę ir Artiom Aladovič bei jų mokytoją Vaida Baronienę.
***
Gegužės 3 d. 16.30 val. Trakų meno mokyklos Meno galerijoje atidaryta projekto „Trakų fanfarinė savaitė“ 2012-2020 metų nuotraukų paroda „SUSTOK, AKIMIRKA…“. Fotografijų autoriai - Dana Buinickaitė, Liudmila Felčinskaja ir Arvydas Mišeikis. Parodoje eksponuojama 60 įspūdingų fotografijų, kuriose atsiskleidžia ne tik projekto vadovų, lektorių, atlikėjų, kursų dalyvių ir koncertų klausytojų emocijos, bet ir nuostabios Trakų gamtos ir koncertinių erdvių grožis. Parodos atidarymą vainikavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų katedros profesoriaus Adomo Kontauto trimito klasės studentų koncertas mokyklos Didžiojoje salėje. Grojo Povilas Tiškus, Indrė Jonaitytė, Džiugita Bilevičiūtė, atlikėjams akompanavo Jūratė Baranauskienė. Džiaugiamės ir dėkojame parodos autoriams bei koncerto atlikėjams.

***

Balandžio 28 d. Trakų meno mokykla sulaukė didžiausio būrio svečių – priešmokyklinės grupės auklėtinių iš Trakų vaikų darželio „Ežerėlis“ ir „Obelėlė“. Vaikučiai sužinojo apie mūsų mokyklą, apsilankė dailės pamokoje ir susipažino su šokio skyriaus veikla. Ir aišku, kokia gi meno mokykla be koncerto! Kiek kilo klausimų, pirmą kartą matant kai kuriuos muzikos instrumentus, ir kokius audringus plojimus išgirdo mūsų jaunieji atlikėjai! O koncertas baigėsi bendra daina, kurią dainavom visi kartu – ir mūsų šaunieji darželinukai, ir Trakų meno mokyklos mokiniai, ir mokytojai! 

***
Balandžio 1-6 dienomis Jonavos meno mokykla organizavo II tarptautinį styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursą „Crescenco“. Šiame konkurse diplomante tapo Trakų meno mokyklos smuikininkė Arija Karpovičiūtė. Nuoširdžiai sveikiname!
Dėkojame Arijos mokytojai I. Tijūnėlienei bei koncrtmeisterėms Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
***
Kaip sako mūsų mokyklos fortepijono mokytojai – pavasaris Trakų meno mokykloje prasideda nuo festivalio „XX amžiaus muzika“. Ir ne tik dėl tos priežasties, kad dažniausiai festivalio diena būna saulėta ir šilta, bet todėl, kad mokykloje tampa giedra nuo vaikų šypsenų, klegesio ir nepaprasto bendrystės bei šventės širdyje jausmo. Galime tik pasidžiaugti, kad po dviejų metų jau devynioliktą kartą vykęs respublikinis fortepijono muzikos festivalis „XX amžiaus muzika“ ir vėl sukvietė didžiausią būrį jaunųjų pianistų ir jų mokytojų iš Vilniaus, Kauno, Garliavos, Veiverių, Druskininkų, Elektrėnų, Grigiškių, Rudaminos, Pagirių, Rūdiškių ir Trakų meno bei muzikos mokyklų. Gera buvo susitikti su seniai matytais kolegomis, o mokiniams pajusti muzikavimo scenoje džiaugsmą ir girdėti „gyvus“ plojimus. O kaip be festivalio tradicijų? Po koncerto jaunieji atlikėjai galėjo pasivaišinti „Senosios kibininės“ kibinais ir apžiūrėti mokyklą. Sekančią dieną mokytojai turėjo galimybę dalyvauti nuotoliniame seminare „Leidinių fortepijonui priešmokykliniam, pradiniam ir pagrindiniam ugdymui pristatymas“. Dėkojame lektorėms – Grigiškių meno mokyklos mokytojoms Jovitai Urbonienei ir Linai Poškienei bei Kauno Vyturio gimnazijos muzikos skyriaus mokytojai Sigutei Mikalauskaitei – Garšanovei už dalijimąsi praktine ir teorine darbo patirtimi.
Iki susitikimo 2023 m. pavasarį Trakuose! Iki sekančio – jubiliejinio festivalio„XX amžiaus muzika“!
***
Balandžio 9 d. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje įvyko I Tarptautinis Tauro Adomavičiaus jaunųjų atlikėjų žemaisiais variniais pučiamaisiais instrumentais festivalis - konkursas. Labai smagu, kad šiame konkurse dalyvavo ir Trakų meno mokyklos jaunieji trombonininkai. Sveikiname II vietos laureatus Jokūbą Rulevičių, Titą Bartkų, Augustę Komičiūtę, Kasparą Kvedaravičių, jų mokytoją Valentą Marozą bei koncertmeisterę Astą Kvasytę.
 
***
Balandzio 8 d. penktadienį Trakų meno mokykloje sulaukėme būrio jaunųjų dainininkų iš Vilniaus „Lyros“ muzikos mokyklos. Bendrą mokinių koncertą „Muzikinė draugystės skrynelė“ organizavusios vokalo mokytoja Aušra Cicėnaite ir fortepijono mokytoja Rasa Kanišauskaitė džiaugėsi, kad koncerte dainuoja ir groja abiejų mokyklų mokiniai. Jaunieji dainininkai su tėveliais turėjo galimybę apžiūrėti mūsų mokyklą, o mūsų mokiniai sulaukė kvietimo koncertuoti „Lyros“ muzikos mokykloje. Dėkojame „Lyros“ muzikos mokyklos mokytojai Aušrai Cicėnaitei bei akompaniatorei Erikai Visockienei, o taip Trakų meno mokyklos fortepijono mokytojai Rasai Kanišauskaitei ir smuiko mokytojoms Ievai Tijūnelienei bei Ingridai Šimulionienei už mokinių paruošimą.
***
2022-04-08 Trakų meno mokyklos šokio skyriaus mokiniai ir mokytojai svečiavosi Lentvario pradinėje mokykloje. Čia jaunieji šokėjai pristatė spalvingą ir įtraukiančią programą „Pavasario šokdynės“. Renginio metu Lentvario pradinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su lietuvių liaudies sceniniu, klasikiniu, šiuolaikiniu šokiais, šokio istorija, aktyviai atsakinėjo į renginio vedančiosios klausimus apie šokį.Susitikimo pabaigoje atlikėjai ir klausytojai drauge sušoko šokį „Matau tave“. Tikimės, šia iniciatyva ne tik populiarinti lietuvių sceninį šokį, bet ir pakviesti visus norinčius vaikus tapti Trakų meno mokyklos šokio skyriaus mokiniais.Drąsiai atrask kelią į Trakų meno mokyklos šokio skyrių – laukiame tavęs!
***
Balandžio 7 d. Trakų meno mokyklos jaunieji pianistai – Arijus Meškela, Libertas Stropus, Austėja Baranauskaitė, Rusnė Matuliūkštytė, Rugilė Albertavčiūtė ir Urtė Taučiūtė kartu su savo mokytojomis Neringa Mišeikiene ir Rasa Kanišauskaite dalyvavo I respublikiniame jaunųjų pianistų, fortepijoninių ansamblių festivalyje „Muzikos žaismas 2022“. Kaip gera patirti taip pasiilgtą muzikavimo scenoje džiaugsmą, jausti gyvą bendravimą bei koncertines emocijas! Didžiausias ačiū Rūdiškių muzikos mokyklos kolektyvui už puikią festivalio organizaciją ir šiltą priėmimą.
***
Šis pavasaris Trakų meno mokyklos mokinius bei mokytojus džiugina puikiais įvertinimais, kurie grįžta už atsakingą darbą bei įdėtas pastangas. Labai malonu, kad I respublikiniame virtualiame jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse ,,Žavingoji pjesė”, kurį organizavo Kaišiadorių meno mokykla ir kuriam savo įrašus pateikė 337 dalyviai, Trakų meno mokyklos jaunosios smuikininkės Elzė Jakaitė, Arija Karpovičiūtė bei pianistas Linas Mečkovskis buvo įvertinti I vietos laureatų diplomais. Nuoširdžiai sveikiname mokinius ir juos paruošusias mokytojas Ievą Tijūnelienę ir Rasą Kanišauskaitę bei dėkojame koncertmeisterėms Jovitai Tumasonienei ir Rasai Kanišauskaitei.
***
Puiki pirmo balandžio savaitgalio žinia! Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestro pasirodymas XXII Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato C kategorijoje buvo įvertintas I vietos, o dirigentas Rokas Podelis- Geriausio Dirigento diplomu! Nuoširdžiai sveikiname ir didžiuojamės!
***
Sveikiname virtualaus respublikinio konkurso „NAUJIEJI ATRADIMAI“ I-os vietos laureatus smuikininkę Ariją Karpovičiūtę ir akordeonistą Dominiką Kierą. Dėkojame mokytojoms Ievai Tijūnėlienei, Rasai Mikiškienei, koncertmeisterei Rasai Kanišauskaitei.
***
Taip lauktas pavasaris, bet jis dar nuostabesnis, kai mūsų mokyklos Didžiojoje salėje skamba muzikos garsai ir tvyro šventinė nuotaika. Paskutinis kovo penktadienis padovanojo jau tradicija tapusį mažųjų antrokėlių koncertą „Pavasario garsai ir spalvos“, o jis klausytojams – visą glėbį spalvotų emocijų, nepaprastai šiltą nuotaiką bei muzikinius pasakojimus, kurie atsispindėjo ir vaikų piešiniuose. Tai – nuostabi muzikos ir dailės, atlikėjo ir jo instrumento draugystė bei mūsų visų bendrystė! Didžiausias ačiū jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojams. Sėkmės, žygiuojant muzikos keliu!
***
Kovo 12 d. Trakų meno mokyklos mokinės Urtė Taučiūtė ir Rugilė Albertavičiūtė dalyvavo III respublikiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių festivalyje „Šokių maratonas“, kurį organizavo Vilniaus Naujos Vilnios muzikos mokykla. Labai džiugu, kad tarp daugelio jaunųjų atlikėjų mūsų fortepijoninio ansamblio nuotolinis pasirodymas buvo įvertintas Laureato diplomu. Sveikiname su sėkmingu pasirodymu Urtę ir Rugilę bei jų fortepijono mokytoją Rasa Kanišauskaitę.
***
Tęsiasi kūrybinis bendradarbiavimas su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla. Balandžio 18 d. Trakų meno mokykloje įvyko puikus Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fleitos klasės mokinių koncertas „Fleitų fiesta“. Dėkojame mokinius paruošusioms mokytojoms Ulai Čaplikaitei, Jonei Janiukštienei, Linai Baublytei, koncertmeisteriams Violetai Vaičiulienei, Simui Minkevičiui.
***
Kovo 18 d. Grigiškių meno mokykloje vykęs koncertas „Skambantys paveikslėliai“ sukvietė visą būrį jaunųjų pianistų iš Grigiškių,Trakų bei Karoliniškių meno ir muzikos mokyklų. Nepaprastai gera buvo koncertuot ,,gyvai” ir jausti taip išsiilgtas muzikavimo, buvimo scenoje džiaugsmo ir tuo pačiu jaudulio, ryšio su klausytojais emocijas- juk 2 metus dalyvauta tik nuotoliniuose koncertuose! Dėkojame mokiniams, atstovavusiems mūsų mokyklą- Austėjai Baranauskaitei, Medai Sokolovai, Urtėi Taučiūtei, Rugilei Albertavičiūtėi, Artūrui Birgiolui ir Linui Mečkovskiui bei mokytojoms Neringai Mišeikienei, Rasai Kanišauskaitei ir Nataljai Šumskienei.
***
Ar yra dar labiau vienijanti jėga nei muzika? Trakų meno mokyklos mokiniams ir mokytojams tikrai nėra. Juk muzika mums asocijuojasi su tokiomis sąvokomis kaip draugystė, susitelkimas, geros energijos skleidimas bei vieni kitų palaikymas. Kovo 14 d. vakarą Trakų kultūros rūmuose Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras padovanojo mums nuostabias emocijas, o tuo pačiu ir palaikymą Ukrainos žmonėms. Kaip gera buvo vėl visus kartu matyti ir girdėti scenoje – nuo mažiausių, grojančių orkestre pirmus metus, iki didžiausių, sugrįžtančių, kad pratęsti ilgametes orkestro draugystės ir muzikavimo tradicijas. Mes labai jumis didžiuojamės! Ir širdingas ačiū orkestro dirigentui Rokui Podeliui, mokiniams ir mokytojams už nuostabų koncertą, skirtą Laisvei!
***
Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje įvyko virtualus XI Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas „Linksmoji polkutė-2022“. Renginys skiriamas Vasario 16 – Lietuvos valstybės nepriklausomybės dienai. Konkurse sėkmingai dalyvavo Trakų meno mokyklos lamzdelininkės Milda Gruodytė (laureatė) ir Urtė Tijūnėlytė (diplomantė). Mokines paruošė mokytojas Kastytis Mikiška, akomponavo Rasa Kanišauskaitė. Sveikiname ir didžiuojamės!
***
2022 m. vasario 21 d. vyko III respublikinis jaunųjų pianistų Polifonijos nuotolinis konkursas, kurį organizavo Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla. Konkurso pagrindiniai tikslai ir uždaviniai: plėtoti talentingų Lietuvos jaunųjų pianistų paieškas ir gilinti jų gebėjimus, puoselėti polifoninio muzikavimo tradicijas, gilinti praktines ir teorines žinias, interpretuojant J. S. Bacho kūrinius bei pažinti įvairių epochų kompozitorių polifoninę muziką. Konkurse dalyvavo mokiniai iš įvairiausių Lietuvos meno ir muzikos mokyklų bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos. Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino kompetetinga komisija – LMTA profesorė Aleksandra Žvirblytė, LMTA katedros vedėjas, docentas Aidas Puodžiukas bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 1-5 kl. fortepijono metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė Inga Vyšniauskaitė. Trakų meno mokyklą konkurse atstovavo jaunasis pianistas Linas Mečkovskis. Sveikiname Liną ir jo mokytoją Rasą Kanišauskaitę su puikiu laimėjimu – II vietos laureato diplomu ir linkime tolesnės sėkmės.

***

2022-02-11 Trakų meno mokykloje viešėjo Elektrėnų meno mokyklos ir Vilniaus Ąžuoliuko muzikos mokyklos smuiko dalyko mokytoja Ona Abarytė Liaškovienė. Viešnia vedė meistriškumo pamokas Ievos Tijūnėlienės smuiko klasės mokiniams. Instrumento valdymo bei interpretacinius įgūdžius meistriškumo pamokose gilino jaunosios smuikininkės Elzė Tijūnėlytė, Elzė Jakaitė, Patricija Jasiulevičiūtė ir Arija Karpovičiūtė.

Dėkojame mokytojai Onai Abarytei Liaškovienei už pasidalinimą profesine patirtimi ir jau laukiame kitų susitikimų!

 

***

Sausio 31 d. Aukštadvario dailės skyriaus mokiniai dalyvavo susitikime su grafikos dizainere, rašytoja bei iliustruotoja Kotryna Zyle. Susitikimas vyko Trakų raj. savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštadvario filiale. Rašytoja supažindino mokinius su knygos „Didžioji būtybių knyga“ gyventojais.

Tai – mitinės būtybės, kurios šiais technologijų laikais nesijaučia saugiai mūsų pasaulyje. Anuomet gąsdinusios žmones, dabar pačios slapstosi pakampiais, nes bijo šviesos sklindančios iš šaldytuvo. Kotrynos Zylės istorijos puikios, o knygų iliustracijos bei jų kūrimo metodas iš tikrųjų suintrigavo mokinius. Rašytoja pademonstravo knygos „Sukeistas“ surišimą.

Nustebino bei sudomino ir piešimo metodas, ir visas kūrimo procesas. Ačiū Kotrynai Zylei už smagias, šiltas akimirkas prie židinio.

***

STYGININKŲ ŽIEMOS ŠVENTĖ TRAKŲ MENO MOKYKLOJE

Sausio 29 d. Trakų meno mokykloje įvyko VI-asis respublikinis styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“. Išsiilgę scenos ir „gyvo“ muzikavimo, festivalyje – konkurse griežė dalyviai iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Alytaus, Jonavos, Kauno, Elektrėnų, Panevėžio, Raseinių, Plungės, Varėnos ir Trakų meno ir muzikos mokyklų. Jaunieji atlikėjai festivalyje – konkurse ne tik pristatė spalvingą romantinę programą, bet ir demonstravo puikius techninius bei meninius gebėjimus.

Dalyvius vertino kompetentinga komisija: Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos smuiko mokytoja metodininkė Ingrida Grigaitienė (komisijos pirmininkė), Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos violončelės mokytoja metodininkė Roma Razmienė ir Nemenčinės muzikos mokyklos vyresnioji smuiko mokytoja bei Lietuvos Suzuki asociacijos prezidentė Violeta Ancienė.

Sveikiname Trakų meno mokyklos mokinę Medą Valkauskaitę (smuikas) tapus konkurso diplomante. Dėkojame mokytojai Ingrdai Šimulionienei ir koncertmeisterei Rasai Kanišauskaitei.

Drauge, žingsnis po žingsnio, puoselėjame gražią tradiciją, suteikiančią galimybes jaunųjų stygininkų meninei saviraiškai, auginančią jų kūrybinę patirtį, skatinančią pedagogų profesinę bendrystę.  Iki kitų metų!