Parodos

Parodoje „Spalvų magija‘‘ eksponuojami Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus mokinių skulptūros baigiamieji darbai.  2017 metų baigiamųjų darbų tema buvo „Šokis, muzika, dailė“. 2018 metų tema buvo „Miškas“, 2022 metų tema „Karaimai“, 2023 metų darbų tema „Senovės lietuvių dievai ir deivės. „Kaukučiai“.

Kuriant keramikos darbus mokiniai gilinosi į jiems pateiktas temas. Kruopščiai rinko informaciją, eskizavo ir  geriausias savo idėjas pavertė meno kūriniais.

Parodoje – eksponuojami šmaikštūs, linksmi „Kaukučiai‘‘, miško uogos su veidukais, „Miško labirintas“  dekoratyvinė dėžutė „Paukščio lizdas“, karaimų tautiniai patielai: „Kibinai“, „Kiubetė“, „Dailininko arbatinukas“, „Juodosios meno mūzos portretas“ ir kiti žavingi darbai. Išskirtiniai, originalūs, šilti  mokinių darbai, kuriuose slypi vaikų užkoduotos paslaptys atsiveria žaismingomis spalvomis. Laisvos skulptūrų formos – dekoruotos faktūromis, ornamentais, geometrinėmis figūromis.

Dailės mokytoja Nijolė Mečkovskaja

 

 

***

Gamta – visas materialus pasaulis – visa materija, apimanti įvairių formų energiją. Tai, kas nepaliesta žmogaus. Gamta apima visa, kas egzistuoja – biotinę ir abiotinę aplinką – biologinius organizmus, jų elgesį, ypatybes bei juos supančią terpę.

Miškas yra žemės plotas, kuriame auga daug medžių. Tačiau miškai yra daug daugiau nei medžių sąžalynas. Žmonės yra priklausomi nuo miškų: kvėpuojame jų išvalytą orą, naudojame medieną, renkame uogas, vaistines žoleles, grybus, dalis valgo žvėrieną. Žmogui miškai dažnai asocijuojasi su poilsio vieta – miestų parkais, valstybiniais ir regioniniais parkais.

Daugybei rūšių gyventi ir išgyventi būtini miškai. Gyvūnams miškai yra natūrali gyvenamoji vieta (buveinė), teikianti maistą, slėptuvę ir siejanti su gentainiais. Buveinė – augalo, gyvūno, grybo arba mikroorganizmo įprasta aplinka, kurioje jie auga ir gyvena. Buveinės gali būti įvairaus dydžio: gali užimti didelius miško plotus arba būti vienas atskiras medis.

Kviečiame pasigrožėti 2017/18 m.m. tapybos ir piešimo baigiamųjų egzaminų tapybos darbais  (mokytoja Renata Mečkovskienė). Miško estetika, tyla, paslaptys, gyvoji miško paklotė, žolinė augalija, aukšieji medžiai ir miško fauna bei paslaptingi gyventojai, tai neįkainuojamas turtas, į kurį mokiniai žiūri filosofiškai per ateities pajautas: užkoduotą laikmetį kelmo rievėse, saugomą ir tiriamą kosminėje laboratorijoje, augantį kitoje planetoje.

Ateikite ir įvertinkite vieną gražiausių baigiamųjų darbų kolekcijų!

***

2022 m. gruodžio 5 dieną  Trakų viešojoje bibliotekoje atidaryta Trakų meno mokyklos 2021/2022 mokslo metų baigaimųjų darbų paroda, skirta Lietuvos karaimų metams.

Mokytojai: Jonas Mečkovskij, Girėnas Širbinskas, Renata Mečkovskienė.

 

 

***

2022-12-05/2023-02-05 Trakų meno mokyklos galerijoje eksponuojama tarptautinio ekslibrisų konkurso laimėtojų paroda.

***

Trakų raj. savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštadvario filiale lapkričio 10 – 16 d. vyksta Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės mokinių skulptūrų paroda „Stebėtojai“. Skulptūroms eksponuoti pasirinkta netradicinė erdvė. Eksponatai tarsi slepiasi palubėje ir stebi įeinančius į patalpą žmones. Įvairios emocijos aplanko žiūrovus, kurie žiūri į skulptūras iš apačios: išgąstis, nuostaba, juokas…Paroda stebina ir nepalieka abejingų. Dėkojame jauniesiems dailininkams ir jų mokytojai Nijolei Mečkovskajai.


***

Trakų meno mokyklos dailės skyriaus mokinių grafikos darbų rinkinio paroda „Snieguotos dienos“. Paroda bus eksponuojama lapkričio 1 – gruodžio 31 d. Trakų rajono savivaldybės bibliotekoje (Onuškio filialas, Daugų g. 5, Onuškis).

***

Aukštadvario skyriaus mokinių grafinio piešimo 2021-2022 m. baigiamųjų darbų paroda – skirta paminėti Lietuvos Karaimų metus. Paroda eksponuojama Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Senųjų Trakų filiale nuo spalio 12 d. iki lapkričio 10 d.

Darbuose vaizduojama Karaimų buitis, kasdieniai buities daiktai, tautiniai drabužiai, ornamentai. Piešiniuose atsiskleidžia mokinių gebėjimas laisvai reikšti mintis, perteikti temos turinį ir padaryti jį suprantamu, matomu žiūrovui. Kruopštumas, linijų ir taškų dermė žavi, o pasakojama istorija įtraukia tuo pačiu  supažindindama su mažiausia Lietuvos tauta – Karaimais, jų istorija ir papročiais.

***
Gegužės 13 d. Trakų r. Aukštadvario gimnazijos priesalyje vyko Aukštadvario skyriaus 7 klasės dailės mokinių tapybos darbų paroda „Atverskime Karaimų tautos istorijos puslapius“. Paroda buvo Aukštadvario bendruomenės projekto „Gyvenimas kaip žydintis sodas“ dalis. Dėkojame dailės mokytojai Nijolei Mečkovskienei už parodos organizavimą ir mokinių paruošimą.
***
Nuo vasario 22 d. Trakų r. savivaldybės viešosios bibliotekos Čižiūnų filiale vyksta Aukštadvario dailės skyriaus mokinių darbų paroda „Netikėta mintis“. Parodoje eksponuojami  žaismingi, atlikti netradicine technika ir nešantys savyje užkoduotą mintį mokinių darbai. Darbuose pavaizduoti realaus gyvenimo potyriai, kurie persipina su iliuzijų pasauliu. Spalvų, formų, linijų dermė bei minties originalumas, tai ilgo ir nuoseklaus mokymosi pasekmė.

***

Konkurso nugalėtojų darbai -  www.trakumenomokykla.lt

***
2022.01.01-2022.01.20
 Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus mokinių tapybos darbų paroda
„Lietuvių liaudies pasakos‘‘
 
***
2021.12.06-2022.03.01
Trakų meno mokyklos dailės skyriaus mokinių darbų paroda
„Žiemos statybos‘‘
***
2021.10.20 – 2021.11.30
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių darbų paroda
„M. K. Čiurlionio takais‘‘
***

Nuo rugsėjo 14 d. Aukštadvario dailės  skyriaus 7 klasės mokiniai kartu su mokytoja Nijole Mečkovskaja įgyvendina darbų projektą-parodą „Perskaityk knygą, sukurk iliustraciją‘‘. Tema: „Lietuvių liaudies pasakos‘‘. Projektas skirtas ne tik paskatinti mokinius skaityti daugiau, bet ir atkreipti dėmesį į knygų iliustracijas, pasidomėti isliustracijų autoriais ir pabandyti patiems ją sukurti. Projektas vyksta trimis etapais: pirmas – išsirinkti lietuvių liaudies pasaką, ją perskaityti. Antras – eskizuoti, kurti, nutapyti darbą. Trečias – darbų paroda. Bendradarbiaujant su Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialu, mokiniai jau pasiekė trečią etapą ir kviečia pasigrožėti savo darbų paroda, kuri vyksta Aukštadvario bibliotekoje iki lapkričio 16 d.

***

Trakų meno mokykos, dailės skyriaus

2 klasės mokinių darbų paroda

„Aš ir mano draugai‘‘

 Mokytojas Girėnas Širbinskas


***
Prasidėjus vasarai Aukštadvario skyriaus dailės mokiniai dalyvavo plenere. Džiaugėsi vieni kitų draugija, tyrinėjo augalus, meditavo, gulėdami pievoje ir žvelgdami į nuolat besikeičiantį dangaus vaizdą jį vėliau piešė. Tyrinėjo architektūrą, apleistus pastatus, žole užžėlusius takus pievose. Piešė bei lipdė vabalus, raibuliuojantį ežero vandenį. Mokiniai daug bendravo ir dalinosi įspūdžiais, kaip jiems sekėsi mokytis nuotoliniu būdu.
Daug juoko skambėjo, bet dar daugiau buvo juntama laimė, laimė būti drauge, džiaugtis vasara, stebėti gamtą, piešti, lipdyti, kurti…
Mokytoja Nijolė Mečkovskaja

***

PLENERTAS 2021

Trakų meno mokyklos dailės skyriaus 4, 5, 6 klasės mokinių faktūrų ieškojimas gamtoje bei 1 ir 3 klasių ,,Žaliasis žmogeliukas”.

Mokytojai Renata Mečkovskienė ir Jonas Mečkovskis.

 

***

TRAKŲ MENO MOKYKLOS MOKINIŲ

TAPYBOS DARBŲ PARODA

„LEGENDA APIE ŠV. JURGĮ“

2021.04.25-2021.06.25

Vyžuonų  šv. Jurgio bažnyčios Arnotinėje

Mokytoja Renata Mečkovskienė

 

Šv. Jurgis yra Didžiosios Britanijos globėjas ir antrasis po šv. Kazimiero Lietuvos globėjas, kurio šventė švenčiama balandžio 23 dieną.

Minint Vyžuonų šv. Jurgio bažnyčios 615-os metų jubiliejų, Jurginių dienai Vyžuoniškių bendrija „Vyžuona“  šv. Jurgio bažnyčios Arnotinėje atidarė Trakų meno mokyklos mokinių tapybos darbų parodą ,,Legenda apie šv. Jurgį“.

Apie Šv. Jurgį – krikščionių karžygį, kankinį, legenda byloja, kaip apie nekaltųjų gynėją, krikščionybės nešėją. Ji ypač buvo populiari nuo XI a. visoje Europoje kryžiaus žygių laikotarpiu.

Pasakojama, kad Silenės mieste (Libija) orą nuodijo drakonas. Vieną dieną, kai auka slibinui burtų keliu buvo išrinkta karaliaus dukra, pasirodęs šv. Jurgis ir persižegnojęs persmeigė ietimi slibiną. Karalaitė, šv. Jurgiui liepus, pririšo prie žvėries kaklo savo juostą, kuri stebuklingu būdu sutramdė drakoną. Drakonas, kaip šunytis (kartais teigiama kaip ėriukas), atvestas į miestą. Silenės gyventojams sutikus apsikrikštyti, pabaisai buvo nukirsta galva.

Trakų meno mokykloje tapybos dalyko moko, iš Vyžuonų kilusi  Renata Mečkovskienė (Niauraitė), čia dirbanti dailės mokytoja ir archeologinio metalo restauratore – Trakų istorijos muziejuje. Jos vadovaujami 12-14 metų mokiniai tapybos drobėse įamžino legendoje minimą šv.Jurgio kovą su drakonu. Čia Šv. Jurgis mokinių vaizduojamas su šarvais, ant balto žirgo, su kalaviju rankoje, sulaužyta ietis numesta ant žemės, dalis jos įsmigusi į siaubūną. Drakonas su sparnais, ilgu liežuviu ir uodega, jo kūnas padengtas žvynais.

Pirmiesiems krikščionims drakonas, perdurtas šv. Jurgio ietimi, simbolizavo gėrio pergalę prieš blogį, kartu įprasmino perėjimą iš stabmeldystės į krikščionybę. Manoma, kad šv. Jurgis gyveno III–IV a. sandūroje Kapadokijoje (dabart. Turkija), tačiau nėra išlikusių tikslių žinių apie šventojo gyvenimą bei kankinystę. Kultas po truputį pradėjo formuotis nuo VI a., ypač sustiprėjo VIII a. popiežiui Zacharijui (741–752) perkėlus, kaip spėjama, šventojo galvos relikvijas į Velabro Šv. Jurgio bažnyčią Romoje (Italija).

Dėkoju Vyžuonų šv. Jurgio bažnyčios Kunigui Eugenijui Staleronkai, Vyžuoniškių bendrijai ,,Vyžuona“ ir jos pirmininkei Ritai Morozovienei, seniūnei Jolitai Bučelienei, už bičiulystę, bendrystę, dvasinę Giminystę ir kultūrinius ryšius. Linkiu Jums Gerumo, įdėjų, iniciatyvų ir puikios sveikatos.

 ***

Trakų meno mokyklos, dailės skyriaus mokiniai visą savaitę kūrė verbas Trakų istorijos muziejaus virtualioje menų dirbtuvėlėje ,,Pasitik pavasarį su verba”.

Pasigrožėkime jų kūryba ir palinkėkime vieni kitiems laimės, sveikatos, saugių ir jaukių namų, tikėdami apsaugine verbos galia.

***

Trakų meno mokyklos mokiniai dalinasi paroda iš Trakų istorijos muziejaus virtualios edukacinės pamokėlės:

,,PASTATYK TILTĄ Į TRAKŲ SALOS PILĮ IR PAPUOŠK JĮ TRISPALVĖS SPALVOMIS“

Tai graži bendradarbiavimo ir draugystės išraiška tarp Trakų istorijos muziejaus ir Trakų meno mokyklos ????????

Mokytojai Renata Mečkovskienė ir Jonas Mečkovskij

***

Baigėsi Lietuvos Kultūros Tarybos remiamas Trakų istorijos muziejuje skelbto tarptautinio ekslibrisų konkurso „Trakų pusiasalio pilis: vienaragis – kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“ projektas. Aktyviausiu projekto partneriu tapo Trakų meno mokykla. Tarptautinės parodos vaikų darbai eksponuojami Mokyklos meno galerijoje, vertinimo komisijoje dirbo mokytojas Jonas Mečkovskij, šio projekto vadovė taip pat dirbanti ir mūsų mokykloje mokytoja Renata Mečkovskienė.

Konkurso tema buvo skirta Trakų Pusiasalio pilies įvaizdžiui gerinti ir pasirinktam simboliui įprasminti. Unikalus, galbūt analogo neturintis radinys pasirinktas Pusiasalio pilies simboliu todėl, kad vienaragio apkalo radimo vieta sutampa su populiarinama vieta.

Trakų istorijos muziejaus rengtame konkurse dalyvavo 199 dalyviai, atstovaujantys 32 pasaulio šalims: Argentinai, Baltarusijai, Belgijai, Brazilijai, Bulgarijai, Čekijai, Indonezijai, Italijai, JAV, Japonijai, Jungtinei Karalystei, Kanadai, Kinijai, Kroatijai, Latvijai, Lenkijai, Lietuvai, Šiaurės Makedonijai, Meksikai, Norvegijai, Prancūzijai, Rumunijai, Rusijai, Saudo Arabijai, Serbijai, Slovakijai, Slovėnijai, Švedijai, Turkijai, Ukrainai, Vengrijai, Vokietijai.

Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės vadovaujama vertinimo komisija, iš 199 konkursantų (111 profesionalių dailininkų, 88 vaikų ir moksleivių) pateiktų 395 ekslibrisų, atrinko 261 geriausią darbą. Nuo gruodžio 30 dienos 144 ekslibrisai eksponuojami parodoje Trakų Salos pilyje, 72 geriausi vaikų ekslibrisai eksponuojami parodoje Trakų meno mokyklos galerijoje. Išleistas šis 216 geriausių konkurso darbų katalogas, sukurta virtuali paroda.  Vertinimo komisijos sprendimu, trys geriausi profesionalūs menininkai apdovanoti I–III premijomis. Kiti trys geriausi, kūrę tradicinėmis grafikos technikomis, ir trys autoriai, kurie sukūrė darbus, taikydami naujas technologijas, autorines technikas, kompiuterinę grafiką, įvertinti 1–3 laipsnio diplomais, 15 autorių apdovanoti laureato diplomais, tarp jų – penki vaikai ir moksleiviai. Dėl mažo ekslibrisų skaičiaus vertinimo komisija neturėjo galimybės nominuoti laimėtojų pagal amžiaus grupes. Konkurso organizatoriai tikėjosi didesnio dalyvių skaičiaus, aktyvesnio vaikų ir moksleivių, dailės mokyklų ugdytinių dalyvavimo. Tačiau… Visą pasaulį sukrėtusi COVID-19 pandemija apribojo vaikų ir mokinių galimybes dirbti pritaikytose dailės studijose, trūko „gyvų“ susitikimų su dailės pedagogais – mokymas ilgą laiką vyko nuotoliniu būdu.

Atrenkant geriausius darbus, ypatingas dėmesys skirtas tradicinių grafikos technikų taikymui, profesionaliam darbų atlikimui, naujų technologijų, kompiuterinės grafikos pritaikymui, kūrybiškumui, kūrinio originalumui, vienaragio pavaizdavimui Trakų Pusiasalio pilies istorijos ir kultūros kontekste.

Trakų istorijos muziejus dėkoja visiems autoriams, susidomėjusiems konkurso idėja, Lietuvos kultūros tarybai dėkoja už finansinę paramą organizuojant konkursą.

.

***

Nuo šių metų gruodžio 18 d. iki 2021 sausio 6 d. Aukštadvario miesto aikštėje vyksta Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės mokinių darbų paroda Kalėdos‘‘. Pasirengimas šiai parodai buvo didžiulis iššūkis mokiniams. Nepaisant didelio piešinio A1 formato, darbus mokiniai piešė dirbdami nuotoliniu būdu. Tačiau rezultatai pranoko lūkesčius. Spalvingi, žaismingi ir nuoširdūs vaikų darbai miesto aikštėje šalia spindinčios eglės suteikia puikią progą pajusti unikalią kalėdinę dvasią ir linki praeiviams gražių, jaukių švenčių!

Parodą organizavo Aukštadvario seniūnas Laimis Kvedaravičius

Mokinius paruošė mokytoja Nijolė Mečkovskaja

***

Trakų meno mokykla

2020-11-03/12-31

Trakų meno mokykos, dailės skyriaus

4  klasės mokinių darbų paroda

„Gyvybės medis‘‘

 Mokytojas Jonas Mečkovskij

***

Nuo 2020 m. rugsėjo 25 d. Trakų meno mokyklos Meno galerijoje eksponuojama tapybos ir keramikos darbų paroda ,,MINTYS IR SPALVOS“ .

2012 m. Aukštadvaryje veiklą pradėjo Trakų meno mokyklos šokio ir dailės skyriai. Dailės skyriaus mokiniai uoliai mokėsi, entuziastingai dalyvavo parodose, renginiuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Daugybė mokinių tapo laureatais, bronzos, sidabro ir aukso medalininkais. Paroda ,,Mintys ir spalvos“- ilgo ir kruopštaus kūrybinio darbo vaisius. Tai 2017-2018 mokslo metų baigiamieji tapybos, bei keramikos darbai. Juose atsispindi meilė gamtai, muzikai, dailei. Drąsūs spalvų deriniai, įvairūs ornamentai, ekspresyvios linijos, žaismingai perteiktos mintys kviečia pasinerti į fantazijų ir apmąstymų pasaulį.

Mokytoja Nijolė Mečkovskaja

                                                                                                       
***
2020 m. spalio 13 d.- lapkričio 17 d. Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštadvario filiale eksponuojamos dvi parodos!
Paroda ,,Aukštadvaris“ – 2019 metų mokinių tapybos darbai, kuriuose atsispindi meilė ir pagarba savo miesteliui. Darbai kviečia pakeliauti po apylinkes, pasigrožėti architektūra – užlipti ant piliakalnio naktį, šviečiant mėnesienai, ar nusileisti į „Velnio duobę‘‘, aplankyti „Kartuvių kalną“, kur tarp medžių blaškosi praeities šešėliai, o gal tiesiog pasigrožėti auksiniais rudens lapais šalia ,,Aukštadvario vienuolyno“…
Paroda „Kambarys“ – 2020 metų mokinių erdvinės plastikos darbai. Jie buvo sukurti mokantis nuotoliniu būdu. Puikus pavyzdys, kaip pasitelkus vaizduotę, kantrybę, kūrybiškumą vaikai pagamino, intriguojančius (vonios, svetainės, vaiko…) mini kambarius, naudodami neįtikėtinas medžiagas!
Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės mokytoja Nijolė Mečkovskaja
L

***

Trakų viešoji biblioteka

2020-02-21/03-28

Trakų meno mokykos, dailės skyriaus

3, 4 ir 5 klasių mokinių darbų paroda

„Gyvybė – gyvenimas menu‘‘

 Mokytojas Jonas Mečkovskij

 

***

Nuo 2019 m. gruodžio 19 d. iki 2020 m. sausio 14 d. PMC Aukštadvario skyriaus priesalyje (Technikumo g. 1),  eksponuojama tapybos darbų paroda „AUKŠTADVARIS“. Su didele meile ir pagarba Aukštadvarį tapė Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės V klasės mokiniai. Mokytoja Nijolė Mečkovskaja.

***

2019 m. lapkričio 22 d. – gruodžio 19 d. Aukštadvario žemės ūkio mokyklos fojė vyksta Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės 2017/2018 m. m. piešimo baigiamųjų darbų paroda ,,Miškas“. Norisi kartu pasižiaugti jaunųjų dailininkų darbais ir pasidalinti parodos akimirkomis.

***

2019-11-13/2020-02-13  Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje eksponuojama Trakų meno mokyklos mokinių dailės darbų paroda ,,Valanda su daile” (mokytojas Jonas Mečkovskij). Parodoje galime pamatyti Vilniaus senamiesčio miniatiūras, natiurmortus, namų vidaus interjero sprendimus, tai pažintis su piešimo ir kompozicijos užduotimis, atliekamomis pamokų metu.

***

2019 m. spalio 28 d. Trakų meno mokykloje įvyko meno galerijos atidarymas ir parodos „Vietos pojūtis: gamta, istorija, tautosaka“ pristatymas.