Kas naujo

Muzikinis vakaras Trakuose

    Jaunystė, talentas ir meistriškumas. Akimirkos iš M.K.Čiurlionio meno mokyklos moksleivių Martynos Mišeikytės ( trombonas) ir Simonos Šleiterytės ( fortepijonas) koncerto Trakų meno mokykloje.Koncertą vedė Elzė Fedorcovaitė.

 ***

Trakų meno mokyklos akordeono mokiniai mokslo metus pabaigė koncertu.

***

Istorinė nuotrauka! 

Pirmos išleistuvės Trakų meno mokyklos kiemelyje !!!

***

    Birželio 4 d. mokytojos Rasos Kanišauskaitės fortepijono klasės mokiniai mokslo metus užbaigė koncertu ” Žvilgsnis į vasarą “. Koncerte dalyvavo ne tik dabartiniai mokiniai, mokyklą jau baigiančios septintokės, bet ir būsimi pirmokeliai. Jaunieji pianistai susirinkusiems tėveliams ir artimiesiems padovanojo nepaprastai nuotaikingą vakarą- muzikos spalvomis nutapytą vasaros paveikslą. Kaip gera džiaugtis tokiomis akimirkomis !

 ***

     Šokių kolektyvas ŽVAIGŽDŪNĖ (vadovė Birutė Mazrimiene) dalyvavo Trakų miesto šventės renginyje,meno mokyklos suorganizuotame jaunimo tautinių šokių festivalyje “Žvaigždūnė”

 ***

    Birželio 1 dieną, Trakų meno mokyklos, Aukštadvario tautinių šokių grupės “Gandriukas” (vadovė Akvilė Prakapienė) pasirodymas Jaunimo tautinių šokių festivalyje “Žvaigždūnė”.

  ***

Trakų meno mokyklos Aukštadvario šokio skyriaus 1 ir 5-6 klasės mokinių pusmečio atsiskaitomosios pamokos.

***

   Gegužės 31 d. ant Aukštadvario (Pilaitės) piliakalnio vyko poezijos, muzikos ir istorinės atminties šventė ,,Piliakalnio aidai“. Literatų sambūris skirtas Aukštadvario miestelio 450 metų jubiliejui paminėti. Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus mokiniai piešė šventės dalyvius, bandė perteikti džiugią šventės nuotaiką, piliakalnio didybę, darnią Aukštadvario bendruomenę. Mokiniai džiaugėsi fiksuodami akimirkas, kurios taip pat ateityje taps Aukštadvario piliakalnio istorija.

 ***

     Gegužės 30 dieną. Lentvario skyriuje gražiai grojo Grigiškiu meno mokyklos pučiamųjų instrumentų mokiniai ir mokytojas Vladimir Školnyj. Girdėjome tarptautinių konkursų grand prix nugalėtojų pasirodymą. Bisui mokytojas su savo sūnum Jonu atliko A. Bočeli kūrini.

   ***

    Puikiu koncertu, kurį Trakams dovanojo renginių ciklas “Klasika Trakuose” ir Trakų meno mokykla, paskutinę pavasario dieną prasidėjo “Trakų vasaros 2019″ renginių maratonas. Ilgai netilo ovacijos ir susižavėjimo šūksniai po koncerto pirmąkart po atnaujinimo atvėrusioje duris meno mokyklos salėje. Koncerte dalyvavo ne tik trakiečiai, bet ir gausi miestų partnerių iš Vokietijos, Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos, Baltarusijos delegacija. Jų atstovai po koncerto vykusios vakarienės metu įteikė rajono vadovams dovanas, kalbėjosi apie tolimesnį bendradarbiavimą, kultūros mainus, naujas planuojamas veiklas.

***

 Koncertas “Fauno popietė”

    Gera nuotaika, sumanumu, kruopščiu darbu ir muzikavimu mus džiuginio Laimos Smolskaitės-Sarpalės fortepijono klasės mokinių koncerte dalyvavę pianistai. Džiaugėmės smagiomis akimirkomis ir vaikų virtuoziniais pasiekimais. Vaikai ne tik grojo, bet ir vieni kitus vertino. Mokytoja Laima Smolskaitė-Sarpalė visus apdovanojo diplomais ir dovanomis. Džiaugiamės visais ir kiekvienu iš jūsų!!!

 

***

Jaunųjų smuikininkų rankose išsiskleidė „Garsų pavasaris“

Gegužės 16 d. Trakų pilies didžiojoje menėje įvyko I. Tijūnėlienė smuiko klasės mokinių koncertas „Garsų pavasaris“. Jaunieji smuikininkai pakvietė klausytojus į neįprastą muzikinę kelionę – stebėti kaip skleidžiasi Garsų pavasaris. Jaunieji atlikėjai muzikavo solo ir ansambliuose, jiems akomponavo mokytojos R. Kanišauskaitė ir J. Tumasonienė. Į koncertą susirinkę svečiai džiaugėsi ne tik muzika, bet ir vyravusia jaukia, šventine nuotaika, bendryste.
Už galimybę surengti koncertą Trakų pilies didžiojoje menėje dėkojame Trakų istorijos muziejaus direktorei Alvygai Zmejevskienei.
Nuotraukose – fotografės Danos Buinickaitės užfiksuotos akimirkos.

***

 ***

    Trakų meno mokyklos fortepijono klasės mokiniai: Gabija Lukrecija Veličkaitė 3 kl.,Mindaugas Čekanauskas 4 kl., Artūras Birgiolas 3 kl. ir Ugnė Kimbaraitė 2 kl. (mokytoja Laima Smolskaitė-Sarpalė) sužavėjo visus klausytojus respublikiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje “Baroko ritmu”, skirto Jiezno meno mokyklos 30 -mečiui. Pianistai skambino klasikinius kūrinius, kurie susiliejo su Jiezno barokinės bažnyčios freskomis ir skliautais. Pasirodė su pačiais geriausias  Lietuvos vaikais. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, saldumynais, gausiom ovacijom ir šiltom šypsenom.

***

Oi tai matėm, tai regėjom, ir keliavom ir klegėjom, 3-čias vietas  mes laimėjom, ir smagiai smagiai PRISITREPSĖJOM!!!!!

Gegužės 11d. Aukštadvario šokio skyriaus 4-ios šokėjų poros dalyvavo respublikinėse folklorinių šokių varžytuvėse !!! (Finalas).
Nuoširdus Ačiū tėveliams ir šokių mokytojai Akvilei Prakapienei ! 

  *** 

    Gegužės 4 d.  Kauno Technikos Universitete vyko II respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Piano-Ambitus“. Jaunieji pianistai , susirinkę iš visos Lietuvos muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų , varžėsi , atlikdami stambios formos kūrinį ir laisvai pasirinktą pjesę. Konkursas vyko iškart dvejose salėse , atlikėjus vertino solidžios, didelės ir griežtos vertinimo komisijos, kuriose dirbo aukštųjų mokyklų dėstytojai , pedagogai ekspertai.  Konkursas naujas , tad jame susirinko gausus būrys talentingų ir ambicingų jaunųjų atlikėjų.

    Konkurse garbingą II-ją vietą ir laureato vardą iškovojo šaunusis mūsų mokyklos pianistas Erikas Sadauskas. Pažymėtina tai, kad jo atstovaujamoje kategorijoje pirmoji vieta nebuvo skirta.  Tad sveikiname Eriką ir jo mokytoją Loretą Bakučionienę su puikiu pasiekimu bei linkime tolesnių pergalių.

***

SVEIKINAME !
Aukštadvario skyriaus, dailininkai sėkmingai dalyvavo respublikiniame dailės piešinių konkurse ,,Dviratuką vairuoju, sveikai kvėpuoju”,  skirto Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos 60-ečiui paminėti.

II vietos diplomą pirmoje amžiaus grupėje laimėjo Gabrielis Ramaneckas,

III vietos diplomu pirmoje amžiaus grupėje apdovanota Goda Bartkevičiūtė,

 Laureato diplomo laimėtoja – Rusnė Žukaitė

Ačiū respublikinio konkurso  laimėtojams ir dalyviams, jų mokytojai Nijolei Mečkovskajai.

  ***   

    Gegužės 7 dieną Trakų rajono, Rūdiškių kultūros centre atidaryta Trakų meno mokyklos, dailės skyriaus 2017/18 m.m. tapybos diplominių darbų paroda ,,Miškas” (mokytoja Renata Mečkovskienė). Paroda vyks iki rugsėjo mėnesio – visus maloniai kviečiame aplankyti.

***    

    Akimirkos iš balandžio 28 d. Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro koncerto Trakų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bazilikoje. Diriguoja Rokas Podelis, solo trombonu Martyna Mišeikytė.

***    

    Nuo balandžio 19 d. iki gegužės 24 d. Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ,Onuškio filiale, Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės mokinių  - 2017/2018 m.m.  kompozicijos baigiamųjų darbų paroda ,,Miškas“, mokytoja Nijolė Mečkovskaja. Maloniai kviečiame aplankyti.

***    

    Nuo balandžio 18 d. iki gegužės 18 d. Trakų miesto viešosios bibliotekos vaikų skyriuje,Trakų meno mokyklos mokinių grafikos darbų iš mokyklos rinkinių paroda ,,Mintys ir  paieškos “, mokytojas Jonas Mečkovskij. Maloniai kviečiame aplankyti.

***   
     2018 m. balandžio 10 d. Alytaus rajono sporto ir meno mokykloje vyko X Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas „Sentimentai valsui 2019“. Konkurse varžėsi įvairiais instrumentais solo ir ansambliuose grojantys vaikai ir jaunuoliai iš visos Lietuvos. Laureatų diplomus pelnė Trakų meno mokyklos akordeonininkai Justas Radionovas ir Linas Mečkovskis, diplomus – smuikininkės Vytė Dzidzevičiūtė ir Arija Karpovičiūtė.
Dėkojame mokytojoms Rasai Mikiškienei ir Ievai Tijūnėlienei, koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

***   

    Balandžio 5 dieną Trakų Vokės dvare suskambo įvairiausi muzikiniai garsai. Sveikiname festivalio “Skambėk, pavasarėli” dalyves: Kamilą Janavičiūtę, Milaną Podgaiską, Gabiją Lukreciją Veličkaitę, Margaritą Agofonovą, Ugnę Kimbaraitę, Meilę Mariją Damauskaitę, Ievą Zamalaitytę, Uršulę Kvedaravičiūtę ir Sofiją Grudzinskaitę. Ačiū mokytojoms: Astai Kvasytei, Laimai Smolskaitei-Sarpalei, Ievai Tijūnėlienei bei koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei. 

***

SVEIKINAME !!!

X-ojo Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso “Sentimentai valsui 2019″ laureatus

Justą Radionovą (akordeonas),

Liną Mečkovskį (akordeonas),

diplomantes

Vytę Dzidzevičiūtę (smuikas), 

Ariją Karpovičiūtę (smuikas).

 

Dėkojame mokytojoms Rasai Mikiškienei , Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

SVEIKINAME !!!

XIV Nacionalinio Jono Švedo konkurso  laureatą birbynininką Kristupą Kiršį

 ir dalyvavusius konkurse mokinius

Urtę Tijūnėlytę (lamzdelis),

Matą Petkevičių (birbynė)

Dėkojame mokytojui Kastyčiui Mikiškai ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei

***     

    Balandžio 5d.fortepijono skyriaus antros klasės mokinė Birutė Kazlauskaitė (mok. Asta Kvasytė) dalyvavo III respublikiniame pianistų konkurse “Skambioji klaviatūra” ir buvo apdovanota I vietos laureatės vardo diplomu. Gera nuotaika ir plačia šypsena prasideda pavasaris !

***    

    Balandžio 4 dieną Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje skambėjo antrokų koncertas “Žavingos akimirkos”. Sveikiname visus su antruoju žingsniu tūkstančių mylių kelionėje!!! Visiems antrokėliams linkime kopti kalno viršùnės link ir kad svajonės su didžiais pasiekimais pildytųsi.

***

Trakų “Žvaigždūnė’ festivalyje “Šitam dideliam būry” Vilkaviškyje ! 2019 03 29 Vilkaviškio kultūros rūmuose vyko Vilkaviškio meno mokyklos suorganizuotas respublikinis meno ir muzikos mokyklų šokių kolektyvų festivalis “Šitam dideliam būry”. Džiaugiamės galėję sudalyvauti, dėkingi organizatoriams.

***

 Aukštadvario šokiú kolektyvas “Gandriukas” kovo 29 d. dalyvavo respublikiniame meno ir muzikos mokyklù šokiù kolektyvù festyvalyje “Šitam dideliam būry” Vilkaviškyje!!!

***  

SVEIKINAME 7-OJO TARPTAUTINIO KŪRYBOS KONKURSO  NUGALĖTOJUS !

ORGANIZUOTO  PRIVAČIOS  MENO MOKYKLOS LUČENEC MIESTE, SLOVAKIJOJE

Konkurse dalyvavo 110 mokyklų su 1468 meno kūriniais. 50 darbų apdovanoti 1,2,3 vietos diplomais ir 93 darbai įvertinti aukso, sidabro ir bronzos apdovanojimais.
Dalyvaujančios šalys: Slovakija, Čekija, Lenkija, Vengrija, Ukraina, Rusija, Latvija, Lietuva, Pietų Korėja, Kinija, Indija ir Egiptas
Žiuri komisija:
           PhDr. Kinga Szabó – meno istorikas
           Renáta Ádámová – meno metodininkė Lucenec, Slovakijoje
           Mgr.Art Eva Srníková – meno specialistė
           Branislav Becher – privačios meno mokyklos įkūrėjas Lucenec,
           Slovakijoje    
           Mgr. Tomáš Kríž – meno mokytojas

 Trakų meno mokykla, dailės skyrius

8-10 metų amžiaus kategorija
 Ugnė Abucevičiūtė- aukso apdovanojimas ( paruošė mokytoja Renata Mečkovskienė)
10-13 metų amžiaus kategorija
          Justas Podrezas – 2 vietos diplomas
          Morta Varanavičiūtė – sidabro apdovanojimas
          Aneta Vaškelytė – bronzos apdovanojimas
( mokinius paruošė mokytojas Jonas Mečkovskij)
Trakų meno mokykla, Aukštadvario skyrius
7 metų amžiaus grupėje
Rugile Šniukaite – 2 vietos diplomas
Rugilė Dudytė – 2 vietos diplomas 
8-10 metų amžiaus kategorija 
Rusnė Žukaitė — aukso apdovanojimas
Goda Bartkevičiūtė– aukso apdovanojimas
Gabrielis Ramaneckas – bronzos apdovanojimas 
( mokinius paruošė mokytoja Nijolė Mečkovskaja)

***      

    Kovo 29 dieną Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Saugus elgesys su šunimis“, kuris vyko Aukštadvario bendruomenės namuose. Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie šunų elgseną, žaidė aktyvius žaidimus, dainavo vilko dainą su draugiškais keturkojais. Po edukacinio užsiėmimo mokiniai savo įspūdžius liejo popieriaus lape.

*** 

    Kovo 22 dieną tiriamosios kūrybinės veiklos ,,Paukščių namai“ pabaigtuves vainikavo iškilmingas paukščių inkilų iškėlimas šalia Aukštadvario bendruomenės namų. Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės ketvirtos klasės mokiniai nuoširdžiai dėkoja vyriausiajam ekologui Talvydui Špiliauskui už pamokas apie Aukštadvario krašto augmeniją, gyvūniją, ir paukščius, bei profesionalų inkilų pakabinimą, mokinio Rapolo Ramanecko tėčiui Algimantui Ramaneckui už medžiagas inkilams, bei jų gamybą, mokinės Deimilės Račkauskaitės seneliui Antanui Sverneliui už pagalbą gaminant inkilus, mokinės Gustės Černiauskaitės mamai Vilmai Č erniauskienei už inkilų stogo dangą, Aukštadvario bibliotekininkei Ramunei Jarmalavičiūtei už nuostabų eilėraštį papuošusį, šventę.

***

    Kovo 22 d. LMTA Klaipėdos fakulteto Didžiojoje salėje vyko II-is tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas “Muzikuojantys berniukai“. Tai unikalus konkursas, kuriame dalyvauja tik berniukai ir vaikinai, grojantys fortepijonu,  smuiku ir violončele. Šįsyk talentingieji dalyviai atvyko iš visos Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos muzikos, meno mokyklų ir menų gimnazijų. Nepaprastai aukštą jaunųjų atlikėjų lygį apibūdino konkurso uždarymo šventėje kalbėjęs pianistų vertinimo komisijos pirmininkas Rygos Muzikos akademijos profesorius Normunds Viksne. Anot jo, komisijai teko labai sunki, bet kartu ir įkvepianti užduotis išrikti geriausius. Pasak profesoriaus, pianistai grojo tiesiog “žiauriai” gerai. Ypatingai džiugu ir malonu, kad konkurso III- čios vietos laureatu tapo Trakų meno mokyklos pianistas Erikas Sadauskas,  kurį konkursui paruošė mokytoja Loreta Bakučionienė. Vyriausiųjų pianistų kategorijos, kurioje grojo Erikas, konkursinės programos buvo itin sudėtingos. Tokio lygmens kūriniai grojami ir didžiosiose salėse koncertuojančių pianistų. Tad šis Eriko laimėjimas yra ne pirmas, bet tikrai labai įspūdingas.

SVEIKINAME !!!  II  TARPTAUTINIO JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ KONKURSO „MUZIKUOJANTYS BERNIUKAI” 

 III  VIETOS LAUREATĄ ERIKĄ SADAUSKĄ (FORTEPIJONAS) .

DĖKOJAME MOKYTOJAI LORETAI BAKUČIONIENEI. LINKIME TOLESNĖS KŪRYBINĖS SĖKMĖS !

 ***

    Kovo 20 d. Trakų meno mokykloje vyko muzikinė popietė “Pamoka su kompozitoriumi Algirdu Klova”. Susitikimą pradėjo II kl. mokinė Urtė Tijūnėlytė (lamzdelis), kuri atliko kompozitoriaus kūrinį “Žaidimas”. Vytautas Klova susirinkusiems pristatė savo kūrybą, praktiškai pademonstravo kaip smuikuojama tradiciniu – liaudišku stiliumi. Žaismingai ir šiltai kompozitorius klausytojams papasakojo kaip “gimsta” kūriniai, kokios yra pačios maloniausios kūrybinio darbo pusės.   Nuotraukose užfiksuotos susitikimo akimirkos.

***

    Kovo 14 d. fleitininkių duetas Justina Masiukaitė ir Rūta Ribikauskaitė pelnė trečios  vietos laureato vardą respublikiniame pučiamųjų instrumentų solistų ir ansamblių konkurse “Amabile” Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje. Dėkojame mokytojai Ugnei Čepulytei ir koncertmeisterei Astai Kvasytei.

  ***

    Kovo 13 d. smuikininkė Ana Baranovska dalyvavo  I-ąjame tarptautiniame styginių instrumentų konkurse “Crescendo” Jonavos Janinos Miščiukaitės meno m-kloje ir pelnė diplomanto vardą.  Sveikiname jaunąją atlikėją ir dėkojame mokytojai Ievai Tijūnėlienei bei koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

   ***
    Kovo 16 d., Trakų meno mokyklos  5 kl. mokinys Linas Mečkovskis dalyvavo respublikiniame solfedžio konkurse Kaune. Kartu su mokytoja Romualda Gorlačioviene atsivežė padėkas ir  daug  įspūdžių – aplankė M.K.Čiurlionio dailės parodą, dainavo kartu su visais dalyviais kanoną. 

   ***

    Šių metų kovo 2 d. Trakų meno mokykos mokiniai  Urtė Tijūnėlytė (lamzdelis), Matas Petkevičius (birbynė) ir Kristupas Kiršis (birbynė) dalyvavo XIV Nacionalinio J. Švedo konkurso  II-ojo turo atrankoje, kuri vyko Vilniaus J. Tallat – Kelpšos konservatorijoje. Šiame ture dalyvavo Vilniaus krašto meno ir muzikos mokyklų mokiniai, grojantys  liaudies instrumentais (birbynėmis, skrabalais, lamzdeliais ir kanklėmis). Visi trys dalyviai  pelnė  II-ojo turo laureatų vardus ir iškovojo galimybę varžytis tarp geriausiųjų jaunųjų atlikėjų konkurso finale.
Dėkojame mokytojui Kastyčiui Mikiškai ir koncertmeistetrei Jovitai Tumasonienei.

***

***

      2019 m. kovo 1 d. Trakų meno mokyklos mušamųjų instrumentų klasės mokiniai Juozas Barkauskas, Dominik Lipski, Rokas Baranauskas, Deividas Batarla ir Vilmantas Čekanauskas dalyvavo tarptautiniame konkurse -  festivalyje „Ritmas kitaip“. Vilmantas Čekanauskas pelnė laureato vardą. Dėkojame vaikinus konkursui paruošusiam mokytojaui Tomui Lukošiui ir koncertmeisterei Astai Kvasytei.

***

Trakų meno mokyklos mokinių koncertas Tiltų bendruomenes namuose vasario 15 dieną.

***

 Trakų meno mokyklos šokėjų ( 3 ir 7 klasės ir jų  mokytoja Vida Bagdonienė ) š. m. vasario 7 – 9 d. pažintinės koncertinės kelionės Trakai – Ryga – Stokholmas akimirkos.

   ***

Visą sausio mėnesį miesto gyventojai ir svečiai Trakų miesto vešojoje bibliotekoje matė dvi dailės skyriaus parodas: 2017/18 m.m. diplominių grafikos darbų parodą ,,Miškas“ (mokytojas Girėnas Širbinskas) ir 2014/15 m.m. diplominių kompozicijos darbų parodą ,,Rankinė” (mokytojas Jonas Mečkovskij ).
Dėkojame bibliotekos darbuotojams.

***

SVEIKINAME !!!
 VIII Lietuvos jaunųjų atlikėjų  konkurso
„Linksmoji polkutė-2019
laureatus saksofonininkus
Mindaugą Stasiūną ir Mantą Aliukonį !
    Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje 2019 metų sausio 30 dieną įvyko tradicinis VIII Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas Linksmoji polkutė-2019”. Renginyje sėkmingai dalyvavo ir laureatų diplomus pelnė Trakų meno mokyklos saksofonininkai Mantas Aliukonis ir Mindaugas Stasiūnas. Mokinius paruošė  mokytojas  Ričardas Čiupkovas, akomponavo Rasa Kanišauskaitė.

 ***

    2019 m. sausio 25-27d. LITEXPO vykusioje tradicinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2019 Trakų informacinis stendas buvo įdomus ir informatyvus. Trakų meno mokyklos “Žvaigždūnės” šokėjai pirmąją parodos dieną ją apžiūrėjo, pramogavo ir pasirodė su trumpa tautinių šokių programa. Foto D.Semionovė ir B.Račinska-dėkojame.

***

RESPUBLIKINIS STYGINIŲ INSTRUMENTŲ FESTIVALIS – KONKURSAS „ROMANTIKŲ ĮKVĖPTI“  – ŽIEMOS TRADICIJA TRAKUOSE
     2019 m. sausio 26 d. Trakų meno mokykloje įvyko jau III respublikinis styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“. Šiais metais į renginį atvyko gausus būrys jaunųjų atlikėjų iš Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Raseinių, Ukmergės, Kėdainių, Panevėžio meno ir muzikos mokyklų. Festivalio – konkurso „Romantikų įkvėpti“ dalyviai griežė solo ir ansambliuose, o atlikėjų repertuare skambėjo gražiausi ir populiariausi romantinio stiliaus kūriniai.    
Trakų meno mokykloje styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“ pirmą kartą surengtas 2017 m. Romantizmo tema renginiui pasirinkta neatsitiktinai. Ši epocha dovanojo žmonijai daugybę talentingų kompozitorių. Tarp jų – vieną žymiausių visų laikų smuikininkų – virtuozą Nikolo Paganini, kuris iš esmės pakeitė supratimą apie iki tol vyravusią smuiko muzikos techniką bei jos atlikimą.
Dalyvius vertino kompetetinga komisija: Stasė Kuncienė (pirmininkė) – Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos styginių instrumentų skyriaus vedėja ir Vilniaus J.Tallat- Kelpšos konservatorijos alto mokytoja metodininkė, Oksana Tunevič -  Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos styginių instrumentų metodinės grupės pirmininkė, smuiko mokytoja metodininkė ir  Neringa Mišeikienė – Trakų meno mokyklos direktorė, fortepijono mokytoja metodininkė.
Konkurse dalyvavo ir laureatų bei diplomantų vardus pelnė ir Trakų meno mokyklos jaunieji smuikininkai: solistė Arija Karpovičiūtė (diplomantė), Ana Baranovska (diplomantė) ir smuikininkių ansamblis Akvilė Večerinskaitė, Aneta Vaškelytė ir Mantė Vaičiulytė (laureatės). Moksleives konkursui paruošė smuiko mokytoja  I. Tijūnėlienė. Akomponavo J. Tumasonienė ir R. Kanišauskaitė.
Šiais metais festivalyje – konkurse „Romantikų įkvėpti“ dalyvavo per 70 atlikėjų. Džiaugiamės  renginio sėkme ir populiarumu. Tikimės, jog ši graži stygininkų šventė taps neatsiejama žiemos tradicija Trakuose.

***

     Trakų meno mokyklos Lentvario skyriuje sausio 8 dieną įvyko Trakų ir Vievio meno mokyklų jaunųjų akordeonistų koncertas. Gausiai susirinkusios  publikos palaikomi, akordeonistai grojo klasikinius, šiuolaikinius ir populiariosios akordeono muzikos kūrinius, muzikavo solo ir ansamblyje. Po koncerto mokytojai ir mokiniai dalijosi gerąją patirtimi, kalėdinių koncertų įspūdžiais ir ateities planais.

   ***

    Gruodžio 26 d šokių kolektyvas “Žvaigždūnė” Trakų seniūno K.Vilkausko kvietimu, dalyvavo ilgiausios Klalėdinės polkos popietėje ir prisidėjo pravedant renginį. Trakų kultūros rūmai „sprogo“ nuo ilgiausios polkos, kurią sugriežė netoli 100-o iš visos Lietuvos suvažiavusių armonikierių. Polka truko net daugiau nei dvi valandas ! Ją smagiai trypė, tiesa, pailsėdami, žiūrovai su Trakų meno mokyklos šokių kolektyvo „Žvaigždūnės“ šokėjais.

***

    Trakų meno mokyklos šokių kolektyvui  “Žvaigždūnė”  2018 – ieji metai buvo pripildyti įdomios veiklos, svarbių įvykių. Ryškiausias jų – 2018m. Lietuvos 100 –mečio Dainų šventė “Vardan tos…” “Žvaigždūnė” šoko Kalnų parke, Ansamblių vakaro programoje “Tėvyne mūsų”. Džiugu, jog pasipuošti galėjo naujais tautiniais kostiumais, kuriuos pagal Dainų švenčių tęstinumo programą , atsižvelgiant į pasiekimus, skyrė Lietuvos vyriausybė (Švietimo ir kultūros ministerijos, bendradarbiaujant M.K.Čiurlionio menų mokyklai); Neeilinis įvykis – tolimiausia  iki šiol išvyka į Turkiją, į Alanijos kurortą, su kuriuo Trakai yra užmezgę draugystės ryšius. Ten vyko įvairių šalių kultūros festivalis, tuo  pačiu – įspūdingas Baltijos šalių valstybingumo atkūrimo 100 – mečių minėjimas. O Trakuose, miesto šventėje– tarptautiniame tęstiniame festivalyje 4Unity& Art “Žvaigždūnės” mažieji ir vyresni šokėjai trepsėjo puikioje lauko scenoje kartu su svečiais iš Gižytsko (Lenkija). “Žvaigždūnė” vyko į artimesnes ir tolimesnes išvykas. Į Jonavos Janinios Miščiukaitės meno mokyklos organizuojamą šokių festivalį “Iš aplinkui 2018”, į Suvalkų festivalį Baltic Amber, į  Latviją. Jos  valstybingumo atkūrimo 100-mečio minėjimo dienomis, šoko mokyklos renginiuose. Šiuos metus kolektyvas užbaigs  pasirodymu Polkos festivalyje, kurį organizuoja Trakų seniūnija gruodžio 26d. Nenutrūkstamą polką  gros geriausi Lietuvos armonikieriai. Tad paskutinės 2018 – tųjų dienos bus itin linksmos. 

   ***
    Trakų rajono savivaldybėje prieš pat šv. Kalėdas – gruodžio 18 d.  14 val. buvo atidaryta  žurnalistės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės fotorefleksijų  paroda „Pakeliui“. Muzikinę nuotaiką kūrė akordeonistas, Trakų  meno mokyklos mokytojas Martynas Žemaitis.,, Metai eina į pabaigą, daugelis mūsų  ketinimų subliuško, valia išseko, bet mus ir vėl optimistiškai nuskaidrina stebuklo laukimas, kai galima pažadėti ,mylėti ne tik save“, – sako menininkė.
 ***
  Gruodžio 16 dieną Trakų kultūros rūmuose puikią Kalėdinę nuotaiką koncerte “Spalvotos Kalėdos” dovanojo Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras (vadovas Rokas Podelis).

 ***
        Gruodžio 16 dieną, prieš mūsų mokyklos fanfarinio orkestro Kalėdinį koncertą Trakų kultūros rūmuose, edukacinė valandėlė ,,Ilga spalvota Kalėdų pasaka” visiems, kas norėjo sukurti pasaką iš spalvoto popieriaus detalių kartu su su mokytojais Renata ir Jonu ir Nijole Mečkovskiais.

***
Akordeonų ansamblis aktyviai dalyvauja Trakų meno mokyklos ir Trakų bendruomenės renginiuose
    Akordeono klasės mokiniai Erikas Sadauskas, Linas Mečkovskis, Gabija Masiukaitė, Lukas Kosovskis, Rokas Varanavičius ir Dominykas Kieras kartus su mokytojais Rasa Mikiškiene ir Martynu Žemaičiu gruodžio 8 dieną nuotaikingais kūriniais  pabaigė Trakų meno mokyklos kalėdinį koncertą ,,Spalvotos kalėdos”  Trakų kultūros rūmuose,  o gruodžio 10 dieną  grojo  ,,Kalėdinės knygų mugės” atidarymo proga Trakų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

***
Trakų meno mokyklos orkestras (vadovas Rokas Podelis) sveikina Kalėdų senelių suvažiavimą Trakuose. Mokyklos šokėjai su vadove Birute Mažrimiene. Trakų meno mokyklos mokytojai su Trakų seniūnu Kęstučiu Vilkausku po koncerto “Spalvotos Kalėdos”.

***
    Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės mokinių  2017/18 m.m.  kompozicijos baigiamųjų darbų paroda ,,Miškas“ puikuojasi Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštadvario filiale nuo šių metų gruodžio 5 dienos iki 2019 sausio 2 dienos.

***
    Lapkričio 29 d. Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės trečios ir ketvirtos klasės mokiniai susipažino su Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, keramiku Gvidu Raudoniu ir dalyvavo menininko dailiosios keramikos edukacinėje veikloje Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštadvario filiale. Mokiniai dekoravo nedegtas lėkštes, naudojant įvairių spalvų angobas. Vaikams teko patirti koks trapus yra nedegtas molis ir koks sudėtingas – keramikos darbas. Kiekvienas mokinys paliko savo darbelyje daug kantrybės šilumos ir meilės. Darbai – pasak Gvido Raudonio bus nardinami į bespalvę glazūrą, degami ir atkeliaus atgal pas mokinius. Aukštadvario skyriaus mokiniai dėkoja dailininkui, keramikui Gvidui Raudoniui.

***
Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vykusiame XIX respublikiniame fortepijoninių ansamblių festivalyje dalyvavo ir Trakų meno mokyklos mokinės 
    Lapkričio 23 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vykusiame XIX respublikiniame fortepijoninių ansamblių festivalyje dalyvavo ir Trakų meno mokyklos mokinės Vaidilė Budvydaitė ir Urtė Kanclerytė ( mokytoja Rasa Kanišauskaitė ) .  Tradiciškai, kiekvienais metais  festivalis skiriamas vienai Europos šalių Šiais metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100- metį, buvo skambinama lietuvių kompozitorių įvairių epochų muzika. Festivalyje dalyvavo beveik 200 jaunųjų atlikėjų iš 30 šalies meno ir muzikos  mokyklų. 

***
2018.11.17-18 d. TRAKŲ MENO MOKYKLOS ŠOKIŲ KOLEKTYVAS ,, ŽVAIGŽDŪNĖ”  KONCERTINIU PASIRODYMU PASVEIKINO LATVIJĄ SU VALSTYBINGUMO ATKŪRIMO 100-mečiu !
    Latvijos valstybingumo atkūrimo 100-mečio minėjimo dienomis Trakų meno mokyklos šokių kolektyvas “Žvaigždūnė” koncertavo Jūrmaloje, svečiavosi 700 metų senumo pilyje, pasisveikino su Baltijos jūra, kartu su latviais džiaugėsi jų švente, stebėjo gėlių padėjimo ceremoniją Rygoje prie paminklo Tėvynei ir Laisvei, matė įspūdingą karinį orlaivių paradą virš Dauguvos upės, vaikštinėjo šventiškomis ir jaukiomis Rygos senamiesčio gatvėmis… Geras ir džiaugsmingas įspūdis iš šios išvykos ilgai liks mokytojos Birutės Mažrimienės šokėjų širdyse ir atmintyje.

***
” Su muzika per Europą  Le strade d’ Europa “ Lietuva – Italija 2018. Festivalis
    Lapkričio 24 d. Vilniuje V.Kasiulio muziejuje vyko X –to tarptautinio jaunųjų atlikėjų festivalio „Su muzika per Europą. Lietuva-Italija „  „La straded‘Europa“ koncertas.  Jame dalyvavo fortepijono Išplėstinės programos mokinys Erikas Sadauskas ir  jo mokytoja Loreta Bakučionienė. Erikas vasarą sėkmingai dalyvavo ir tapo diplomantu to paties pavadinimo tarptautiniame konkurse. Linkime sėkmės tolesnėse muzikinėse batalijose.

      Š.m. lapkričio 16 d. Trakų meno mokyklos mokinės Vaidilė Budvydaitė, Urtė Kanclerytė ir Airidė Stankevičiūtė  ( mokytoja Rasa Kanišauskaitė ) dalyvavo  X  Taptautiniame muzikos festivalyje       ” Su muzika per Europą  Le strade d’ Europa “ Lietuva – Italija 2018. Festivalis, Lietuvoje ir Italijoje jau tapęs tradicija, kasmet išlieka jaunas ir veržlus, toliau sėkmingai atlieka savo misiją pristatant talentingus naujosios kartos atlikėjus ir kūrėjus, triumfuojančius tarptautiniuose muzikos konkursuose, įgijusius pripažinimą savo šalyse, atvykusius net iš 7 pasaulio šalių- Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Italijos, JAV, Taivano ir Turkijos. Festivalis unikalus tuo, kad jame kviečiami dalyvauti patys jauniausi ir jau pelnę pasaulinį pripažinimą profesionalai atlikėjai. Festivalis apjungia net 15 koncertų, kurie vyksta įvairiose Lietuvos ir Italijos koncertų salėse bei erdvėse- Trakų pilies Didžiojoje menėje, Vilniaus Rotušėje, Arkikatedroje, Organum koncertų salėje, Vytauto Kasiulio muziejuje, M. K. Čiurlionio namuose, Oginskio rūmuose Plungėje, taip pat  Italijos Galezes, L’ Aquilos ir Palermo miestuose. Festivalio koncerte ” Koncertuoja jaunimas ”  M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje sėkmingai pasirodė mūsų ir mokyklos mokinės ( fortepijoninis ansamblis  ir solistė ) atlikdamos lietuvių kompozitorių V. Barkausko ir V. Majorovo kūrinius.

***
Trakų meno mokyklos, dailės skyriaus 2017/18 m.m. , 7 klasės tapybos baigiamųjų darbų paroda ,,Miškas” ( mokytoja Renata Mečkovskienė ). Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

***
Trakų meno mokyklos, dailės skyriaus 2017/18 m.m. 4,5 klasių grafikos darbų paroda ,, Gyvybės medis” ( mokytojas Jonas Mečkovskij ). Trakų suaugusiųjų mokymo centras.

***
TRAKŲ MENO MOKYKLA, AUKŠTADVARIO SKYRIUS
DAILĖS METODINIS POGRUPIS
     Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės ketvirtos klasės mokiniai tęsia tiriamąją kūrybinę veiklą ,, Paukščių namai“, prasidėjusią spalio mėnesį. Mokiniai džiaugiasi susipažinę su Aukštadvario regioninio parko vyriausiuoju ekologu Talvydu Špiliausku. Dailininkai daug sužinojo apie savo gimtojo krašto augmeniją, gyvūniją, ir žinoma paukščius, kurių namus mokiniai ir ketina sukurti kūrybinės veiklos pabaigoje. Talvydas Špiliauskas pristatė mokiniams informatyvią vaizdo medžiagą. Mokiniai taip pat klausėsi paukščių čiulbėjimo įrašų – bandė įminti kokiam paukšteliui koks čiulbėjimas priklauso. Sužinojo daug įdomybių: apie inkilus bitėms, boružėms, šikšnosparniams, miegapelėms… Aukštadvario skyriaus dailės mokiniai dėkoja vyriausiajam ekologui Talvydui Špiliauskui ir tikisi tolesnio bendravimo ir bendradarbiavimo siekiant geriau pažinti gamtą.

***
TRAKŲ MENO MOKYKLOS AYKŠTADVARIO SKYRIAUS DAILININKAI IR ŠOKĖJAI  SVEIKINA AUKŠTADVARIO GIMNAZIJĄ SU 100-UOJU GIMTADIENIU !
Spalio 27d Auštadvario šokio skyriaus jaunučiú liau diškù šokiù grupė “Gandriukas”  dalyvavo Aukštadvario gimnazijos 100-mečio šventėje!

***
Aukštadvario gimnazijoje nuo spalio 25d. vyksta 
Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus dailininkų 2017/2018 m.m. tapybos baigiamųjų darbų paroda ,,Miškas“.

***
 I- asis tarptautinis Aleksandro Fedotovo saksofonininkų konkursas
    Spalio 29 d. Nacionalineje M.K.Ciurlionio menų mokykloje vykęs I- asis tarptautinis Aleksandro Fedotovo saksofonininkų konkursas sukvietė jaunuosius atlikėjus iš įvairių mūsų šalies ir Lenkijos muzikos bei meno mokyklų. Jaunuosius saksofonininkus vertino tarptautinė vertinimo komisija. Didžiuojames ir džiaugiamės, kad tarp pačių geriausių nuskambėjo ir mūsų mokinio Huberto Tomaševič vardas. Jo atlikimas įvertintas Laureato diplomu ( mokytojas Nojus Jurkus, koncertmeisterė Rasa Kanišauskaitė ). 

***

MEDYNĖS 2018′ IV tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis

www.reversio.org
Koncertas “Lietuviška birbynė: kartų susitikimai”
Grojo Trakų meno mokyklos birbynininkai
    Spalio 13 dieną mokyklos birbynės mokiniai Kristupas Kiršis, Džiugas Dikinis ir jų mokytojas Kastytis Mikiška vyko į Marijampolę, kur susirinko įvairių kartų birbynės atlikėjai iš Vilniaus, Trakų, Kretingos, Marijampolės, Klaipėdos ir kitų miestų. Nuostabios akustikos kamerinėje Marijampolės koncertų salėje (Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje) susiliejo žodis ir muzika, grojo ir jaunas ir patyręs. Koncerte skambėjo  gražiausi lietuvių kompozitorių kūriniai ir specialiai šiam instrumentui rašytos kompozicijos. Šis renginys buvo puiki proga susitikti įvairių kartų lietuviško instrumento entuziastams ir drauge pamuzikuoti. Išlaikytos ir puoselėjamos birbynės muzikavimo tradicijos  liudija apie gyvą ir nenutrūkstantį šio instrumento  kelią, kuris sieja nutolusius praeitin amžius ir dabartį. Nuostabios koncerto akimirkos išliks ilgam !   

***
MOLIŪGIADIENIS AUKŠTADVARYJE
       Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus mokiniai spalio 11 dieną buvo pakviesti dalyvauti moliūgų žibintų šventėje, kuri vyko Aukštadvario darželyje mokykloje ,,Gandriukas“. Pasiruošimas šventei meno mokykloje vyko su džiugia nuotaika ir dideliu entuziazmu. Pasiraitoję rankoves iki alkūnių,  mokiniai dorojo, piešė, raižė, skaptavo moliūgus, eksponavo savo darbus moliūgiadienio šventėje, dalyvavo moliūgų vežimo estafetėje, buvo vaišinami moliūgų vaišėmis. Šventę vainikavo moliūgų-žibintų įžiebimas vėlų vakarą.                                                         
      Nuoširdžiai dėkojame Aukštadvario darželio mokyklos ,,Gandriukas“ šventės organizatoriams. Dėkojame Aukštadvario bendruomenės nariams Anelei ir Dianai už padovanotus moliūgus.   

***
SVEIKINAME ( DIDŽIAUSIO  PASAULYJE ) 46-OJO, TARPTAUTINIO PASAULIO VAIKŲ PLASTINĖS KŪRYBOS  KONKURSO LIDICE 2018 (Čekijos Respublika) NUGALĖTOJAS!
    46-asis tarptautinis plastinės kūrybos konkursas LIDICE  2018, tema ,,Vanduo” . Dalyvavo 79 pasaulio šalių, 29 967 kūrybiniai darbai. Iš Lietuvos – 419 dalyvių. Lietuva laimėjo 15 apdovanojimų: 3 medalius ,,Lidice rožė”, 11 laureato diplomų, 1 medalį už gražiausią fotografijos kolekciją. Tarpe jų, MŪSŲ MOKYKLA LAIMĖJO  DU MEDALIUS IR VIENĄ LAUREATO DIPLOMĄ !
    Medaliais ,,LIDICE ROŽĖ” apdovanotos  MILDA ŽVIRBLYTĖ (paruošė mokytojas Jonas Mečkovskij), EMILIJA JUREVIČIŪTĖ (paruošė mokytoja Renata Mečkovskienė), laureatės DIPLOMU apdovanota MĖTA MOLIEJŪTĖ ( paruošė mokytoja Renata Mečkovskienė). SVEIKINAME IR DIDŽIUOJAMĖS!
     Spalio 9 diena, jauki Čekijos Respublikos ambasados Vilniuje atmosfera, maloniai svečius sutinkantys Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Vít Korselt, ambasados darbuotoja Laura Vancevičienė, pilnutėlė salė svečių: LAIMĖTOJŲ tėveliai, broliai, sesės, draugai, mokytojai, besiruošiantys koncertui Trakų meno mokyklos mokiniai ir jų mokytojai:  Kristupas Kiršis (birbynė), mokytojas Kastytis Mikiška,  koncertmeisterė Jovita Tumasonienė, Hubertas Tomaševič (saksofonas), mokytojas Nojus Jurkus, koncermeisterė Rasa Kanišauskaitė, Vaidilė Budvydaitė ir Urtė Kanclerytė (fortepijoninis ansamblis),  mokytoja Rasa Kanišauskaitė. Po konceto ir apdovanojimų laukė puikus ambasados darbuotojų paruoštas vaišių stalas. MES MĖGAVOMĖS VISAIS ŠVENTĖS MALONUMAIS! AČIŪ VISIEMS, KAS TAI SUKŪRĖ!

***

Trakų meno mokyklos fortepijono klasės mokinių laimėjimai

IV-ajame tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse “Su muzika per Europą”.

 

Šiuos mokslo metus Trakų meno mokyklos jaunieji pianistai pabaigė sėkmingu dalyvavimu IV-ajame tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Su muzika per Europą“ Lietuva-Italija. Konkurse dalyvavo atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Čekijos, Baltarusijos, Taivano, Kinijos ir kitų pasaulio šalių. Tai vienintelis toks konkursas mūsų šalyje, apjungiantis įvairių šalių muzikos ugdymo įstaigas: muzikos ir meno mokyklas, konservatorijas bei muzikos akademijas ir institutus. Labai džiugu, kad kartu su žymiausiomis meno mokyklomis, tokiomis kaip Nacionalinė M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, E. Balsio , B. Dvariono, skambiu akordu nuskambėjo ir mūsų Trakų meno mokyklos vardas. III laipsnio laureato diplomus pelnė Urtės Kanclerytės ir Vaidilės Budvydaitės fortepijoninis duetas ir solistė Airidė Stankevičiūtė (mokytoja Rasa Kanišauskaitė). Erikas Sadauskas (mokytoja Loreta Bakučionienė) tapo konkurso diplomantu. Jis šiame konkurse dalyvavo jau trečią kartą. 

***
Laimėjimai VIII – ąjame respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudies instrumentų konkurse “Tirlytis”.
Trakų meno mokykloje puoselėjamos tautinių instrumentų tradicijos.
Besibaigiant mokslo metams, trys Trakų meno mokyklos moksleiviai dalyvavo Panevėžyje vykusiame respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudies instrumentų konkurse “Tirlytis”. Konkurse varžėsi daugiau nei 150 dalyvių iš visos Lietuvos. II laipsnio laureato diplomus pelnė Urtė Tijūnėlytė (lamzdelis) ir Nikodemas Barkauskas (birbynė), o trečiojo laipsnio laureato diplomą pelnė Kristupas Kiršis (birbynė).
 Dėkojame jų mokytojui Kastyčiui Mikiškai ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

***
Gegužės 22 d. Lentvario skyriuje koncertavo Grigiškiu meno mokyklos mokytojo Vladimiro Školnij pučiamuju klasės mokiniai. Svečiai jau trečius metus aplanko mūsu mokykla. Ačiū už puikų koncertą.

***
Gegužės 15 dieną Trakų meno mokyklos mokinių koncertas pradžiugino Vilniaus darželio ” Čiauškutis”  vaikučius, kurie šventė Šeimos dieną. 
Ačiū visiems  mokiniams ir mokytojams prisidėjusiems prie šios gražios šventės.

***
Gegužės 14 dieną Trakų meno mokyklos mokinių koncertas pradžiugino Trakų darželio ” Obelėlė” auklėtinius.Vaikai susipažino su įvairiais muzikos instrumentais ir klausėsi įvairių kompozitorių kūrinėlių. Mūsų mokyklos mokiniams buvo labai smagu aplankyti savo buvusį vaikų darželį ir net jame koncertuoti.

***
Šiltos ir tikros emocijos Danos Buinickaitės užfiksuotose koncerto “Muzikiniai pokalbiai” akimirkose. Ačiū visiems mokiniams už puikius pasirodymus, tėveliams – už palaikymą, kolegei Jovitai – už profesionalumą. Tik kartu galime nuveikti didžiulius, gražius ir prasmingus darbus.

***
 Norvegijos, Švedijos ir Danijos aukštųjų muzikos mokyklų trombonininkų koncertas Trakų bazilikoje
Gegužės 9 d.Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje koncertavo Norvegijos, Švedijos ir Danijos aukštųjų muzikos mokyklų trombonininkai. Dirigentai: Niels-Ole Bo Johansen, Per Kristian Svensen. Programoje skambėjo skirtingų epochų kūriniai, atliekami skirtingų sudėčių trombonininkų ansamblių. Koncerto rėmėjai: Norvegijos, Danijos ir Švedijos ambasados. Partneriai: LMTA, Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla, Valstybinis pučiamųjų orkestras ,,Trimitas“,Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, Trakų meno mokykla.

***
Gegužės 7 d. Trakų meno mokyklos mokinių koncertas Trakų vaikų lopšelyje-darželyje „Ežerėlis“

***
Gražų ir šventišką gegužės 6 d. sekmadienį Trakų meno mokyklos mokiniai kartu su jaunaisiais Lentvario ir Grigiškių dainininkais, muzikantais ir skaitovais dalyvavo koncerte ” Tau, mamyte “.Šį nuotaikingą muzikinį pasveikinimą organizavo Lentvario kultūros rūmai.

***
 Tarptautinė vaikų ir jaunimo piešinių paroda „Mano šalies tautiniai drabužiai, tautosaka ir šokiai“
Gegužės 4 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko oficialus parodos atidarymas. Į parodos pristatymą iš Slovėnijos atvyko tarptautinių konkursų ir parodų rengėjas, šio projekto iniciatorius Mihailo Lišanin. Mihailo Lišanin rengiamas Tarptautinis vaikų meno darbų konkursas yra vienas iš šešių didžiausių rengiamų Tarptautinių vaikų meno konkursų pasaulyje. Konkurso „Mano šalies tautiniai drabužiai, tautosaka ir šokiai“ dalyviai atsiuntė daugiau kaip 6000 piešinių iš 33 pasaulio šalių, pranokdami visus konkurso rengėjų ir vertinimo komisijos narių lūkesčius. Konkurso laimėtojai ir Trakų meno mokyklos mokiniai Edgar Vladimirenko, Ainė Lavrinovičiūtė ir Emilija Jurevičiūtė (mokytoja Renata Mečkovskienė). Edgar Vladimirenko kūrybinis darbas papuošė ir vieno informacinio meno leidinio,, LIKOVNI SVET / THE WORD OF ART” viršelį.
Džiugu, kad geriausi atrinkti kūriniai su pirmąja pasaulyje Slovėnijos jaunimo kūrybiškumo ugdymo instituto mobilia galerija atkeliavo ir į Lietuvą. Paroda eksponuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre gegužės 2–30 dienomis. Parodoje yra ir laureatų iš Lietuvos darbai.
iš Slovėnijos atvykęs tarptautinių konkursų ir parodų rengėjas, šio projekto iniciatorius Mihailo Lišanin drauge su iš Rusijos,Ikutsko srities, Sayansko vaikų meno mokyklos atvykusia mokytoja Natalya Mitina, dailės asociacijos vadovu Rimantu Kisieliumi (kuris pasirūpino šios parodos ir svečių priėmimu Lietuvoje) svečiavosi Trakų meno mokyklos dailės skyriuje, ir Trakų mieste. https://www.lmnsc.lt/…/tarptautine-vaiku-ir-jaunimo-piesin…/

***
Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų kaimo filiale nuo balandžio 24 dienos iki gegužės 23 dienos vyksta Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokinių darbų paroda ,,Spalvotos dienos“

***
 Mokytojo Ričardo Čiupkovo saksofono mokinių koncertas -medinių instrumentų pristatymas integruotoje muzikos pamokoje Trakų pradinėje mokykloje
Balandžio 18 dieną įvykęs saksofono mokytojo Ričardo Čiupkovo medinių pučiamųjų instrumentų pristatymas ir mokinių koncertas apibendrino Trakų pradinės mokyklos muzikos mokytojų Intos Steponavičienė ir Sandros Stasiūnaitės Luskevičienės 3 mėnesius vykdytą projektą ,,Medinių pučiamųjų pasaulyje”.Mokytojas Ričardas išsamiai papasakojo klausytojams apie įvairius saksofonus, fleitas, klarnetą. Grojo mokiniai Mindaugas Stasiūnas, Domas Adomavičius, Arnas Kareiva, Mantas Aliukonis ir fleitos mokinė Rūta Tijūnėlytė. Renginys buvo prasmingas, suteikė klausytojams daug naujų žinių o jauniesiems atlikėjams patirties.
Kita pažintis su mediniais pučiamaisiais instrumentais- Aukštadvario mokykloje -darželyje “Gandriukas” gegužės 8 dieną, 12.00 valandą. Maloniai kviečiame.

*** 
XVIII respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas ” Skambinu su draugu “ 
Balandžio 27 diena Elektrėnų meno mokykloje Trakų meno mokyklos mokinukėms Urtei Kanclerytei ir Vaidilei Budvydaitei (mokytoja Rasa Kanišauskaitė) buvo sekminga ir taps tikrai įsimintina patirtų emocijų ir ispūdžių gausumu – abi mergaitės tapo konkurso laureatėmis. Tikimės, kad šis laimėjimas paskatins dar labiau stengtis, nesustoti ir eiti pirmyn. Sveikiname mokines ir mokytoją ! Nuoširdus ačiū už šilta priėmima ir sukurta nuostabia muzikos šventę XVIII respublikinio fortepijoninių ansamblių konkurso ” Skambinu su draugu ” organizatorėms- Elektrėnu meno mokyklos fortepijono mokytojoms.

***
Svečiavosi Lietuvos grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas Kęstis Kasparavičius
Balandžio 25 d. Aukštadvario bendruomenės namuose, bibliotekoje svečiavosi Lietuvos grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas Kęstis Kasparavičius. Dailininkas pasakojo apie savo kūrybą. Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokiniai su didžiuliu susidomėjimu klausėsi, kaip sukuriami pirmieji knygų eskizai, kokio dydžio dailininkas naudoja teptukus, bei kaip lieja akvarelę. O piešimas drauge su dailininku, mokiniams suteikė daug džiaugsmo, kūrybinės patirties, įkvėpė kūrybai.

***
 Laimėjimas respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Linksmieji pasažai” !
Balandžio 21 dieną mokytojos Loretos Bakučionienės fortepijono klasės mokiniai Ksenija Levina ir Erikas Sadauskas dalyvavo respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Linksmieji pasažai” Vilniuje. Garbingą laureato vardą pelnė Erikas Sadauskas. Dėkojame mokytojai ir atstovavusiems mokyklą konkurso dalyviams Ksenijai ir Erikui.

***
Balandžio 21 dieną , Aukštadvario žemės ūkio mokyklos priesalyje atidaryta Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės 2017/2018 m.m. mokinių baigiamųjų piešimo darbų paroda ,, Šokis”.

***
Respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas „ Skambėk pavasarėli”
Balandžio 20 dieną mūsų mokyklos fortepijono klasės mokinės Indrė Stasiūnaitė, Milana Podgaiska (mokytoja Laima Smolskaitė-Sarpalė), Birutė Kazlauskaitė (mokytoja Asta Kvasytė), smuiko klasės mokinė Mantė Vaičiulytė ir jaunųjų smuikininkių ansamblis (mokytoja Ingrida Šimulionienė) dalyvavo respublikiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje-konkurse „ Skambėk pavasarėli” Vilniuje. Laureatėmis tapo Indrė Stasiūnaitė, Milana Podgaiska, Saulė Dobrovolskaitė, diplomu apdovanota Birutė Kazlauskaitė. Sveikiname mokines ir dėkojame mokytojoms.

***
 „IŠ APLINKUI – JONAVA 2018”
Net trys Trakų meno mokyklos šokio skyriaus mokinių grupės balandžio 19 d. dalyvavo respublikiniame renginyje – meno mokyklų šokio švenėje „IŠ APLINKUI – JONAVA 2018”. Jonavos Janinos Miščiukaitės vardo meno mokykla jau ne pirmą kartą kviečia mus į jų organizuojamą festivalį, o ir patys ne kartą lankėsi Trakų meno mokyklos šokių festivalyje „Žvaigždūnė“. Jonaviečiai turi du puikius šokių kolektyvus – dainų ir šokių ansamblį „Ratilėlis“ ir istorinio šokio kolektyvą „Fioretti“ – jie ir yra šokio šventės Jonavoje iniciatoriai. Šią vasarą „Ratilėlis“, „Gandriukas“ ir „Žvaigždūnė“ dalyvaus Lietuvos dainų šventėje „Vardan tos…“. Festivalis buvo tarsi nedidelė generalinė šios šventės repeticija, nes dauguma kolektyvų šoko dainų šventės šokius.  Mokytojos Birutės Mažrimienės vadovaujamo šokių kolektyvo „Žvaigždūnė“ dvi grupės ir mokytojos Akvilės Prakapienės šokių kolektyvo „Gandriukas“ šokėjai festivalyje pašoko penkis įvairių žanrų šokius, stebėjo šokėjų iš Marijampolės, Švenčionėlių, Vilkaviškio ir Jonavos pasirodymus, o renginio pabaigoje džiaugėsi specialiai šokėjams skirtu spektakliu ir ragavo šventės šeimininkų padovanotą didžiulį šakotį. Kas spėjo, trumpai susipažino su Jonavos miestu, pasigėrėjo prie kultūros centro pastatytomis įdomiomis skulptūromis.  Anot mokytojos Birutės Mažrimienės Trakų ir Aukštadvario šokėjų išvyka į Jonavą buvo smagi, įdomi ir naudinga.

***
Balandžio 14 d. Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras čempionate Drachtene (Nyderlandai)

***
Trakai Hamburge ! Ypatingas derinys, atmosfera ir neapsakomai paliečianti muzika! Didžiuojuosi kiekvienu iš Jūsų ir drąsiai svajoju, tikėdama, kad sekantis koncertas bus Elbės filharmonijoje, kur Jums ir vieta . Nuoširdų AČIŪ tariu Trakų meno mokyklos direktorei Neringai Mišeikienei, meno vadovui Arvydui Mišeikiui ir dirigentui Rokui Podeliui! Vakar padarėte mums didelę dovaną. Sėkmės visuose Jūsų koncertuose ir konkursuose. Hamburge jau buriasi Jūsų orkestro ir Trakų gerbėjų klubas! (Evelina Kislych-Šoch)

***
Balandžio 11 d. Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras išvyko į koncertinę kelionę bei Nyderlandų atvirąjį fanfarinių orkestrų čempionatą. Balandžio 12 dieną kolektyvas koncertuos Hamburge (Vokietija), balandžio 13 dieną – Boornbergume ( Nyderlandai), balandžio 14 d. dalyvaus čempionate Drachtene (Nyderlandai), o balandžio 15 d. lankysis Heide parke ( Vokietija). Dėkojame kelionės rėmėjams ir draugams: Trakų rajono savivaldybei, UAB “ Elektros pasaulis”, “ Trasalis- Trakai Resort&SPA” , Vladyslav Kravčun bei Evelinai ir Algirdui Šochams. Linkime orkestrui sėkmės koncertuose, čempionate bei gerų įspūdžių Heidės parke.

***
Balandžio 10 d. Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras (vadovas Arvydas Mišeikis, dirigentas Rokas Podelis), kuriame groja mokyklos mokiniai, absolventai ir mokytojai, koncertavo “Trasalyje-Trakai Resort &SPA” Galvės salėje. Buvo atlikta sudėtinga ir įdomi programa, kuriai susirinkusi publika negailėjo garsių ovacijų. Solo su orkestru grojo Andrius Kančys (vibrafonas), Andrius Stankevičius ( trimitas), Alicija Krasavceva ( saksofonas), Martyna Mišeikytė ( trombonas). Orkestras balandžio 11 dieną išvyksta į koncertinę kelionę bei Nyderlandų atvirąjį fanfarinių orkestrų čempionatą. Balandžio 12 dieną kolektyvas koncertuos Hamburge (Vokietija), balandžio 13 dieną – Boornbergume ( Nyderlandai), balandžio 14 d. dalyvaus čempionate Drachtene (Nyderlandai), o balandžio 15 d. lankysis Heide parke ( Vokietija). Dėkojame kelionės rėmėjams ir draugams: Trakų rajono savivaldybei, UAB “ Elektros pasaulis”, “ Trasalis- Trakai Resort&SPA” , Vladyslav Kravčun bei Evelinai ir Algirdui Šochams. Linkime orkestrui sėkmės koncertuose, čempionate bei gerų įspūdžių Heidės parke.  Foto Sergiejaus Stankevičiaus ir Neringos Mišeikienės

***
2018 m. balandžio 10 d. Trakų meno mokyklos moksleiviai dalyvavo IX respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse “Sentimentai valsui – 2018″. Mokyklą atstovavo 4 klasės birbynininkas Kristupas Kiršis, 2 klasės akordeonistas Justas Radionovas ir vyresniųjų klasių smuikininkių ansamblis – Akvilė Večerinskaitė, Mantė Vaičiulytė, Rytė Bagdanavičiūtė, Aneta Vaškelytė. Konkurse dalyvavo per 40 įvairių instrumentų solistų ir ansamblių iš visos Lietuvos. Geriausiai pasirodę buvo apdovanoti laureatų taurėmis ir diplomais. Tarp geriausiųjų ir mūsų mokyklos moksleiviai. Laureatais tapo – birbynininkas Kristupas Kiršis ir smuikininkių ansamblis. Dėkojame mokytojams Kastyčiui Mikiškai, Rasai Mikiškienei, Ievai Tijūnėlienei ir koncertmeisterei Jovitai Tumasonienei.

***
Aukštadvario mokykloje- darželyje ,,Gandriukas“ vyksta Trakų meno mokyklos, Akštadvario skyriaus, dailės mokinių darbų paroda ,,Pasakaitė“. Mokytoja Nijolė Mečkovskaja.
***
Kovo 28 dieną Trakų rajono savivaldybės Dižiojoje salėje skambėjo Trakų meno mokyklos mokinių koncertas “Pavasario žaismas” Nuotrauka Sigitos Nemeikaitės
***
VII respublikinis tarpdalykinis muzikos ir dailės festivalis „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis“
Kovo 29 dieną Trakų meno mokyklos mokiniai dalyvavo Grigiškių meno mokyklos organizuotame VII respublikiniame tarpdalykiniame muzikos ir dailės festivalyje „Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis“.

***
Kovo 24-25 dienomis, įtemptą darbo savaitę šokio skyriaus 2, 6 klasių mokiniams (mokytoja Vida Bagdonienė) vainikavo koncertinė – pažintinė kelionė į Jurmalą, Rygą (Latvija). Pakoncertavom, papramogavom, o svarbiausia – pabuvome kartu kitoje aplinkoje ir puikiai praleidome laiką!

***
Rajoninis dainos festivalis “Dainuoju Tau, Lietuvėle”
Kovo 23d. Trakų meno mokyklos, šokio skyriaus jaunučių keturios poros (mokytoja Vida Bagdonienė) aplankė Trakų lopšelį darželį “Ežerėlis”, kur koncertavo rajoniniame dainos festivalyje “Dainuoju Tau, Lietuvėle”.

***
 Kovo 22d. Trakų meno mokyklos,šokio skyriaus jaunučių ir jaunių kolektyvai (mokytoja Vida Bagdonienė) dalyvavo 2018m. šimtmečio Dainų šventės šokio dienos “Saulės rato ritimai” atrankoje – peržiūroje. Daug darbo, repeticijų, pastangų ir… Mes Šventėje!

***
Kovo 15 dieną Trakų meno mokyklos mažieji antrokėliai džiugino atliekama muzika ir Trakuose vykusiame koncerte. Štai kelios akimirkos iš antrokėlių koncerto Trakų meno mokykloje!

***

Kaip pavasarį pumpurai išskleidžia savo lapelius, taip ir Trakų meno mokyklos mažieji antrokėliai džiugina atliekama muzika. Štai kelios akimirkos iš antrokėlių koncerto Lentvaryje!

*** 
Liepos 4 dieną “Žvaigždūnę” matysime Kalnu parke, Ansamblių vakare !
Kovo 18 dieną, šokių kolektyvas “ŽVAIGŽDŪNĖ” dalyvavo 2018 m. Dainų šventės “Vardan tos…” Ansamblių vakaro “Tėvyne mūsų” peržiūroje LNKC, Vilniuje. Čia pasirodė Vilniaus  ir Traku  moksleivių (jaunučių, jaunių ir jaunuolių) šokių grupės, kurios turėjo pademonstruoti  Piemenų šokių siuitą. “Žvaigždūnės” atlikti šokiai buvo įvertinti gerai, tad  liepos 4 dieną “Žvaigždūnę” matysime Kalnu parke, Ansamblių vakare.

***
Mažieji ,,Žvaigždūnės” šokėjai dalyvavo smagioje Užgavėnių šventėje Trakuose
Patys ištvermingiausi ir išlikę sveiki mažieji “Žvaigždūnės’ šokėjai šeštadienį (vasario 10d) dalyvavo smagioje Užgavėnių šventėje. Ant scenos, pakaitomis su Tiltų vaikų folkloro kolektyvu, trypė Saulė – raganaitė, Ričardas – giltinė, Evelina, Agnė ir Goda – čigoniukės, Gabija ir Maja – labai gražios panelės… juk Užgavėnės šį kartą Trakuose buvo “poniškos”. Dėkojame ,,Žvaigždūnės” šokėjams ir jų vadovei Birutei Mažrimienei.

         

     

 ***
Sveikiname III Lietuvos jaunųjų pianistų etiudų konkurso ,,Mažieji virtuozai“ diplomantą Vytautą Luskevičių ir jo mokytoją Loretą Bakučionienę!

***
Trakų meno  mokykloje skambėjo romantinė muzika
2018 m. sausio 27 d. Trakų meno mokykloje įvyko antrasis respublikinis styginių instrumentų festivalis – konkursas „Romantikų įkvėpti“. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Vilniaus, Alytaus, Eišiškių, Panevėžio, Jonavos, Varėnos, Ukmerės, Pakruojo ir Trakų.
Festivalyje – konkurse jaunieji atlikėjai varžėsi trijose kategorijose. Jauniausiųjų amžiaus grupėje laureato diplomus pelnė 3 atlikėjai , diplomantais tapo 2 . Vyresniųjų ir vyriausiųjų grupėje laureatais tapo 3 solistai ir 2 ansambliai, diplomus pelnė 3 solistai. Jaunieji stygininkai demonstravo puikų techninį pasirengimą, muzikalumą, artistiškumą.
Renginio metu Trakų meno mokyklos smuiko mokytoja I. Tijūnėlienė pristatė savo autorinį leidinį – smuiko pradžiamokslį „Smuikelės giesmė”. Kolegos džiaugėsi autorės iniciatyva, kvietė pristatyti knygą kituose miestuose, rajonuose.
Antrus metus vyksiantis renginys jau turi savo gerbėjų būrį. Tai džiugina ir kartu įpareigoja ateinančiais metais „nuskambėti“ dar ryškesnėmis spalvomis.

REZULTATAI_Romantiku_ikvepti_2018

                                     

*** 
Tarptautinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda  “Adventure 2018”- mes dalyvavome !
Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras ( vadovas Rokas Podelis) ir šokių kolektyvas “ Žvaigždūnė” (vadovė Birutė Mažrimienė) sausio 26 d. koncertavo tarptautinės kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodos “Adventure 2018” lankytojams, o Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė pristatė mokyklos organizuojamus tarptautinius projektus: muzikos festivalį bei meistriškumo ir kvalifikacijos tobulinimo kursus “Trakų fanfarinė savaitė” bei šokių ir muzikos festivalį bei kūrybinę stovyklą “4Unity&Art”.
AČIŪ Danai Buinickaitei už puikias nuotraukas.  AČIŪ Dominykai Semionovei už kvietimą ir galimybę dalyvauti.

       

      

    

***
Aukštadvario bendruomenės namuose, bibliotekoje vyksta Aukštadvario skyriaus dailininkų, 2016/17 m.m.piešimo baigiamųjų darbų paroda ,,Šokis“. Parodą kviečiame aplankyti nuo 2018 m. sausio 17 d. iki vasario 28 d. !

   

***
Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupė “Gandriukas” užima RUGSĖJO mėnesį Aukštadvario bendruomenės kalendoriuje!
 Rugsėjis švelnus kaip kailiukas katės,
Jis Vasarą šiandien namo išlydės,
Miške pakabintą drabužį jos žalią
Jis šiąnakt nuspalvins kaip vaiko knygelę.

 

***
Aukštadvario žemės ūkio mokyklos priesalyje vyksta Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokinių, tapybos ir skulptūros 2016/17 m. baigiamųjų darbų paroda  ,,Šokis, muzika, dailė“. Paroda vyks iki sausio 31 d.

  

***
Akimirkos iš sausio 8 d .šokio skyriaus, mokytojos Vidos Bagdonienės  vykusios 2 kl. pamokos – atsiskaitymo
  
***
Akimirkos iš šokio skyriaus, mokytojos Vidos Bagdonienės 2 ir 6 klasių Kalėdinio koncerto – gruodžio 22 d. 
    
***
Akimirkos iš stebuklingos “Žiemos pasakos”, kurią gruodžio 21 d. kūrė mokiniai ir mokytojai susibūrę į įvairius ansamblius

         

    

    

***
Lapkričio 19d. šokio skyriaus, mokytojos Birutės Mažrimienės mokiniai dalyvavo tradiciniame renginyje “ATVAŽIUOJA KALĖDOS”
Lapkričio 19d. šokio skyriaus, mokytojos Birutės Mažrimienės mokiniai dalyvavo tradiciniame renginyje ATVAŽIUOJA KALĖDOS. Vaikai ne tik šoko, bet ir papasakojo apie tradicinius Kūčių valgius. Į renginį atskubėjęs gausus būrys tėvelių šiais valgiais visus pavaišino.Antroje koncerto dalyje sukurta Klėdinė nuotaika. Kelios” ŽVAIGžDūNĖS” kolektyvo mergaitės pašoko comteporary stiliaus šokį ,taip pat nenusileido ir mažesnieji , atlikę šio žanro šokius. Keletas mokinių ryžosi net pademonstruoti savo gebėjimus kitose srityse: pianinu grojo Agnietė Kurbatova, fleita, palydima mamos, Trakų meno mokyklos mokytojos Ievos Tijūnėlienės smuiko pritarimo, grojo Rūta  Tijūnėlytė, gitara – Goda Jakubauskaitė. Puikūs kasdieninių šokio užsiėmimų meno mokykloje rezultatai , lydimi gražaus bendradarbiavimo ir bendravimo – vertinga dovana mokytojai ir tėveliams.

             

***
Trakų meno mokyklos mokinių ir mokytojų Kalėdinis koncertas Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje
Jau tapo igamete ir gražia tradicija  muzikos koncertai prieškalėdiniu laikotarpiu Trakų bažnyčioje . Ir šiais metais paskutinį Advento sekmadienį  mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai savo širdies šilumą  dovanojo Trakų bendruomenei. Ačiū mokiniams už atliekamos muzikos nuoširdumą, o klausytojams už palaikymą.

***
 Gruodžio 16 d. Vytauto Kasiulio muziejuje Vilniuje įvyko  kalėdinis koncertas “Mūsų skambanti žiema “
Gruodžio 16 d. Vytauto Kasiulio muziejuje Vilniuje įvyko bendras Trakų meno mokyklos mokytojos Rasos Kanišauskaitės ir Karoliniškių muzikos mokyklos mokytojos Aušros Guobienės fortepijono klasės mokinių kalėdinis koncertas “Mūsų skambanti žiema “.

 

***
Trakų meno mokyklos  smuiko , birbynės ir akordeono mokinių koncertas
Trakų neįgaliųjų  užimtumo centre
Gruodžio 14 dieną, 11.00 valandą  Trakų meno mokyklos  smuiko , birbynės ir akordeono mokiniai koncertavo Trakų neįgaliųjų  užimtumo centre.  Gražiausios melodijos ir  koncerto vedėjos Ievos Tijūnėlienės šventiniai palinkėjimai  sujaudino ir  sušildė klausytojų širdis. Koncerto pabaigoje centro atstovės nuoširdžiai padėkojo mokiniams ir mokytojams, įteikė dovanėles.

  

***
SVEIKINAME EDGARĄ VLADIMIRENKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edgar Vladimirenko piešinys papuošė meno žurnalo World of Art, numerio 217 / 218 viršelį. Pirmasis numeris jo gimė 1995m. Mihailas Lišaninas, steigėjas ir redaktorius dėkingas visiems, kurie suteikė progą 22 metus jį spausdinti bei skaityti.

  

***
Šokių kolektyvo ‘Žvaigždūnė” mažųjų grupė šokių festivalyje-konkurse ” Baltic Amber Suwalki 2017”  laimėjo III vietą ! Sveikiname!
Šokių kolektyvo ‘Žvaigždūnė” mažųjų grupė (III – IV kl ) lapkričio pabaigoje dalyvavo šokių festivalyje-konkurse ” Baltic Amber Suwalki 2017″,Suwalki, Lenkija. Laimėta III vieta,grupė apdovanota diplomu, suvenyrais ir medaliais. Šokėjai atliko italų liaudies šokio “Tarantela” kompoziciją. Meno mokykloje vaikai susipažįsta su pasaulio tautų šokiais, tad šis pasirodymas – išmoktų italų šokio judesių ir žingsnių rezultatas. Nors oras buvo žvarbokas, visiems Suvalkų miestas paliko pačius geriausius įspūdžius: sėkmingas pasirodymas konkurse, palankūs žiūrovai, puikiai praleistas laisvalaikis Suvalkų vandens parke.O draugiški santykiai kolektyve, bei tėvelių dėmesys ir globa vainikavo išvyką puikia nuotaika ir konkurso sėkme. 

       

*** 
Gruodžio 2d. Trakų meno mokykloje svečiavosi Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Beata Šmidtienė
Gruodžio 2d. Trakų meno mokykloje svečiavosi Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Beata Šmidtienė. Mokytoja dalinosi savo pedagogine patirtimi su mažaisiais mūsų mokyklos smuikininkais. Ačiū visiems dalyvavusiems ir mokytojai Beatai Šmidtienei už gražiai ir prasmingai praleistą šeštadienį.

       

***
21 tūkstantis 600 šimtai žingsnelių per Vilnių
Lapkričio 28 dieną, nueita per Vilnių 16 kilometrų, nužingsniuota apie 21600 žingsnių.Trakų meno mokyklos, dailės skyriaus mokiniai lankė parodas dailės galerijose, muziejus ir dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vykstančią edukacinę parodą „Žaidimų galerija. Išrinktieji“. Paroda skiriama vaikų, jaunuolių ir šeimų edukacijai. „Žaidimų galerija“ . Edukacinius užsiėmimus vedė dailėtyrininkė, edukatorė Kristina Stančienė Parodos branduolį sudaro fotomenininkės Lilijos Valatkienės sukurta didelio formato fotografijų ekspozicija „Išrinktieji“. Tai garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, taip pat užfiksuoti ir autorės išleistame kataloge. Parodoje portretai jungiami į segmentus-koliažus ir savotiškai dekonstruojami, juos padengiant dėlionės („puzzle“) raštais. „Žaidimų galerijos“ lankytojai bus kviečiami atpažinti, kokios Lietuvos dailės asmenybės slepiasi šiuose paveiksluose, skatinant dailininkų, jų veidų ir kūrybos žinomumą plačiojoje visuomenėje. „Žaidimų galeriją“ papildė šiuolaikinių medijų menininko Bartošo Polonskio interaktyvi instaliacija „Įženk į paveikslą“, kuri suteikė mums unikalią progą virtualiai pasivaikščioti po meno kūrinius. Dėlionės principas pasikartojo ir edukaciniuose užsiėmimuose – jaunieji dailininkai turėjo galimybę sudėlioti įvairių „Išrinktųjų“ dailininkų darbų reprodukcijas. Edukacijos dalyviai taip pat buvo pakviesti sukurti savo pačių kūrinius „Išrinktųjų“ kūrybos inspiruotomis temomis čia pat galerijoje įrengtoje kūrybinėje dirbtuvėlėje kūrė laišką dailininkui. Galerijoje „Arka“ stebėjome ir likome sužavėti 10-ąją tarptautine tekstilės miniatūrų bienale „ETNO“ skirta artėjančiam Lietuvos valstybingumo 100-mečiui ir 2017-iesiems – tautinio kostiumo metams pažymėti. Parodos kuratorė – Žydrė Ridulytė. Bienalėje dalyvauja 110 menininkų iš 24-ių pasaulio šalių, neabejingų etninio išskirtinumo problematikai, įsitikinusių, kad tautinio tapatumo manifestacijos tampa vis aktualesnės globalizacijos, kosmopolitizmo ir meno formų supanašėjimo sąlygomis. Menininkams rūpi pabrėžti savo kūrybos etninį savitumą, įvilkti jį į tokį modernybės rūbą, kuris būtų atpažįstamas ir intriguotų kitų šalių žiūrovus. Parodos geografija itin plati – nuo artimiausių kaimynų (latvių, estų, lenkų), Skandinavijos šalių atstovų iki tolimos Japonijos, Malaizijos tekstilininkų. Vilniaus dailės akademijos Krematoriume /meno krosnys/ aptikome prieš atidarymą Neringos Akcijonaitytės parodą “Bestiariumas” Bestiarium- tai viduramžių knygos, kuriose naudojant iliustracijas būdavo apibūdinami įvairūs žvėrys, dažnai į aprašą įjungiant moralinį pamokymą. Šiuose veikaluose tarp egzistuojančių gyvūnų būdavo įpinami ir mitiniai gyviai, tokie kaip drakonai, vienaragiai ir pan. Dabar mes žinome, kokie gyvūnai egzistuoja, o kurie yra tik mitas. Kas gyvena už šio pasaulio sienų niekas iš mūsų nežino, bet įsivaizduokime, kad atsiranda žmogus, galintis kirsti pasaulių ribas, kuris pradeda rašyti savo Bestiariumą, rinkdamas kito pasaulio pabaisas ir jas stebėdamas. Šioje parodoje kviečiama susipažinti su galimais požemio pasaulio gyviais.” Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20/18) aplankėme atnaujintą parodą „Naujausi Lietuvos archeologijos atradimai“. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apžiūrėjome kelias nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas: Gausią radinių ekspoziciją kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ,Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją,reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę. Apžvalgos bokšte pasigrožėjome Vilniaus panorama.

                        

***
XI tarptautinis jaunimo muzikos festivalis
XI tarptautiniame jaunimo muzikos festivalyje ” Su muzika per Europą ” ( Le strade d’Europa ) Chodkevičių rūmuose Vilniuje Trakų meno mokyklą atstovavo ir sėkmingai tarp pačių geriausių muzikos ir meno mokyklų bei M.K.Čiurlionio menų mokyklos atstovų pasirodė jaunieji pianistai Airidė Stankevičiūtė, mokytojos Rasos Kanišauskaitės mokinė ir Erikas Sadauskas ,mokytojos Loretos Bakučionienės mokinys.

  

***
XVIII respublikinis foretpijoninių ansamblių festivalis
XVIII respublikinis foretpijoninių ansamblių festivalis ” Šokių pasaulyje ” šv. Kotrynos bažnyčioje. Trakų meno mokyklą jau trečią kartą atstovavo mokytojos Rasos Kanišauskaitės mokinės Vaidilė Budvydaitė ir Urtė Kanclerytė. Šiais metais festivalio koncerte skambėjo ispanų kompozitorių muzika.

  

***

 VI respublikinis profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio mokinių festivalis Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje 
Lapkričio 22 d.  VI respublikiniame profesinės linkmės muzikinio ugdymo modulio mokinių festivalyje Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje Trakų meno mokyklą sėkmingai atstovavo jaunoji pianistė Airidė Stankevičiūtė, mokytoja Rasa Kanišauskaitė.
  
***
Buvo puikus koncertas!!! Ačiū Kamilei, Kotrynai ir Martynai! Ačiū mokytojams Mariui Balčyčiui ir Remigijui Terminui! Dėkojame kocertmeisteriams Laimai ir Simui!

             

***
I. Tijūnėlienės “Smuikelės giesmė” nuskambėjo Hamburgo (Vokietija) lietuvių bendruomenės namuose
2017 m. lapkričio 18 d. smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė savo autorinę knygą “Smuikelės giesmė” pristatė Hamburgo lietuvių bendruomenės namuose. Savaitgalinę mokyklėlę lankantys vaikai ir jų tėveliai ne tik susipažino su pačia knyga, bet ir praktiškai išbandė lavinamuosius judesio, ritmo žaidimus, mokėsi dainuoti liaudies dainų. Šiltoje ir jaukioje atmosferoje autorė drauge su susirinkusiais diskutavo lietuvių kalbos išsaugojimo tema. Taip pat pasidalino patirtimi, kaip per liaudies muziką, naudojant žaidybinius elementus, įtraukti vaikus į gimtosios kalbos mokymosi procesą, juos motyvuoti.
Už šio susitikimo organizavimą dėkojame Hamburgo lietuvių bendruomenės narei E. Kislych – Šochienei.

  

***

Šokių festivalyje ”Baltic Amber Suwalki 2017″ šoksime italų šokį Tarantelą
Mokytojos Birutės Mažrimienės mažieji mokiniai (šokių kolektyvo “ŽVAIGŽDŪNĖ” jaunučių grupė) visą lapkričio mėn ruošėsi šokių festivaliui – konkursui “Baltic Amber Suwalki 2017″, kur rengėsi šokti italų šokį Tarantela. Motyvacijos gilinimui ir akiračio praplėtimui apie šiuolaikinį šokį mokytoja suorganizavo susitikimą su puikiu profesionalu, baletmeisteriu Mantu Svirskiu.  Jo vedamame seminare – pamokoje “Šiuolaikinių šokių įvairovė” dalyvavo visi šokio skyriaus mokiniai.

     

***

 ”Nava” 5-čio jubiliejaus šokių sambūris “ŠOKIO SUKURY”
2017-11-18 Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupė “Gandriukas” dalyvavo Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupės “Nava” 5-čio jubiliejaus šokių sambūryje “ŠOKIO SUKURY”.

   

 ***

Aukštadvario skyriaus mokiniai praktiniame seminare ,,Šiuolaikinių šokių įvairovė”
2017 11 17 Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus mokiniai dalyvavo žymaus choreografo Manto Svirskio praktiniame seminare Trakuose “Šiuolaikinių šokių įvairovė”.

 

   

***

Praktinis seminaras ” Šiuolaikinių  šokių  įvairovė” 
Šį  penktadienį, lapkričio 17d. 15val kultūros rūmų Diskotekų salėje įvyks praktinis seminaras ” Šiuolaikinių  šokių  įvairovė”, skirtas mūsų mokyklos mokiniams. Jį praves šiuolaikinių  šokių studijos BE GOOD vadovas, choreografas, dainų švenčių baletmeisteris Mantas Svirskys. Seminare bus pristatyti šiuolaikinio šokio stiliai, pravesti praktiniai užsiėmimai.
Reikia turėti tinkamą šokti aprangą,batelius ir …gerą nuotaiką.
Daugiau informacijos – pas mokytoją Birutę Mažrimienę

     

Aukštadvario skyriaus jaunieji  dailininkai dalyvavo susitikime su vieu  žinomiausių Lietuvoje ir pasaulyje dailininku , knygų iliustratoriumi ir autoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi
Spalio 25 d. Aukštadvario bendruomenės namuose svečiavosi dailininkas, knygų iliustratorius, vienas populiariausių vaikiškų knygelių autorius Kęstutis Kasparavičius. Jo šiltas, nuoširdus pasakojimas apie savo vaikystę, bei kūrybą paliko neišdildomą įspūdį Trakų meno mokyklos, Aukštadvario skyriaus, dailės mokiniams. K. Kasparavičius papasakojo apie savo knygų iliustracijas, bei jų atlikimo techniką, kas buvo itin smalsu jauniesiems dailininkams, bei pademonstravo savo ypatinguosius teptukus su kuriais dirba.

***

Žvarbų rudenį sušildė būgnų garsai
Spalio 23 dieną Grigiškių meno mokykloje mušamųjų instrumentų mokytojas Tomas Lukošius pravedė pažintinį – praktinį projektą “Afrikos ir Lotynų Amerikos instrumentų įvairovė ir jų praktinis panaudojimas”. Aktyviai dalyvavo, kartu grojo Trakų bei Grigiškių meno mokyklų mokiniai, tėveliai ir mokytojai. Renginyje taip pat dalyvavo žymus mušamųjų atlikejas Gediminas Mačiulskis.

***

Spalio 21-22 d. šokių kolektyvas “ŽVAIGŽDŪNĖ” vyko į koncertinę – pažintinę išvyką Latvijoje!
Pagrindinis kelionės tikslas buvo koncertas Jūrmaloje, baltarusų sanatorijoje “Belorusija”.Čia gydosi nuo Černobylio avarijos nukentėję žmonės. Šiuo metu moksleiviai iš Baltarusijos miesto Gomelio. Kartu su “Žvaigždūne” koncertavo Trakų kultūros rūmų kolektyvas “Gija” ir Vilniaus “Neris”. Žiūrovai nuoširdžiais ir gausiais plojimais palydėjo visus šokius. Po koncerto visi – ir atlikėjai, ir žiūrovai linksminosi šaunioje diskotekoje. Smagu pabūti prie Baltijos jūros Jūrmaloje. Saulėta diena, gera nuotaika tiesiog skraidino šokėjus – ne vienas išbandė savo šuolių aukštį ant pakrantės smėlio. Kitą dieną po pusryčių puikiame viešbutyje, apsilankėme automobilių pasaulyje: Rigas motors muziejus nepaliko nė vieno abejingo. Ir kokių mašinų būta… patiko ne tik vaikinams. Rygos gamtos muziejuje galima būtų praleisti visa dieną. Ten nuo dinozaurų iki gležnų drugelių gali stebėti gyvybės įvairovę. Bet norėjosi pamatyti ir Rygos senamiestį. Suspėjome apžiūrėti viską, ką planavome. Išvyka buvo ir įdomi, ir naudinga. Dėkojame mus pakvietusiai šokių kolektyvo “Gija’ vadovei Loretai Januškienei.

***

Spalio 18 d. Trakų meno mokyklos Lentvario muzikos skyriuje įvyko,, Techninio kūrinio atsiskaitymas- etiudo konkursas “
Spalio 18 d. Trakų meno mokyklos Lentvario muzikos skyriuje įvyko jau gražia tradicija tapęs techninio kūrinio atsiskaitymas- Etiudo konkursas. Jame dalyvavo 2- 6 klasių jaunieji pianistai. Už puikų atlikimą Padėkos raštais buvo įvertintos mokinės Ksenija Levina ir Ugnė Bagdevičiūtė. Renginį organizavo ir mokinius paruošė fortepijono mokytojos Rasa Kanišauskaitė, Loreta Bakučionienė, Natalija Balčiūnienė.

***

Smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė Vilniaus miesto Karoliniškių muzikos mokykloje  skaitė metodinį pranešimą “Žaidybinės pertraukėlės ir jų nauda pradedančiąjam smuikininkui” ir vedė atviras pamokas su mažaisiais šios mokyklos smuikininkais
Praeitą savaitę, 2017-10-12 (ketvirtadienį) smuiko mokytoja Ieva Tijūnėlienė Vilniaus miesto Karoliniškių muzikos mokykloje  skaitė metodinį pranešimą “Žaidybinės pertraukėlės ir jų nauda pradedančiąjam smuikininkui” ir vedė atviras pamokas su mažaisiais šios mokyklos smuikininkais.  Pranešimo metu buvo pristatytas temo aktualumas, aptartos 7-8 metų vaikų psichofiziologinės ypatybės susijusios su žaidybinių pertraukėlių svarba: minėto amžiaus vaikams būdingas nevalingas dėmesys, emocinis jautrumas, poreikis judėti, gebėjimas ir noras mokytis žaidžiant. Auditorijai I. Tijūnėlienė pristatė per 20 judesio, ritmavimo žaidimų, pirštukų mankštelių. Visus šiuos pavyzdžius mokytojai pagal poreikį galės pritaikyti savo pamokose. Atvirose pamokose mokytoja dalinosi praktiniais patarimais, kaip dirbti su pradedančiasiais. Aptarime lektorė ir dalyviai pasidalinome patirtimi, įžvalgomis apie pradinį mokymo griežti smuiku etapą.
Taip pat šiame susitikime I. Tijūnėlienė kolegoms pristatė ir savo autorinę mokomąją knygą “Smuikelės giesmė”.
Susitikimas buvo šiltas, jaukus, naudingas. Ačiū jo iniciatorei, Karoliniškių muzikos mokyklos smuiko mokytojai Rimai Švėgždaitei.

 

 

***

VDA mokslo metų pradžios iškilmės su fanfariniu orkestru!
Spalio 1d. antradienį Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras dalyvavo VII tarptautiniame Šv. Jokūko festivalyje (organizatorius KĮ valstybinis choras “Vilnius” ir Dominikonų ordinas) kur kartu su choru “Ąžuoliukas” atliko prof. Vytauto Miškinio mišias “Pro pace” ir Johan de Meij “Pentagram”.

***

VII tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis
Spalio 1d., sekmadienį Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras dalyvavo VII tarptautiniame Šv. Jokūbo festivalyje (organizatorius KĮ valstybinis choras “Vilnius” ir Dominikonų ordinas), kur kartu su choru “Ąžuoliukas” atliko prof. Vytauto Miškinio mišias “Pro pace” ir Johan de Meij “Pentagram”.

***

Rugsėjo 25 dieną. Čekijos Respublikos ambasadoje įteikti LIDICE 45-ojo tarptautinio konkurso apdovanojimai, renginio metu koncertavo mūsų mokyklos mokiniai.
Šių metų tema – Kelionė. Konkurse dalyvavo 25690 vaikų iš 83 šalių. Šių metų konkursui Lietuvos mokiniai pristatė 452 piešinius. Iš Trakų meno mokyklos laureatais tapo Dominyka Ladinaitė ir Vytis Kazlauskas- mokytojas Girėnas Širbinskas. Individualius medalius laimėto Vytis Kazlauskas ir Julius Puodžiūnas- mokytoja Renata Mečkovskienė. Medaliu už gražiausią darbų kolekciją apdovanota Trakų meno mokykla.Kolekcijos autoriės Akvilė Lazauskaitė, Sonata Karpič, Elija Zamalaiytė -mokytoja Renata Mečkovskienė.
Apdovanojimus įteikė Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazanek, konkurso kuratorė Ivona Kasalická, Čekijos Respublikos ambasados darbuotoja Laura Vancevičiene. Apdovanojimai buvo įteikti po ,,Tarptautinio vaikų piešinių konkurso LIDICE geriausi 2010–2014 m. darbai ” parodos atidarymo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

***