Kas naujo?

Spalio 18 d. Trakų meno mokyklos Lentvario muzikos skyriuje įvyko,, Techninio kūrinio atsiskaitymas- etiudo konkursas “

Spalio 18 d. Trakų meno mokyklos Lentvario muzikos skyriuje įvyko jau gražia tradicija tapęs techninio kūrinio atsiskaitymas- Etiudo konkursas. Jame dalyvavo 2- 6 klasių jaunieji pianistai. Už puikų atlikimą Padėkos raštais buvo įvertintos mokinės Ksenija Levina ir Ugnė Bagdevičiūtė. Renginį organizavo ir mokinius paruošė fortepijono mokytojos Rasa Kanišauskaitė, Loreta Bakučionienė, Natalija Balčiūnienė.

***

Praeitą savaitę, 2017-10-12 (ketvirtadienį) smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė Vilniaus miesto Karoliniškių muzikos mokykloje  skaitė metodinį pranešimą “Žaidybinės pertraukėlės ir jų nauda pradedančiąjam smuikininkui” ir vedė atviras pamokas su mažaisiais šios mokyklos smuikininkais.  Pranešimo metu buvo pristatytas temo aktualumas, aptartos 7-8 metų vaikų psichofiziologinės ypatybės susijusios su žaidybinių pertraukėlių svarba: minėto amžiaus vaikams būdingas nevalingas dėmesys, emocinis jautrumas, poreikis judėti, gebėjimas ir noras mokytis žaidžiant. Auditorijai I. Tijūnėlienė pristatė per 20 judesio, ritmavimo žaidimų, pirštukų mankštelių. Visus šiuos pavyzdžius mokytojai pagal poreikį galės pritaikyti savo pamokose. Atvirose pamokose mokytoja dalinosi praktiniais patarimais, kaip dirbti su pradedančiasiais. Aptarime lektorė ir dalyviai pasidalinome patirtimi, įžvalgomis apie pradinį mokymo griežti smuiku etapą.
Taip pat šiame susitikime I. Tijūnėlienė kolegoms pristatė ir savo autorinę mokomąją knygą “Smuikelės giesmė”.
Susitikimas buvo šiltas, jaukus, naudingas. Ačiū jo iniciatorei, Karoliniškių muzikos mokyklos smuiko mokytojai Rimai Švėgždaitei.

***

VDA mokslo metų pradžios iškilmės su fanfariniu orkestru!

Spalio 1d. antradienį Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras dalyvavo VII tarptautiniame Šv. Jokūko festivalyje (organizatorius KĮ valstybinis choras “Vilnius” ir Dominikonų ordinas) kur kartu su choru “Ąžuoliukas” atliko prof. Vytauto Miškinio mišias “Pro pace” ir Johan de Meij “Pentagram”.

VII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis

Spalio 1d., sekmadienį Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras dalyvavo VII tarptautiniame Šv. Jokūbo festivalyje (organizatorius KĮ valstybinis choras “Vilnius” ir Dominikonų ordinas), kur kartu su choru “Ąžuoliukas” atliko prof. Vytauto Miškinio mišias “Pro pace” ir Johan de Meij “Pentagram”.

***

Rugsėjo 25 dieną. Čekijos Respublikos ambasadoje įteikti LIDICE 45-ojo tarptautinio konkurso apdovanojimai, renginio metu koncertavo mūsų mokyklos mokiniai.

Šių metų tema – Kelionė. Konkurse dalyvavo 25690 vaikų iš 83 šalių.
Šių metų konkursui Lietuvos mokiniai pristatė 452 piešinius. Iš Trakų meno mokyklos laureatais tapo Dominyka Ladinaitė ir Vytis Kazlauskas- mokytojas Girėnas Širbinskas. Individualius medalius laimėto Vytis Kazlauskas ir Julius Puodžiūnas- mokytoja Renata Mečkovskienė. Medaliu už gražiausią darbų kolekciją apdovanota Trakų meno mokykla.Kolekcijos autoriės Akvilė Lazauskaitė, Sonata Karpič, Elija Zamalaiytė -mokytoja Renata Mečkovskienė.
Apdovanojimus įteikė Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazanek, konkurso kuratorė Ivona Kasalická, Čekijos Respublikos ambasados darbuotoja Laura Vancevičiene.
Apdovanojimai buvo įteikti po ,,Tarptautinio vaikų piešinių konkurso LIDICE geriausi 2010–2014 m. darbai ” parodos atidarymo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.