Kas naujo?

Trakų meno mokyklos fortepijono klasės mokinių laimėjimai

IV-ajame tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse “Su muzika per Europą”.

 

Šiuos mokslo metus Trakų meno mokyklos jaunieji pianistai pabaigė sėkmingu dalyvavimu IV-ajame tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Su muzika per Europą“ Lietuva-Italija. Konkurse dalyvavo atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Čekijos, Baltarusijos, Taivano, Kinijos ir kitų pasaulio šalių. Tai vienintelis toks konkursas mūsų šalyje, apjungiantis įvairių šalių muzikos ugdymo įstaigas: muzikos ir meno mokyklas, konservatorijas bei muzikos akademijas ir institutus. Labai džiugu, kad kartu su žymiausiomis meno mokyklomis, tokiomis kaip Nacionalinė M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, E. Balsio , B. Dvariono, skambiu akordu nuskambėjo ir mūsų Trakų meno mokyklos vardas. III laipsnio laureato diplomus pelnė Urtės Kanclerytės ir Vaidilės Budvydaitės fortepijoninis duetas ir solistė Airidė Stankevičiūtė (mokytoja Rasa Kanišauskaitė). Erikas Sadauskas (mokytoja Loreta Bakučionienė) tapo konkurso diplomantu. Jis šiame konkurse dalyvavo jau trečią kartą. 

***
Laimėjimai VIII – ąjame respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudies instrumentų konkurse “Tirlytis”.
Trakų meno mokykloje puoselėjamos tautinių instrumentų tradicijos.
Besibaigiant mokslo metams, trys Trakų meno mokyklos moksleiviai dalyvavo Panevėžyje vykusiame respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudies instrumentų konkurse “Tirlytis”. Konkurse varžėsi daugiau nei 150 dalyvių iš visos Lietuvos. II laipsnio laureato diplomus pelnė Urtė Tijūnėlytė (lamzdelis) ir Nikodemas Barkauskas (birbynė), o trečiojo laipsnio laureato diplomą pelnė Kristupas Kiršis (birbynė).
 Dėkojame jų mokytojui Kastyčiui Mikiškai ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

***
Gegužės 22 d. Lentvario skyriuje koncertavo Grigiškiu meno mokyklos mokytojo Vladimiro Školnij pučiamuju klasės mokiniai. Svečiai jau trečius metus aplanko mūsu mokykla. Ačiū už puikų koncertą.

***
Gegužės 15 dieną Trakų meno mokyklos mokinių koncertas pradžiugino Vilniaus darželio ” Čiauškutis”  vaikučius, kurie šventė Šeimos dieną. 
Ačiū visiems  mokiniams ir mokytojams prisidėjusiems prie šios gražios šventės.

***
Gegužės 14 dieną Trakų meno mokyklos mokinių koncertas pradžiugino Trakų darželio ” Obelėlė” auklėtinius.Vaikai susipažino su įvairiais muzikos instrumentais ir klausėsi įvairių kompozitorių kūrinėlių. Mūsų mokyklos mokiniams buvo labai smagu aplankyti savo buvusį vaikų darželį ir net jame koncertuoti.

***
Šiltos ir tikros emocijos Danos Buinickaitės užfiksuotose koncerto “Muzikiniai pokalbiai” akimirkose.
Ačiū visiems mokiniams už puikius pasirodymus, tėveliams – už palaikymą, kolegei Jovitai – už profesionalumą. Tik kartu galime nuveikti didžiulius, gražius ir prasmingus darbus.

***
 Norvegijos, Švedijos ir Danijos aukštųjų muzikos mokyklų trombonininkų koncertas Trakų bazilikoje
Gegužės 9 d.Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje koncertavo Norvegijos, Švedijos ir Danijos aukštųjų muzikos mokyklų trombonininkai. Dirigentai: Niels-Ole Bo Johansen, Per Kristian Svensen.
Programoje skambėjo skirtingų epochų kūriniai, atliekami skirtingų sudėčių trombonininkų ansamblių.
Koncerto rėmėjai: Norvegijos, Danijos ir Švedijos ambasados.
Partneriai: LMTA, Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla, Valstybinis pučiamųjų orkestras ,,Trimitas“,Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, Trakų meno mokykla.

***
Gegužės 7 d. Trakų meno mokyklos mokinių koncertas Trakų vaikų lopšelyje-darželyje „Ežerėlis“

***
Gražų ir šventišką gegužės 6 d. sekmadienį Trakų meno mokyklos mokiniai kartu su jaunaisiais Lentvario ir Grigiškių dainininkais, muzikantais ir skaitovais dalyvavo koncerte ” Tau, mamyte “.Šį nuotaikingą muzikinį pasveikinimą organizavo Lentvario kultūros rūmai.

***
 Tarptautinė vaikų ir jaunimo piešinių paroda „Mano šalies tautiniai drabužiai, tautosaka ir šokiai“
Gegužės 4 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko oficialus parodos atidarymas.
Į parodos pristatymą iš Slovėnijos atvyko tarptautinių konkursų ir parodų rengėjas, šio projekto iniciatorius Mihailo Lišanin. Mihailo Lišanin rengiamas Tarptautinis vaikų meno darbų konkursas yra vienas iš šešių didžiausių rengiamų Tarptautinių vaikų meno konkursų pasaulyje.
Konkurso „Mano šalies tautiniai drabužiai, tautosaka ir šokiai“ dalyviai atsiuntė daugiau kaip 6000 piešinių iš 33 pasaulio šalių, pranokdami visus konkurso rengėjų ir vertinimo komisijos narių lūkesčius.
Konkurso laimėtojai ir Trakų meno mokyklos mokiniai Edgar Vladimirenko, Ainė Lavrinovičiūtė ir Emilija Jurevičiūtė (mokytoja Renata Mečkovskienė). Edgar Vladimirenko kūrybinis darbas papuošė ir vieno informacinio meno leidinio,, LIKOVNI SVET / THE WORD OF ART” viršelį.
Džiugu, kad geriausi atrinkti kūriniai su pirmąja pasaulyje Slovėnijos jaunimo kūrybiškumo ugdymo instituto mobilia galerija atkeliavo ir į Lietuvą. Paroda eksponuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre gegužės 2–30 dienomis. Parodoje yra ir laureatų iš Lietuvos darbai.
iš Slovėnijos atvykęs tarptautinių konkursų ir parodų rengėjas, šio projekto iniciatorius Mihailo Lišanin drauge su iš Rusijos,Ikutsko srities, Sayansko vaikų meno mokyklos atvykusia mokytoja Natalya Mitina, dailės asociacijos vadovu Rimantu Kisieliumi (kuris pasirūpino šios parodos ir svečių priėmimu Lietuvoje) svečiavosi Trakų meno mokyklos dailės skyriuje, ir Trakų mieste.
https://www.lmnsc.lt/…/tarptautine-vaiku-ir-jaunimo-piesin…/


***
Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų kaimo filiale nuo balandžio 24 dienos iki gegužės 23 dienos vyksta Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokinių darbų paroda ,,Spalvotos dienos“

***
 Mokytojo Ričardo Čiupkovo saksofono mokinių koncertas -medinių instrumentų pristatymas integruotoje muzikos pamokoje Trakų pradinėje mokykloje
Balandžio 18 dieną įvykęs saksofono mokytojo Ričardo Čiupkovo medinių pučiamųjų instrumentų pristatymas ir mokinių koncertas apibendrino Trakų pradinės mokyklos muzikos mokytojų Intos Steponavičienė ir Sandros Stasiūnaitės Luskevičienės 3 mėnesius vykdytą projektą ,,Medinių pučiamųjų pasaulyje”.Mokytojas Ričardas išsamiai papasakojo klausytojams apie įvairius saksofonus, fleitas, klarnetą. Grojo mokiniai Mindaugas Stasiūnas, Domas Adomavičius, Arnas Kareiva, Mantas Aliukonis ir fleitos mokinė Rūta Tijūnėlytė. Renginys buvo prasmingas, suteikė klausytojams daug naujų žinių o jauniesiems atlikėjams patirties.
Kita pažintis su mediniais pučiamaisiais instrumentais- Aukštadvario mokykloje -darželyje “Gandriukas” gegužės 8 dieną, 12.00 valandą. Maloniai kviečiame.

*** 
XVIII respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas ” Skambinu su draugu “ 
Balandžio 27 diena Elektrėnų meno mokykloje Trakų meno mokyklos mokinukėms Urtei Kanclerytei ir Vaidilei Budvydaitei (mokytoja Rasa Kanišauskaitė) buvo sekminga ir taps tikrai įsimintina patirtų emocijų ir ispūdžių gausumu – abi mergaitės tapo konkurso laureatėmis. Tikimės, kad šis laimėjimas paskatins dar labiau stengtis, nesustoti ir eiti pirmyn. Sveikiname mokines ir mokytoją !
Nuoširdus ačiū už šilta priėmima ir sukurta nuostabia muzikos šventę XVIII respublikinio fortepijoninių ansamblių konkurso ” Skambinu su draugu ” organizatorėms- Elektrėnu meno mokyklos fortepijono mokytojoms.

***
Svečiavosi Lietuvos grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas Kęstis Kasparavičius
Balandžio 25 d. Aukštadvario bendruomenės namuose, bibliotekoje svečiavosi Lietuvos grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas Kęstis Kasparavičius. Dailininkas pasakojo apie savo kūrybą. Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokiniai su didžiuliu susidomėjimu klausėsi, kaip sukuriami pirmieji knygų eskizai, kokio dydžio dailininkas naudoja teptukus, bei kaip lieja akvarelę. O piešimas drauge su dailininku, mokiniams suteikė daug džiaugsmo, kūrybinės patirties, įkvėpė kūrybai.

***
 Laimėjimas respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Linksmieji pasažai” !
Balandžio 21 dieną mokytojos Loretos Bakučionienės fortepijono klasės mokiniai Ksenija Levina ir Erikas Sadauskas dalyvavo respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Linksmieji pasažai” Vilniuje. Garbingą laureato vardą pelnė Erikas Sadauskas. Dėkojame mokytojai ir atstovavusiems mokyklą konkurso dalyviams Ksenijai ir Erikui.

***
Balandžio 21 dieną , Aukštadvario žemės ūkio mokyklos priesalyje atidaryta Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės 2017/2018 m.m. mokinių baigiamųjų piešimo darbų paroda ,, Šokis”.

***
Respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas „ Skambėk pavasarėli”
Balandžio 20 dieną mūsų mokyklos fortepijono klasės mokinės Indrė Stasiūnaitė, Milana Podgaiska (mokytoja Laima Smolskaitė-Sarpalė), Birutė Kazlauskaitė (mokytoja Asta Kvasytė), smuiko klasės mokinė Mantė Vaičiulytė ir jaunųjų smuikininkių ansamblis (mokytoja Ingrida Šimulionienė) dalyvavo respublikiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje-konkurse „ Skambėk pavasarėli” Vilniuje. Laureatėmis tapo Indrė Stasiūnaitė, Milana Podgaiska, Saulė Dobrovolskaitė, diplomu apdovanota Birutė Kazlauskaitė. Sveikiname mokines ir dėkojame mokytojoms.

***
 „IŠ APLINKUI – JONAVA 2018”
Net trys Trakų meno mokyklos šokio skyriaus mokinių grupės balandžio 19 d. dalyvavo respublikiniame renginyje – meno mokyklų šokio švenėje „IŠ APLINKUI – JONAVA 2018”. Jonavos Janinos Miščiukaitės vardo meno mokykla jau ne pirmą kartą kviečia mus į jų organizuojamą festivalį, o ir patys ne kartą lankėsi Trakų meno mokyklos šokių festivalyje „Žvaigždūnė“. Jonaviečiai turi du puikius šokių kolektyvus – dainų ir šokių ansamblį „Ratilėlis“ ir istorinio šokio kolektyvą „Fioretti“ – jie ir yra šokio šventės Jonavoje iniciatoriai. Šią vasarą „Ratilėlis“, „Gandriukas“ ir „Žvaigždūnė“ dalyvaus Lietuvos dainų šventėje „Vardan tos…“. Festivalis buvo tarsi nedidelė generalinė šios šventės repeticija, nes dauguma kolektyvų šoko dainų šventės šokius. 
Mokytojos Birutės Mažrimienės vadovaujamo šokių kolektyvo „Žvaigždūnė“ dvi grupės ir mokytojos Akvilės Prakapienės šokių kolektyvo „Gandriukas“ šokėjai festivalyje pašoko penkis įvairių žanrų šokius, stebėjo šokėjų iš Marijampolės, Švenčionėlių, Vilkaviškio ir Jonavos pasirodymus, o renginio pabaigoje džiaugėsi specialiai šokėjams skirtu spektakliu ir ragavo šventės šeimininkų padovanotą didžiulį šakotį. Kas spėjo, trumpai susipažino su Jonavos miestu, pasigėrėjo prie kultūros centro pastatytomis įdomiomis skulptūromis. 
Anot mokytojos Birutės Mažrimienės Trakų ir Aukštadvario šokėjų išvyka į Jonavą buvo smagi, įdomi ir naudinga.***
Balandžio 14 d. Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras čempionate Drachtene (Nyderlandai)

***
Trakai Hamburge ! Ypatingas derinys, atmosfera ir neapsakomai paliečianti muzika! Didžiuojuosi kiekvienu iš Jūsų ir drąsiai svajoju, tikėdama, kad sekantis koncertas bus Elbės filharmonijoje, kur Jums ir vieta . Nuoširdų AČIŪ tariu Trakų meno mokyklos direktorei Neringai Mišeikienei, meno vadovui Arvydui Mišeikiui ir dirigentui Rokui Podeliui! Vakar padarėte mums didelę dovaną. Sėkmės visuose Jūsų koncertuose ir konkursuose. Hamburge jau buriasi Jūsų orkestro ir Trakų gerbėjų klubas! (Evelina Kislych-Šoch)

***
Balandžio 11 d. Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras išvyko į koncertinę kelionę bei Nyderlandų atvirąjį fanfarinių orkestrų čempionatą. Balandžio 12 dieną kolektyvas koncertuos Hamburge (Vokietija), balandžio 13 dieną – Boornbergume ( Nyderlandai), balandžio 14 d. dalyvaus čempionate Drachtene (Nyderlandai), o balandžio 15 d. lankysis Heide parke ( Vokietija). Dėkojame kelionės rėmėjams ir draugams: Trakų rajono savivaldybei, UAB “ Elektros pasaulis”, “ Trasalis- Trakai Resort&SPA” , Vladyslav Kravčun bei Evelinai ir Algirdui Šochams. Linkime orkestrui sėkmės koncertuose, čempionate bei gerų įspūdžių Heidės parke.

***
Balandžio 10 d. Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras (vadovas Arvydas Mišeikis, dirigentas Rokas Podelis), kuriame groja mokyklos mokiniai, absolventai ir mokytojai, koncertavo “Trasalyje-Trakai Resort &SPA” Galvės salėje. Buvo atlikta sudėtinga ir įdomi programa, kuriai susirinkusi publika negailėjo garsių ovacijų. Solo su orkestru grojo Andrius Kančys (vibrafonas), Andrius Stankevičius ( trimitas), Alicija Krasavceva ( saksofonas), Martyna Mišeikytė ( trombonas). Orkestras balandžio 11 dieną išvyksta į koncertinę kelionę bei Nyderlandų atvirąjį fanfarinių orkestrų čempionatą. Balandžio 12 dieną kolektyvas koncertuos Hamburge (Vokietija), balandžio 13 dieną – Boornbergume ( Nyderlandai), balandžio 14 d. dalyvaus čempionate Drachtene (Nyderlandai), o balandžio 15 d. lankysis Heide parke ( Vokietija). Dėkojame kelionės rėmėjams ir draugams: Trakų rajono savivaldybei, UAB “ Elektros pasaulis”, “ Trasalis- Trakai Resort&SPA” , Vladyslav Kravčun bei Evelinai ir Algirdui Šochams. Linkime orkestrui sėkmės koncertuose, čempionate bei gerų įspūdžių Heidės parke. 
Foto Sergiejaus Stankevičiaus ir Neringos Mišeikienės

***
2018 m. balandžio 10 d. Trakų meno mokyklos moksleiviai dalyvavo IX respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse “Sentimentai valsui – 2018″. Mokyklą atstovavo 4 klasės birbynininkas Kristupas Kiršis, 2 klasės akordeonistas Justas Radionovas ir vyresniųjų klasių smuikininkių ansamblis – Akvilė Večerinskaitė, Mantė Vaičiulytė, Rytė Bagdanavičiūtė, Aneta Vaškelytė. Konkurse dalyvavo per 40 įvairių instrumentų solistų ir ansamblių iš visos Lietuvos. Geriausiai pasirodę buvo apdovanoti laureatų taurėmis ir diplomais. Tarp geriausiųjų ir mūsų mokyklos moksleiviai. Laureatais tapo – birbynininkas Kristupas Kiršis ir smuikininkių ansamblis.
Dėkojame mokytojams Kastyčiui Mikiškai, Rasai Mikiškienei, Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

***
Aukštadvario mokykloje- darželyje ,,Gandriukas“ vyksta Trakų meno mokyklos, Akštadvario skyriaus, dailės mokinių darbų paroda ,,Pasakaitė“. Mokytoja Nijolė Mečkovskaja.
***
Kovo 28 dieną Trakų rajono savivaldybės Dižiojoje salėje skambėjo Trakų meno mokyklos mokinių koncertas “Pavasario žaismas”
Nuotrauka Sigitos Nemeikaitės
***
VII respublikinis tarpdalykinis muzikos ir dailės festivalis „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis“
Kovo 29 dieną Trakų meno mokyklos mokiniai dalyvavo Grigiškių meno mokyklos organizuotame VII respublikiniame tarpdalykiniame muzikos ir dailės festivalyje „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis“.

***
Kovo 24-25 dienomis, įtemptą darbo savaitę šokio skyriaus 2, 6 klasių mokiniams (mokytoja Vida Bagdonienė) vainikavo koncertinė – pažintinė kelionė į Jurmalą, Rygą (Latvija). Pakoncertavom, papramogavom, o svarbiausia – pabuvome kartu kitoje aplinkoje ir puikiai praleidome laiką!

***
Rajoninis dainos festivalis “Dainuoju Tau, Lietuvėle”
Kovo 23d. Trakų meno mokyklos, šokio skyriaus jaunučių keturios poros (mokytoja Vida Bagdonienė) aplankė Trakų lopšelį darželį “Ežerėlis”, kur koncertavo rajoniniame dainos festivalyje “Dainuoju Tau, Lietuvėle”.

***
 Kovo 22d. Trakų meno mokyklos,šokio skyriaus jaunučių ir jaunių kolektyvai (mokytoja Vida Bagdonienė) dalyvavo 2018m. šimtmečio Dainų šventės šokio dienos “Saulės rato ritimai” atrankoje – peržiūroje. Daug darbo, repeticijų, pastangų ir… Mes Šventėje!

***
Kovo 15 dieną Trakų meno mokyklos mažieji antrokėliai džiugino atliekama muzika ir Trakuose vykusiame koncerte. Štai kelios akimirkos iš antrokėlių koncerto Trakų meno mokykloje!

***

Kaip pavasarį pumpurai išskleidžia savo lapelius, taip ir Trakų meno mokyklos mažieji antrokėliai džiugina atliekama muzika. Štai kelios akimirkos iš antrokėlių koncerto Lentvaryje!

*** 
Liepos 4 dieną “Žvaigždūnę” matysime Kalnu parke, Ansamblių vakare !
Kovo 18 dieną, šokių kolektyvas “ŽVAIGŽDŪNĖ” dalyvavo 2018 m. Dainų šventės “Vardan tos…” Ansamblių vakaro “Tėvyne mūsų” peržiūroje LNKC, Vilniuje. Čia pasirodė Vilniaus  ir Traku  moksleivių (jaunučių, jaunių ir jaunuolių) šokių grupės, kurios turėjo pademonstruoti  Piemenų šokių siuitą. “Žvaigždūnės” atlikti šokiai buvo įvertinti gerai, tad  liepos 4 dieną “Žvaigždūnę” matysime Kalnu parke, Ansamblių vakare.

***
Mažieji ,,Žvaigždūnės” šokėjai dalyvavo smagioje Užgavėnių šventėje Trakuose
Patys ištvermingiausi ir išlikę sveiki mažieji “Žvaigždūnės’ šokėjai šeštadienį (vasario 10d) dalyvavo smagioje Užgavėnių šventėje. Ant scenos, pakaitomis su Tiltų vaikų folkloro kolektyvu, trypė Saulė – raganaitė, Ričardas – giltinė, Evelina, Agnė ir Goda – čigoniukės, Gabija ir Maja – labai gražios panelės… juk Užgavėnės šį kartą Trakuose buvo “poniškos”. Dėkojame ,,Žvaigždūnės” šokėjams ir jų vadovei Birutei Mažrimienei.

         

     

 ***
Sveikiname III Lietuvos jaunųjų pianistų etiudų konkurso ,,Mažieji virtuozai“ diplomantą Vytautą Luskevičių ir jo mokytoją Loretą Bakučionienę!

***
Trakų meno  mokykloje skambėjo romantinė muzika
2018 m. sausio 27 d. Trakų meno mokykloje įvyko antrasis respublikinis styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Vilniaus, Alytaus, Eišiškių, Panevėžio, Jonavos, Varėnos, Ukmerės, Pakruojo ir Trakų.
Festivalyje – konkurse jaunieji atlikėjai varžėsi trijose kategorijose. Jauniausiųjų amžiaus grupėje laureato diplomus pelnė 3 atlikėjai , diplomantais tapo 2 . Vyresniųjų ir vyriausiųjų grupėje laureatais tapo 3 solistai ir 2 ansambliai, diplomus pelnė 3 solistai. Jaunieji stygininkai demonstravo puikų techninį pasirengimą, muzikalumą, artistiškumą.
Renginio metu Trakų meno mokyklos smuiko mokytoja I. Tijūnėlienė pristatė savo autorinį leidinį – smuiko pradžiamokslį „Smuikelės giesmė”. Kolegos džiaugėsi autorės iniciatyva, kvietė pristatyti knygą kituose miestuose, rajonuose.
Antrus metus vyksiantis renginys jau turi savo gerbėjų būrį. Tai džiugina ir kartu įpareigoja ateinančiais metais „nuskambėti“ dar ryškesnėmis spalvomis.

REZULTATAI_Romantiku_ikvepti_2018

                                     

*** 
Tarptautinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda  “Adventure 2018”- mes dalyvavome !
Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras ( vadovas Rokas Podelis) ir šokių kolektyvas “ Žvaigždūnė” (vadovė Birutė Mažrimienė) sausio 26 d. koncertavo tarptautinės kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodos “Adventure 2018” lankytojams, o Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė pristatė mokyklos organizuojamus tarptautinius projektus: muzikos festivalį bei meistriškumo ir kvalifikacijos tobulinimo kursus “Trakų fanfarinė savaitė” bei šokių ir muzikos festivalį bei kūrybinę stovyklą “4Unity&Art”.
AČIŪ Danai Buinickaitei už puikias nuotraukas. 
AČIŪ Dominykai Semionovei už kvietimą ir galimybę dalyvauti.

       

      

    

***
Aukštadvario bendruomenės namuose, bibliotekoje vyksta Aukštadvario skyriaus dailininkų, 2016/17 m.m.piešimo baigiamųjų darbų paroda ,,Šokis“. Parodą kviečiame aplankyti nuo 2018 m. sausio 17 d. iki vasario 28 d. !

   

***
Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupė “Gandriukas” užima RUGSĖJO mėnesį Aukštadvario bendruomenės kalendoriuje!
 Rugsėjis švelnus kaip kailiukas katės,
Jis Vasarą šiandien namo išlydės,
Miške pakabintą drabužį jos žalią
Jis šiąnakt nuspalvins kaip vaiko knygelę.

 

***
Aukštadvario žemės ūkio mokyklos priesalyje vyksta Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokinių, tapybos ir skulptūros 2016/17 m. baigiamųjų darbų paroda  ,,Šokis, muzika, dailė“. Paroda vyks iki sausio 31 d.

  

***
Akimirkos iš sausio 8 d .šokio skyriaus, mokytojos Vidos Bagdonienės  vykusios 2 kl. pamokos – atsiskaitymo
  
***
Akimirkos iš šokio skyriaus, mokytojos Vidos Bagdonienės 2 ir 6 klasių Kalėdinio koncerto – gruodžio 22 d. 
    
***
Akimirkos iš stebuklingos “Žiemos pasakos”, kurią gruodžio 21 d. kūrė mokiniai ir mokytojai susibūrę į įvairius ansamblius

         

    

    

***
Lapkričio 19d. šokio skyriaus, mokytojos Birutės Mažrimienės mokiniai dalyvavo tradiciniame renginyje “ATVAŽIUOJA KALĖDOS”
Lapkričio 19d. šokio skyriaus, mokytojos Birutės Mažrimienės mokiniai dalyvavo tradiciniame renginyje ATVAŽIUOJA KALĖDOS. Vaikai ne tik šoko, bet ir papasakojo apie tradicinius Kūčių valgius. Į renginį atskubėjęs gausus būrys tėvelių šiais valgiais visus pavaišino.Antroje koncerto dalyje sukurta Klėdinė nuotaika. Kelios” ŽVAIGžDūNĖS” kolektyvo mergaitės pašoko comteporary stiliaus šokį ,taip pat nenusileido ir mažesnieji , atlikę šio žanro šokius. Keletas mokinių ryžosi net pademonstruoti savo gebėjimus kitose srityse: pianinu grojo Agnietė Kurbatova, fleita, palydima mamos, Trakų meno mokyklos mokytojos Ievos Tijūnėlienės smuiko pritarimo, grojo Rūta  Tijūnėlytė, gitara – Goda Jakubauskaitė. Puikūs kasdieninių šokio užsiėmimų meno mokykloje rezultatai , lydimi gražaus bendradarbiavimo ir bendravimo – vertinga dovana mokytojai ir tėveliams.

             

***
Trakų meno mokyklos mokinių ir mokytojų Kalėdinis koncertas Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje
Jau tapo igamete ir gražia tradicija  muzikos koncertai prieškalėdiniu laikotarpiu Trakų bažnyčioje . Ir šiais metais paskutinį Advento sekmadienį  mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai savo širdies šilumą  dovanojo Trakų bendruomenei. Ačiū mokiniams už atliekamos muzikos nuoširdumą, o klausytojams už palaikymą.

***
 Gruodžio 16 d. Vytauto Kasiulio muziejuje Vilniuje įvyko  kalėdinis koncertas “Mūsų skambanti žiema “
Gruodžio 16 d. Vytauto Kasiulio muziejuje Vilniuje įvyko bendras Trakų meno mokyklos mokytojos Rasos Kanišauskaitės ir Karoliniškių muzikos mokyklos mokytojos Aušros Guobienės fortepijono klasės mokinių kalėdinis koncertas “Mūsų skambanti žiema “.

 

***
Trakų meno mokyklos  smuiko , birbynės ir akordeono mokinių koncertas
Trakų neįgaliųjų  užimtumo centre
Gruodžio 14 dieną, 11.00 valandą  Trakų meno mokyklos  smuiko , birbynės ir akordeono mokiniai koncertavo Trakų neįgaliųjų  užimtumo centre.  Gražiausios melodijos ir  koncerto vedėjos Ievos Tijūnėlienės šventiniai palinkėjimai  sujaudino ir  sušildė klausytojų širdis. Koncerto pabaigoje centro atstovės nuoširdžiai padėkojo mokiniams ir mokytojams, įteikė dovanėles.

  

***
SVEIKINAME EDGARĄ VLADIMIRENKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edgar Vladimirenko piešinys papuošė meno žurnalo World of Art, numerio 217 / 218 viršelį. Pirmasis numeris jo gimė 1995m. Mihailas Lišaninas, steigėjas ir redaktorius dėkingas visiems, kurie suteikė progą 22 metus jį spausdinti bei skaityti.

  

***
Šokių kolektyvo ‘Žvaigždūnė” mažųjų grupė šokių festivalyje-konkurse ” Baltic Amber Suwalki 2017”  laimėjo III vietą ! Sveikiname!
Šokių kolektyvo ‘Žvaigždūnė” mažųjų grupė (III – IV kl ) lapkričio pabaigoje dalyvavo šokių festivalyje-konkurse ” Baltic Amber Suwalki 2017″,Suwalki, Lenkija. Laimėta III vieta,grupė apdovanota diplomu, suvenyrais ir medaliais. Šokėjai atliko italų liaudies šokio “Tarantela” kompoziciją. Meno mokykloje vaikai susipažįsta su pasaulio tautų šokiais, tad šis pasirodymas – išmoktų italų šokio judesių ir žingsnių rezultatas. Nors oras buvo žvarbokas, visiems Suvalkų miestas paliko pačius geriausius įspūdžius: sėkmingas pasirodymas konkurse, palankūs žiūrovai, puikiai praleistas laisvalaikis Suvalkų vandens parke.O draugiški santykiai kolektyve, bei tėvelių dėmesys ir globa vainikavo išvyką puikia nuotaika ir konkurso sėkme. 

       

*** 
Gruodžio 2d. Trakų meno mokykloje svečiavosi Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Beata Šmidtienė
Gruodžio 2d. Trakų meno mokykloje svečiavosi Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Beata Šmidtienė. Mokytoja dalinosi savo pedagogine patirtimi su mažaisiais mūsų mokyklos smuikininkais. Ačiū visiems dalyvavusiems ir mokytojai Beatai Šmidtienei už gražiai ir prasmingai praleistą šeštadienį.

       

***
21 tūkstantis 600 šimtai žingsnelių per Vilnių
Lapkričio 28 dieną, nueita per Vilnių 16 kilometrų, nužingsniuota apie 21600 žingsnių.Trakų meno mokyklos, dailės skyriaus mokiniai lankė parodas dailės galerijose, muziejus ir dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vykstančią edukacinę parodą „Žaidimų galerija. Išrinktieji“. Paroda skiriama vaikų, jaunuolių ir šeimų edukacijai. „Žaidimų galerija“ . Edukacinius užsiėmimus vedė dailėtyrininkė, edukatorė Kristina Stančienė Parodos branduolį sudaro fotomenininkės Lilijos Valatkienės sukurta didelio formato fotografijų ekspozicija „Išrinktieji“. Tai garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, taip pat užfiksuoti ir autorės išleistame kataloge. Parodoje portretai jungiami į segmentus-koliažus ir savotiškai dekonstruojami, juos padengiant dėlionės („puzzle“) raštais. „Žaidimų galerijos“ lankytojai bus kviečiami atpažinti, kokios Lietuvos dailės asmenybės slepiasi šiuose paveiksluose, skatinant dailininkų, jų veidų ir kūrybos žinomumą plačiojoje visuomenėje. „Žaidimų galeriją“ papildė šiuolaikinių medijų menininko Bartošo Polonskio interaktyvi instaliacija „Įženk į paveikslą“, kuri suteikė mums unikalią progą virtualiai pasivaikščioti po meno kūrinius. Dėlionės principas pasikartojo ir edukaciniuose užsiėmimuose – jaunieji dailininkai turėjo galimybę sudėlioti įvairių „Išrinktųjų“ dailininkų darbų reprodukcijas. Edukacijos dalyviai taip pat buvo pakviesti sukurti savo pačių kūrinius „Išrinktųjų“ kūrybos inspiruotomis temomis čia pat galerijoje įrengtoje kūrybinėje dirbtuvėlėje kūrė laišką dailininkui. Galerijoje „Arka“ stebėjome ir likome sužavėti 10-ąją tarptautine tekstilės miniatūrų bienale „ETNO“ skirta artėjančiam Lietuvos valstybingumo 100-mečiui ir 2017-iesiems – tautinio kostiumo metams pažymėti. Parodos kuratorė – Žydrė Ridulytė. Bienalėje dalyvauja 110 menininkų iš 24-ių pasaulio šalių, neabejingų etninio išskirtinumo problematikai, įsitikinusių, kad tautinio tapatumo manifestacijos tampa vis aktualesnės globalizacijos, kosmopolitizmo ir meno formų supanašėjimo sąlygomis. Menininkams rūpi pabrėžti savo kūrybos etninį savitumą, įvilkti jį į tokį modernybės rūbą, kuris būtų atpažįstamas ir intriguotų kitų šalių žiūrovus. Parodos geografija itin plati – nuo artimiausių kaimynų (latvių, estų, lenkų), Skandinavijos šalių atstovų iki tolimos Japonijos, Malaizijos tekstilininkų. Vilniaus dailės akademijos Krematoriume /meno krosnys/ aptikome prieš atidarymą Neringos Akcijonaitytės parodą “Bestiariumas” Bestiarium- tai viduramžių knygos, kuriose naudojant iliustracijas būdavo apibūdinami įvairūs žvėrys, dažnai į aprašą įjungiant moralinį pamokymą. Šiuose veikaluose tarp egzistuojančių gyvūnų būdavo įpinami ir mitiniai gyviai, tokie kaip drakonai, vienaragiai ir pan. Dabar mes žinome, kokie gyvūnai egzistuoja, o kurie yra tik mitas. Kas gyvena už šio pasaulio sienų niekas iš mūsų nežino, bet įsivaizduokime, kad atsiranda žmogus, galintis kirsti pasaulių ribas, kuris pradeda rašyti savo Bestiariumą, rinkdamas kito pasaulio pabaisas ir jas stebėdamas. Šioje parodoje kviečiama susipažinti su galimais požemio pasaulio gyviais.” Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20/18) aplankėme atnaujintą parodą „Naujausi Lietuvos archeologijos atradimai“. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apžiūrėjome kelias nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas: Gausią radinių ekspoziciją kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ,Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją,reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę. Apžvalgos bokšte pasigrožėjome Vilniaus panorama.

                        

***
XI tarptautinis jaunimo muzikos festivalis
XI tarptautiniame jaunimo muzikos festivalyje ” Su muzika per Europą ” ( Le strade d’Europa ) Chodkevičių rūmuose Vilniuje Trakų meno mokyklą atstovavo ir sėkmingai tarp pačių geriausių muzikos ir meno mokyklų bei M.K.Čiurlionio menų mokyklos atstovų pasirodė jaunieji pianistai Airidė Stankevičiūtė, mokytojos Rasos Kanišauskaitės mokinė ir Erikas Sadauskas ,mokytojos Loretos Bakučionienės mokinys.

  

***
XVIII respublikinis foretpijoninių ansamblių festivalis
XVIII respublikinis foretpijoninių ansamblių festivalis ” Šokių pasaulyje ” šv. Kotrynos bažnyčioje. Trakų meno mokyklą jau trečią kartą atstovavo mokytojos Rasos Kanišauskaitės mokinės Vaidilė Budvydaitė ir Urtė Kanclerytė. Šiais metais festivalio koncerte skambėjo ispanų kompozitorių muzika.

  

***

 VI respublikinis profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio mokinių festivalis Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje 
Lapkričio 22 d.  VI respublikiniame profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio mokinių festivalyje Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje Trakų meno mokyklą sėkmingai atstovavo jaunoji pianistė Airidė Stankevičiūtė, mokytoja Rasa Kanišauskaitė.
  
***
Buvo puikus koncertas!!! Ačiū Kamilei, Kotrynai ir Martynai! Ačiū mokytojams Mariui Balčyčiui ir Remigijui Terminui! Dėkojame kocertmeisteriams Laimai ir Simui!

             

***
I. Tijūnėlienės “Smuikelės giesmė” nuskambėjo Hamburgo (Vokietija) lietuvių bendruomenės namuose
2017 m. lapkričio 18 d. smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė savo autorinę knygą “Smuikelės giesmė” pristatė Hamburgo lietuvių bendruomenės namuose. Savaitgalinę mokyklėlę lankantys vaikai ir jų tėveliai ne tik susipažino su pačia knyga, bet ir praktiškai išbandė lavinamuosius judesio, ritmo žaidimus, mokėsi dainuoti liaudies dainų. Šiltoje ir jaukioje atmosferoje autorė drauge su susirinkusiais diskutavo lietuvių kalbos išsaugojimo tema. Taip pat pasidalino patirtimi, kaip per liaudies muziką, naudojant žaidybinius elementus, įtraukti vaikus į gimtosios kalbos mokymosi procesą, juos motyvuoti.
Už šio susitikimo organizavimą dėkojame Hamburgo lietuvių bendruomenės narei E. Kislych – Šochienei.

  

***

Šokių festivalyje ”Baltic Amber Suwalki 2017″ šoksime italų šokį Tarantelą
Mokytojos Birutės Mažrimienės mažieji mokiniai (šokių kolektyvo “ŽVAIGŽDŪNĖ” jaunučių grupė) visą lapkričio mėn ruošėsi šokių festivaliui – konkursui “Baltic Amber Suwalki 2017″, kur rengėsi šokti italų šokį Tarantela. Motyvacijos gilinimui ir akiračio praplėtimui apie šiuolaikinį šokį
mokytoja suorganizavo susitikimą su puikiu profesionalu, baletmeisteriu Mantu Svirskiu. 
Jo vedamame seminare – pamokoje “Šiuolaikinių šokių įvairovė” dalyvavo visi šokio skyriaus mokiniai.

     

***

 ”Nava” 5-čio jubiliejaus šokių sambūris “ŠOKIO SUKURY”
2017-11-18 Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupė “Gandriukas” dalyvavo Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupės “Nava” 5-čio jubiliejaus šokių sambūryje “ŠOKIO SUKURY”.

   

 ***

Aukštadvario skyriaus mokiniai praktiniame seminare ,,Šiuolaikinių šokių įvairovė”
2017 11 17 Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus mokiniai dalyvavo žymaus choreografo Manto Svirskio praktiniame seminare Trakuose “Šiuolaikinių šokių įvairovė”.

 

   

***

Praktinis seminaras ” Šiuolaikinių  šokių  įvairovė” 
Šį  penktadienį, lapkričio 17d. 15val kultūros rūmų Diskotekų salėje įvyks praktinis seminaras ” Šiuolaikinių  šokių  įvairovė”, skirtas mūsų mokyklos mokiniams. Jį praves šiuolaikinių  šokių studijos BE GOOD vadovas, choreografas, dainų švenčių baletmeisteris Mantas Svirskys. Seminare bus pristatyti šiuolaikinio šokio stiliai, pravesti praktiniai užsiėmimai.
Reikia turėti tinkamą šokti aprangą,batelius ir …gerą nuotaiką.
Daugiau informacijos – pas mokytoją Birutę Mažrimienę

     

Aukštadvario skyriaus jaunieji  dailininkai dalyvavo susitikime su vieu  žinomiausių Lietuvoje ir pasaulyje dailininku , knygų iliustratoriumi ir autoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi
Spalio 25 d. Aukštadvario bendruomenės namuose svečiavosi dailininkas, knygų iliustratorius, vienas populiariausių vaikiškų knygelių autorius Kęstutis Kasparavičius. Jo šiltas, nuoširdus pasakojimas apie savo vaikystę, bei kūrybą paliko neišdildomą įspūdį Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokiniams. K. Kasparavičius papasakojo apie savo knygų iliustracijas, bei jų atlikimo techniką, kas buvo itin smalsu jauniesiems dailininkams, bei pademonstravo savo ypatinguosius teptukus su kuriais dirba.

***

Žvarbų rudenį sušildė būgnų garsai
Spalio 23 dieną Grigiškių meno mokykloje mušamųjų instrumentų mokytojas Tomas Lukošius pravedė pažintinį – praktinį projektą “Afrikos ir Lotynų Amerikos instrumentų įvairovė ir jų praktinis panaudojimas”. Aktyviai dalyvavo, kartu grojo Trakų bei Grigiškių meno mokyklų mokiniai, tėveliai ir mokytojai. Renginyje taip pat dalyvavo žymus mušamųjų atlikejas Gediminas Mačiulskis.***

Spalio 21-22 d. šokių kolektyvas “ŽVAIGŽDŪNĖ” vyko į koncertinę – pažintinę išvyką Latvijoje!
Pagrindinis kelionės tikslas buvo koncertas Jūrmaloje, baltarusų sanatorijoje “Belorusija”.Čia gydosi nuo Černobylio avarijos nukentėję žmonės. Šiuo metu moksleiviai iš Baltarusijos miesto Gomelio. Kartu su “Žvaigždūne” koncertavo Trakų kultūros rūmų kolektyvas “Gija” ir Vilniaus “Neris”. Žiūrovai nuoširdžiais ir gausiais plojimais palydėjo visus šokius. Po koncerto visi – ir atlikėjai, ir žiūrovai linksminosi šaunioje diskotekoje. Smagu pabūti prie Baltijos jūros Jūrmaloje. Saulėta diena, gera nuotaika tiesiog skraidino šokėjus – ne vienas išbandė savo šuolių aukštį ant pakrantės smėlio. Kitą dieną po pusryčių puikiame viešbutyje, apsilankėme automobilių pasaulyje: Rigas motors muziejus nepaliko nė vieno abejingo. Ir kokių mašinų būta… patiko ne tik vaikinams. Rygos gamtos muziejuje galima būtų praleisti visa dieną. Ten nuo dinozaurų iki gležnų drugelių gali stebėti gyvybės įvairovę. Bet norėjosi pamatyti ir Rygos senamiestį. Suspėjome apžiūrėti viską, ką planavome. Išvyka buvo ir įdomi, ir naudinga. Dėkojame mus pakvietusiai šokių kolektyvo “Gija’ vadovei Loretai Januškienei.

***

Spalio 18 d. Trakų meno mokyklos Lentvario muzikos skyriuje įvyko,, Techninio kūrinio atsiskaitymas- etiudo konkursas “
Spalio 18 d. Trakų meno mokyklos Lentvario muzikos skyriuje įvyko jau gražia tradicija tapęs techninio kūrinio atsiskaitymas- Etiudo konkursas. Jame dalyvavo 2- 6 klasių jaunieji pianistai. Už puikų atlikimą Padėkos raštais buvo įvertintos mokinės Ksenija Levina ir Ugnė Bagdevičiūtė. Renginį organizavo ir mokinius paruošė fortepijono mokytojos Rasa Kanišauskaitė, Loreta Bakučionienė, Natalija Balčiūnienė.

***

Smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė Vilniaus miesto Karoliniškių muzikos mokykloje  skaitė metodinį pranešimą “Žaidybinės pertraukėlės ir jų nauda pradedančiąjam smuikininkui” ir vedė atviras pamokas su mažaisiais šios mokyklos smuikininkais
Praeitą savaitę, 2017-10-12 (ketvirtadienį) smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė Vilniaus miesto Karoliniškių muzikos mokykloje  skaitė metodinį pranešimą “Žaidybinės pertraukėlės ir jų nauda pradedančiąjam smuikininkui” ir vedė atviras pamokas su mažaisiais šios mokyklos smuikininkais.  Pranešimo metu buvo pristatytas temo aktualumas, aptartos 7-8 metų vaikų psichofiziologinės ypatybės susijusios su žaidybinių pertraukėlių svarba: minėto amžiaus vaikams būdingas nevalingas dėmesys, emocinis jautrumas, poreikis judėti, gebėjimas ir noras mokytis žaidžiant. Auditorijai I. Tijūnėlienė pristatė per 20 judesio, ritmavimo žaidimų, pirštukų mankštelių. Visus šiuos pavyzdžius mokytojai pagal poreikį galės pritaikyti savo pamokose. Atvirose pamokose mokytoja dalinosi praktiniais patarimais, kaip dirbti su pradedančiasiais. Aptarime lektorė ir dalyviai pasidalinome patirtimi, įžvalgomis apie pradinį mokymo griežti smuiku etapą.
Taip pat šiame susitikime I. Tijūnėlienė kolegoms pristatė ir savo autorinę mokomąją knygą “Smuikelės giesmė”.
Susitikimas buvo šiltas, jaukus, naudingas. Ačiū jo iniciatorei, Karoliniškių muzikos mokyklos smuiko mokytojai Rimai Švėgždaitei.

 

 

***

VDA mokslo metų pradžios iškilmės su fanfariniu orkestru!
Spalio 1d. antradienį Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras dalyvavo VII tarptautiniame Šv. Jokūko festivalyje (organizatorius KĮ valstybinis choras “Vilnius” ir Dominikonų ordinas) kur kartu su choru “Ąžuoliukas” atliko prof. Vytauto Miškinio mišias “Pro pace” ir Johan de Meij “Pentagram”.

***

VII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis
Spalio 1d., sekmadienį Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras dalyvavo VII tarptautiniame Šv. Jokūbo festivalyje (organizatorius KĮ valstybinis choras “Vilnius” ir Dominikonų ordinas), kur kartu su choru “Ąžuoliukas” atliko prof. Vytauto Miškinio mišias “Pro pace” ir Johan de Meij “Pentagram”.

***

Rugsėjo 25 dieną. Čekijos Respublikos ambasadoje įteikti LIDICE 45-ojo tarptautinio konkurso apdovanojimai, renginio metu koncertavo mūsų mokyklos mokiniai.
Šių metų tema – Kelionė. Konkurse dalyvavo 25690 vaikų iš 83 šalių.
Šių metų konkursui Lietuvos mokiniai pristatė 452 piešinius. Iš Trakų meno mokyklos laureatais tapo Dominyka Ladinaitė ir Vytis Kazlauskas- mokytojas Girėnas Širbinskas. Individualius medalius laimėto Vytis Kazlauskas ir Julius Puodžiūnas- mokytoja Renata Mečkovskienė. Medaliu už gražiausią darbų kolekciją apdovanota Trakų meno mokykla.Kolekcijos autoriės Akvilė Lazauskaitė, Sonata Karpič, Elija Zamalaiytė -mokytoja Renata Mečkovskienė.
Apdovanojimus įteikė Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazanek, konkurso kuratorė Ivona Kasalická, Čekijos Respublikos ambasados darbuotoja Laura Vancevičiene.
Apdovanojimai buvo įteikti po ,,Tarptautinio vaikų piešinių konkurso LIDICE geriausi 2010–2014 m. darbai ” parodos atidarymo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

***