ACCORUDUO

Trakuose spalio 23 dieną nuskambėjo I-asis akordeono pramoginės muzikos festivalis ACCORUDUO 2021

I-oji festivalio dalis – jaunųjų dalyvių koncertas Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje.  Skambėjo pramoginė akordeono muzika: valsai, fokstrotai, tango, svingas, ir kt. Renginio dalyviai ir klausytojai mėgavosi elegantišku, aistringu, svajingu, nostalgišku mylimo instrumento skambesiu ir įsitikino, kad akordeono muzika – visiems artima ir sava kaip spalvingas ir nepakartojamas ruduo Trakuose.

II renginio dalis – Romo Morkūno metodinis pranešimas mokytojams ir mokiniams tema „Modernus akordeonas meno mokyklos pamokose. Elektroakustinio skambesio paieškos“ buvo įdomus ir įtraukiantis. Lektorius pasidalino savo atlikėjiška ir pedagogine patirtimi.

Festivalį vainikavo koncertas „SOLO-ORCHESTRA“ Trakų kultūros rūmuose. Romas Morkūnas, akordeonistas, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, įvairių ansamblių dalyvis, į sceną žengė su soline programa, kurios atlikimui maksimaliai išnaudojo akordeono galimybes, jungdamas akordeono skambesį su garso ir perkusiniais efektais naudojant „Loop station“ procesorių. Programoje skambėjo atlikėjo sukurti bei aranžuoti kūriniai.  Derindamas electro, minimal jazz ir kitus pasaulio muzikos stilius, muzikantas pavergė klausytojus nepamirštamu orkestriniu skambesiu.

Renginį organizavo Trakų meno mokykla ir Trakų kultūros rūmai.

 

***

Nuskambėjo II-asis akordeono pramoginės muzikos festivalis

ACCORUDUO 2022 

Gražią rudenišką spalio 15 dieną, Trakų meno mokykloje skambėjo akordeono muzika:  valsai, fokstrotai, tango ir kita pramoginė muzika akordeonui. Grojo Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Prienų, Vievio muzikos ir meno mokyklų jaunieji akordeonistai, kurių amžius – nuo penkerių iki aštuoniolikos metų.

Atlikėjai demonstravo puikią atlikimo techniką, stiliaus pojūtį, artistiškumą. Festivalio svečiai mėgavosi puikia koncertinės salės akustika, dailės mokinių darbais papuoštomis mokyklos erdvėmis ir šiltu priėmimu. Trakų meno mokyklą atstovavo mokiniai Adomas Surdokas, Lukas Stašaitis, Justas Radionovas, Linas Mečkovskis, Dominik Kieras (mokytoja Rasa Mikiškienė) ir Goda Malinauskaitė (mokytoja Vaida Baronienė). Renginį vedė akordeono mokytojas Martynas Žemaitis.

Išsiskyrėme susitarę būtinai susitikti kitų metų festivalyje „ACCORUDUO 2023“!